Muhabbet yavrusu tüylenme çok yavaş oluyor

Mertbykok

iyikus.com Üyesi
biri 28 biri 26 günlük muhabbetlerimin tüylenmesi önceki kuluçkadakilere göre inanılma yavaş ilerliyor ayrıyetten beyaz olan kuşun neredeyse hiç ince tüyü yok yardım eder misiniz yeme düşme konusunda da çok tedirginim ikisi de çok yavaş tüyleniyor

Ekli dosyalar

• 833C8377-1CBC-4864-B297-ED13CF43746E.jpeg
    833C8377-1CBC-4864-B297-ED13CF43746E.jpeg
    1.5 MB · Görüntüleme: 16
  • 6260457C-A87E-4E67-974E-1D670BE63E88.jpeg
    6260457C-A87E-4E67-974E-1D670BE63E88.jpeg
    1.2 MB · Görüntüleme: 16
Beyaz kuşta tüy yolunma durumu var gibi sanki yahut gelişim geriliği olabilir. Takviyeleri biraz arttırmak lazım (özellikle b ve kalsiyum). Bit sorunu yok değil mi yuvada

hayır bit olmadığını düşünüyorum gözle görülür bir şey yok ayrıca yuvadan atlamış bugün evde değilim şuan gittiğimde koymalı mıyım yuvaya geri daha 26 günlük

biri 28 biri 26 günlük muhabbetlerimin tüylenmesi önceki kuluçkadakilere göre inanılma yavaş ilerliyor ayrıyetten beyaz olan kuşun neredeyse hiç ince tüyü yok yardım eder misiniz yeme düşme konusunda da çok tedirginim ikisi de çok yavaş tüyleniyor
Eğerki yolunma, parazit durumu yoksa; yuvalık malzemesi doğru ise besin eksikliğinden kaynaklı olabilir. Bunun için anaç kuşların diyetine göz atıp eksikleri gidermeniz en iyisi olacaktır.
Ayrıca şimdiden yuvalığa dal darısı koyarsanız yeme düşme süresı hızlanır. Haftada 1-2 kere kreker yapıp verirseniz de güzel olur.

hayır bit olmadığını düşünüyorum gözle görülür bir şey yok ayrıca yuvadan atlamış bugün evde değilim şuan gittiğimde koymalı mıyım yuvaya geri daha 26 günlük
Eğer anne baba kuş kafes içindeyken ilgileniyorsa ellemeyin derim.

26 gün atlama için erken. Bence yuvaya konulmalıdır. Nadir örnekler var erken inip hemen yem kırmayı öğrenen ancak genel olarak erken gerçekleşmez bu süreç. 30. günden sonrası yuvaya koymaya gerek kalmaz

26 gün atlama için erken. Bence yuvaya konulmalıdır. Nadir örnekler var erken inip hemen yem kırmayı öğrenen ancak genel olarak erken gerçekleşmez bu süreç. 30. günden sonrası yuvaya koymaya gerek kalmaz
Tekrardan rahatsız ediyorum 10dk önce tekrar atladı fakat gelişimi çok yavaş gibi geliyor bana diğer yavru bu yavruya nazaran çok iri kısaca bana yol gösterebilir misiniz

Ekli dosyalar

• 0F40015A-25BD-4762-8D4E-B104C6D3CD58.jpeg
    0F40015A-25BD-4762-8D4E-B104C6D3CD58.jpeg
    1.2 MB · Görüntüleme: 10
  • FD1CDD37-B6E6-488B-84AF-0FF2B16BECFD.jpeg
    FD1CDD37-B6E6-488B-84AF-0FF2B16BECFD.jpeg
    1 MB · Görüntüleme: 10
Tekrardan rahatsız ediyorum 10dk önce tekrar atladı fakat gelişimi çok yavaş gibi geliyor bana diğer yavru bu yavruya nazaran çok iri kısaca bana yol gösterebilir misiniz
Sahsi fikrim yavruyu gozlemleyin eger disarida besleme devam ediyor ve oda sicakliginiz da yuksekse cok fazla mudehale etmeyin.

Anne baba icin mutlaka mama hazirlamaniz gerekiyor. Eger sadece tohumlarla besliyorsaniz kendileri de gucsuz duseceklerdir yavrulari saglikli besleyemezler. B vitamini takviyesi de yapmaniz gerekebilir. Besleme doneminde eger vitamin takviyesini suluktan yaparsaniz cok cok az bir miktarda ekleyin cunku normalden cok daha fazla su tuketeceklerdir fazla gelmesin.

Sahsi fikrim yavruyu gozlemleyin eger disarida besleme devam ediyor ve oda sicakliginiz da yuksekse cok fazla mudehale etmeyin.

Anne baba icin mutlaka mama hazirlamaniz gerekiyor. Eger sadece tohumlarla besliyorsaniz kendileri de gucsuz duseceklerdir yavrulari saglikli besleyemezler. B vitamini takviyesi de yapmaniz gerekebilir. Besleme doneminde eger vitamin takviyesini suluktan yaparsaniz cok cok az bir miktarda ekleyin cunku normalden cok daha fazla su tuketeceklerdir fazla gelmesin.
oda sıcaklığında seyrediyor fakat tüyleri olmadığı için öyle bi topa girmek istemedim tekrar yuvaya koydum üniversitedeyim o yüzden kuşlarla pek ilgilenemiyordum doğru dürüst yumurta maması bile veremedim kafesi 3 günde temizleyip yem su veriyordum sadece
son bir sey daha attığım kuşun tüysüz olma durumunu nasıl aşabiliriz nasıl düzeltebilir yani

oda sıcaklığında seyrediyor fakat tüyleri olmadığı için öyle bi topa girmek istemedim tekrar yuvaya koydum üniversitedeyim o yüzden kuşlarla pek ilgilenemiyordum doğru dürüst yumurta maması bile veremedim kafesi 3 günde temizleyip yem su veriyordum sadece
son bir sey daha attığım kuşun tüysüz olma durumunu nasıl aşabiliriz nasıl düzeltebilir yani
Yavruya dogrudan bi takviye yapmaniz yanlis olur hayati bir durumu yoksa o yuzden zamanla toparlayacak. Dedigim gibi once anne babayi saglikli hale getirmeniz gerekiyor ki onlar da yavrulara aktarabilsin. Buyuk ihtimalle yetersiz beslenmeden kaynakli yasandi durum. Tuy disinda baska bir sorun yoksa yavrulara mudehale etmeyin. Anne babaya yuklenin. Ayrica onlar icin de yeni saglik sorunlari dogurabilir bu durum.

Merhaba, kuşlarınız bebeklerin tüylerini yolmuş bir miktar. Aslında tüylenmenin büyük kısmını tamamlamış olmaları gerekirdi. Gelişim konusunda bu yönde bir soru işaretiniz varsa sorun tüy yolunmuş olması. Kuş boyutları değişken olabilir. Hepsi standart olmayabilir. Tam kaç günlerdi? 29-30 güne kadar yuvada kalmalılar mümkünse.

üniversitedeyim o yüzden kuşlarla pek ilgilenemiyordum doğru dürüst yumurta maması bile veremedim kafesi 3 günde temizleyip yem su veriyordum sadece
Doğrusu bu durumda yavru almak iyi olmamış. Çünkü kuşların kendi ihtiyaçlarının yanına yavrularının ihtiyaçları da eklenir. Normal zamana göre daha iyi bir bakım gerekir, belli başlı şeyleri düzenli vermeniz gerekir. Son paylaştığınız yavru kuşun tüylerini anne babası biraz yolmuş gibi duruyor. Bunun farklı şeylerden kaynaklanabileceği gibi yetersiz beslenmeden de kaynaklı olabilir.

En azından kuru mama yapıp/alıp onu vermeyi ihmal etmeyin. Verirken az bi meyve veya sebze ile karışırım verin. Bir de kendinize yumurta haşlıyorsanı birkaç kere ucundan bir parçasını kuşlara verin. Yoksa kuluçka ve yavrular kuşları yıpratır, sorun teşkil eder.

Bu yavru süreci bittikten sonra benim fikrim kuşları ayrı kafesler alın, yavru yapmasınlar. Yoğun süreciniz bittikten sonra isteğe bağlı tekrar aynı kafese koyup yuvalık takılabilir.

Merhaba, kuşlarınız bebeklerin tüylerini yolmuş bir miktar. Aslında tüylenmenin büyük kısmını tamamlamış olmaları gerekirdi. Gelişim konusunda bu yönde bir soru işaretiniz varsa sorun tüy yolunmuş olması. Kuş boyutları değişken olabilir. Hepsi standart olmayabilir. Tam kaç günlerdi? 29-30 güne kadar yuvada kalmalılar mümkünse.
29-31 oldular evet az önce 15 gunluk hallerini çektiğim fotoğrafa baktim ince tüyleri gayet varmış hepsini yolmuş neredeyse