Muhabbet kuşunun ilginç hareketi

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Bluee
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Yaklaşık 1 yılı geçik bu hareketi günde birkez yada günaşırı yapıyor (beyaz olan). Farkettiğim üzere, çok heyecanlandığında yapıyor. İç parazit mi acaba yoksa psikolojik bir durummu bilemedim. İç parazit olsa 1 yılı geçti belli eder kendini dışkıdan vs. Genelde çok heyecanlı olduğunu düşündürtüyor bu hareketleri

Oyla 0
Bu hareketin çok sebebi olabiliyor ama en belirgini ortam ısısı ve kızgınlığını belli etme yöntemlerinden biri.
Bazı durumlarda olumsuz olan ise bölge koruma amacı olduğunda bu modda olabiliyorlar.

Oyla 0
Bu hareketin çok sebebi olabiliyor ama en belirgini ortam ısısı ve kızgınlığını belli etme yöntemlerinden biri.
Bazı durumlarda olumsuz olan ise bölge koruma amacı olduğunda bu modda olabiliyorlar.
Teşekkürederim Doğanay bey, ben de kızgınlıktan dolayı yapıyor diye düşünüyorum, ona eş aldım ve aldığım kuş hastaydı (koksidiyoz ve diğer bazı hastalıklar), hatta buraya üye olduğum ve tanışma bölümünde hastalık ile ilgili durumları paylaşmıştım, şükür iyilestirdim sizlerin de emegi ile. Şimdi bu yeni olan dişi kuşumun ceresinin kahverengi olmasını bekliyorum çünkü beyaz nekadar kur yapsa da yeşil istemiyor daha, ama birbirilerini çok seviyorlar, hiç ayrılmıyorlar, erkek disiyi kaşıyor,besliyor...bakalım sabır. Konuya gelecek olursak umarım ic parazit yada başka bir hastalik yoktur bu hareketlerden dolayı, bir de bu hareketleri yaparken ""mik"" yada ""cik"" gibi tasvir edevileceğim bir ince ses çıkarıyor heyecandan , 2. Attığım videoda sesi duyabilirsiniz

Oyla 0
Duruşu tetikte bekler gibi, ürküyor mu ne :S
Ses olayı ise hoş gelmedi bana :(
Bir veterinere danışmanızı öneririm. İlerleyen bir durumun habercisi olabilir. Bu kadar kanat açma normal değil

Oyla 0
Aynen büyük ihtimalle kızgınlık ve eşleşme diye düşünüyorum, bakalım şu dişi bi kızısması gerek öncelikle

Oyla 0