Muhabbet kuşunda yem verince hapşırma?

Limonb

iyikus.com Üyesi
İyi geceler herkese. Kuşum yem verirken bir anda hapşırmaya başlıyor. Bir süre devam ediyor hapşırması. Bu her yem verdiğinde olmuyor ama arada sırada oluyor. Uzun süre de hapşırması geçmediği için korkuyorum. Solunum sıkıntısı olabilir mi?

Benim muhabbet kuşum da ayağı ile kendini kaşıdıktan sonra 2-3 kere hapşırıyor genelde. Benzer bir durumumuz var.

Oyla 0
üşütmüş olabileceği gibi başka durumlar da olabilir. Belirgin olan sorunlar bir çok hastalığın ortak belirtisi. Net bir dışkı görseli ekler misiniz?

Oyla 0
Poposunu kontrol edebilir misiniz? o bölgeye yapışıyor olabilir, gerekirse çok az zeytin yağı sürülebilir o bölgeye. Yahut antiseptik bir krem

Oyla 0
Elbette olabilir. Burun deliklerini kontrol ediniz. Tıkanmalar varsa temizlenmelidir.

Oyla 0
Elbette olabilir. Burun deliklerini kontrol ediniz. Tıkanmalar varsa temizlenmelidir.
Bu foruma çok teşekkür ederim gerçekten. Ne zaman kuşumla alakalı bir durum olsa yazıyorum ve herkes yardımcı oluyor.
Şu an kuşum daha iyi gibi. Birde dediğiniz gibi dışkı popoda kalıyor. Veterinere götüremiyorum çünkü koronadan dolayı karantinadayız. Ne yapabilirim onu rahat ettirmek için?

Oyla 0
Çok geçmiş olsun size. Brokoli, roka, taze kekik gibi sebzeler sunarak dışkısını toparlayabilirsiniz. Meyveyle arası varsa bir dilim elma da iş görür.

Oyla 0