Muhabbet kuşunun nöbet geçirmesi

Baharibis

iyikus.com Üyesi
Merhabalar, 5 6 ay önce muhabbet kuşu aldım kanadını ve kuyruğunu kesmişler biz de bi kaç kere uçsun diye kafesinden çıkardık etrafa çarpmış sonradan fark ettik yara olmuş kanamıştı sessiz bi şekilde inliyordu kanadına batikon dökmüştük iyi geldi gibi oldu bir de vitamin alıp suyuna damlattık fakat suyunu içmediğini fark ettim her gün kendim içiriyorum Aktara gidip anlattığımda kantaron yağı iyi gelir dedi onu sürdük biraz toparlamıştı şimdi yeniden kötü durumda kanadının her yeri yara ilk defa bugün 3 kere nöbet geçirdi sesli bi şekilde ötüp yere düşüyor biraz geçince toparlıyor yarın veterinere götürmeyi düşünüyorum ama yarına kadar bişey olmasından korkuyorum ne yapabilirim lütfen yardımcı olur musunuz?

merhaba çok geçmiş olsun
video çekip streamble.com a yükleyip buraya atabilir misiniz.
kafesin tabanına beyaz havlu kağıt serin ve 2-3 kez dışkılayınca fotoğrafını çekip atın. bilgililer yardımcı olacaktır.

Oyla 0
Geçmiş olsun solunum sorunu var gibi görünüyor ve muhtemelen astım krizi geçirmiş. Ama daha farklı bir durumda olabilir ben sadece tahminde bulunuyorum...

İkincisi kuşunuza tüyleri için özel bir bakım yapılması gerekiyor. Kesilmiş tüyleri kademeli olarak çekilmeli ve yenilerinin çıkması içinde takviye ürünler kullanılması lazım. Bu süreç biraz uzun sürüyor ama sabırla ilgilenirseniz herşey yoluna girer merak etmeyin...

Tabi öncelikle kuşun şuanki hastalığını tedavi etmelisiniz. Bunun içinde gerekli incelemelerin yapılması ve ilaç başlanması gerekiyor...

Yarın veterinere götürücem yazmışsınız. İzmirde petlife veterineri tavsiye ederim...

Yarına kadar kuşu rahatlatması için kekik çayı yapıp suyuna 3te bir oranında ekleyin faydası olur... Geçmiş olsun....

Oyla 0
Öncelikle geçmiş olsun, umarım en kısa sürede iyileşir. Hastalık konusunda bir fikrim yok fakat, kafes ve içinde bulunan malzemelerin temizliğine dikkat etmenizi öneririm. Plastik tünek yerine tahta tünek kullanmak daha uygun oluyor yine de siz bilirsiniz. Ve kafeste gördüğüm krakerler ev yapımı değilse, sağlık yönünden güvenli olmadığı düşüncesindeyim. Tekrar geçmiş olsun

Oyla 0
şunu tavsiye etmeliyim ki plastik tünekleri kaldırıp tahta tünekler ile değiştirin.

Oyla 0
Geçmiş olsun solunum sorunu var gibi görünüyor ve muhtemelen astım krizi geçirmiş. Ama daha farklı bir durumda olabilir ben sadece tahminde bulunuyorum...

İkincisi kuşunuza tüyleri için özel bir bakım yapılması gerekiyor. Kesilmiş tüyleri kademeli olarak çekilmeli ve yenilerinin çıkması içinde takviye ürünler kullanılması lazım. Bu süreç biraz uzun sürüyor ama sabırla ilgilenirseniz herşey yoluna girer merak etmeyin...

Tabi öncelikle kuşun şuanki hastalığını tedavi etmelisiniz. Bunun içinde gerekli incelemelerin yapılması ve ilaç başlanması gerekiyor...

Yarın veterinere götürücem yazmışsınız. İzmirde petlife veterineri tavsiye ederim...

Yarına kadar kuşu rahatlatması için kekik çayı yapıp suyuna 3te bir oranında ekleyin faydası olur... Geçmiş olsun....
Yardımınız için Çok teşekkürler bugün götürdüm çok kötü durumda olduğunu ellerinden bişey gelmediğini söylediler. Vitaform verdiler her gün düzenli bi şekilde suyunu değiştirip vermemi söylediler kanadı içinde teramycin sür dediler. Çok iyi konuşmadılar ama inşallah düzelir diye umuyorum.

Oyla 0
Öncelikle geçmiş olsun, umarım en kısa sürede iyileşir. Hastalık konusunda bir fikrim yok fakat, kafes ve içinde bulunan malzemelerin temizliğine dikkat etmenizi öneririm. Plastik tünek yerine tahta tünek kullanmak daha uygun oluyor yine de siz bilirsiniz. Ve kafeste gördüğüm krakerler ev yapımı değilse, sağlık yönünden güvenli olmadığı düşüncesindeyim. Tekrar geçmiş olsun
Çok Teşekkürler. Tünekler şuan ikinci planda durumu ondan daha kötü krakerler de maalesef ev yapımı değil ama çok sevip tükettiği için veriyorum belki kilo alır toparlar diye Ama artık çok sıklıkla vermemeyi düşünüyorum.

Oyla 0
Yardımınız için Çok teşekkürler bugün götürdüm çok kötü durumda olduğunu ellerinden bişey gelmediğini söylediler. Vitaform verdiler her gün düzenli bi şekilde suyunu değiştirip vermemi söylediler kanadı içinde teramycin sür dediler. Çok iyi konuşmadılar ama inşallah düzelir diye umuyorum.

Söylediğim veterinere götürdünüz dimi? Verdiği ilacı kullanın bir kaç gün sonra durum güncellemesi yapın tekrar değerlendirelim...

Oyla 0
Hangi kliniğe götürdünüz? Vitaform verilmiş sanirim Ümit beyin belirttigi kliniğe gitmediniz .

Oyla 0
Söylediğim veterinere götürdünüz dimi? Verdiği ilacı kullanın bir kaç gün sonra durum güncellemesi yapın tekrar değerlendirelim...
Maalesef söylediğiniz veteriner bana çok uzak kaldığı için yakın bi veterinere götürdüm. Şuan biraz daha iyi gibi durumu en azından sessiz inlemeleri geçti sayılır. Bugün hiç kriz geçirmedi dün 1 kere geçirmişti gittikçe düzeliyor gibi.

Oyla 0
Verdikleri ilaçları düzenli kullanın ek olarak kanatlara kremi sürmeden önce batikon sürün ki tadı acıdır ve oraları kaçıyarak tekrar acıtamasın

Oyla 0
İzmir'de genel olarak çoğu yer bir birine yakın aslında, kontrol için uygun vakitte gitmenizi tavsiye ederim.
Çokta yakın değil yol 1 buçuk saat kuşun da bu soğukta o kadar gitmesi gereksiz götürdüğüm veteriner de kuşlara bakıyor her veteriner aynı şeyi söyler diye düşünüyorum şuan durumu iyi zaten.

Oyla 0