Muhabbet Kuşunun Yemi Az Yemesi

Ereennn44

iyikus.com Üyesi
Arkadaşlar Mayıs’ta versele laga yemi almıştım son kullanma tarihini hatırlamıyorum kavanoza dökmüştüm kuş bu aralar yemi az yiyor zayıfladı yemin tarihi filan mı geçti acaba nasıl anlayabiliriz onu sağlıksal olarak veya dışkıda herhangi bir problem yok

Oyla 0
Teşekkürler. Peki kuş sizce zayıf mı biz dışarı filanda çok salıyoruz sürekli uçuyor bide yem yemeyi azaltınca zayıfladı gibi geldi

Ekli dosyalar

• 10A4682C-3A41-4CDB-ACCA-C24DC217C80B.jpeg
    10A4682C-3A41-4CDB-ACCA-C24DC217C80B.jpeg
    266.1 KB · Görüntüleme: 10
Oyla 0
Teşekkürler. Peki kuş sizce zayıf mı biz dışarı filanda çok salıyoruz sürekli uçuyor bide yem yemeyi azaltınca zayıfladı gibi geldi
fit bir kuş olabilir ama bu şekilde anlamam mümkün değil. İskelet yapısı ve tüyler bazen kilolu bazen de zayıf gösterebilir.

Oyla 0
Hassas tartı almanız gerekli katılıyorum. Dedikleri gibi burdan anlayamayız. Varsa eğer mutfak tartısıyla hassas tartı aynıdır. Onlardan alıp ölçmelisiniz.

Oyla 0
Yemi gözle görülür şekilde az yiyor benelux gibi farklı bir markaya geçmenizi öneririm. Ayrıca yumurta maması ve diğer ek besinlerle takviye edebilirsiniz. Multivitamin kullanmıyorsanız vitamin kullanın haftada bir. Hem iştah açar hemde besinden aldığı faydayı arttırır. Tabi ilk önce zayıf olduğundan emin olmanız lazım.

Oyla 0
Akşamdan 22 civarlarında suluk yemini önünden al sabah tekrar koy yiyecektir marka yem falan bakma senin elinde herşey bildiğin petshopdan al yemini aspur yulaf programlı bir şekilde ver dediğim gibi aç kaldığında yiyecekdir akşamdan alıp sabah koyduğunda

Oyla 0
Akşamdan 22 civarlarında suluk yemini önünden al sabah tekrar koy yiyecektir marka yem falan bakma senin elinde herşey bildiğin petshopdan al yemini aspur yulaf programlı bir şekilde ver dediğim gibi aç kaldığında yiyecekdir akşamdan alıp sabah koyduğunda
Kuşu aç bırak illa yiyecektir mantığını hiç sevmiyorum. Sizin dediğiniz süreler abartı değil ancak yemiyorsa ya tohum kalitesi kötüdür ya yem bayattır ya da kuşun iştahının azalmasının altında bir sebep vardır. Hemen kestirip atmayın. Ayrıca aç bırakmak hayvanın bağışıklığını olumsuz etkiler.

Oyla 0
20 yıldır ben üretim yapıyorum hiç bu şekilde kuşum bağışıklık kaybetmedi yada akisine üretimde başarısız olmadı aksine ben bu şekilde yapıyorum öneri bu yapmak yada yapmamak kişiye kalmış hasta ise zaten altında yatan rahatsızlık çıkacaktır

Oyla 0
20 yıldır ben üretim yapıyorum hiç bu şekilde kuşum bağışıklık kaybetmedi yada akisine üretimde başarısız olmadı aksine ben bu şekilde yapıyorum öneri bu yapmak yada yapmamak kişiye kalmış hasta ise zaten altında yatan rahatsızlık çıkacaktır
20 yıldır yapmanız onun kesin net şekilde doğru olduğunu kanıtlamaz. Biz bu yemi onlar açıkınca yesin diye vermiyor muyuz? Sorunu illa hayvanda aramak doğru değil. Belki yem kötü belki bayat belki başka bişey. Öneriniz için teşekkürler. Ancak bu doğru bir öneri değil.

Oyla 0
Yemi gözle görülür şekilde az yiyor benelux gibi farklı bir markaya geçmenizi öneririm. Ayrıca yumurta maması ve diğer ek besinlerle takviye edebilirsiniz. Multivitamin kullanmıyorsanız vitamin kullanın haftada bir. Hem iştah açar hemde besinden aldığı faydayı arttırır. Tabi ilk önce zayıf olduğundan emin olmanız lazım.
Yumurta maması hiç yemiyor hatta 1 kg powermax mama aldım yemedi diye kumrulara verdim Multi vitamin sera plus kullanıyordum bu hafta gerwit w kullanmaya başlayacağım ekstra olarak yemine haftada 1 2 kez yulaf ve aspur koyuyorum önceden yulafı filan koyduğum gibi bitirirdi onları da eskisi kadar iştahlı yemiyor bu aralar bi iştahsız iki üç tohum yiyip tüneğe çıkıyor sebebini anlayamadım

Oyla 0