Multivitamin ve B vitamini aynı anda kullanılır mı?

Fatma Ftm

iyikus.com Üyesi
Muhabbet kuşum için hem B vitamini hem de multivitamin aldım. Kuşumun kafesinde iki suluğu var. Birine multivitamin, birine b vitamini damlatsam bir zararı olur mu? Yoksa ayrı ayrı günlerde mi kullanmalıyım?

Fatma Ftm

iyikus.com Üyesi
Merhaba ayrı günlerde kullanmanız daha doğru
Hangi ürünleri kaç damla şeklinde kullanıyorsunuz
Avisol B kompleks vitamin, pet shop sahibi 3-4 damla damlatmamı önerdi. Multivitamin olarak da ne yazık ki semtteki petshopta iyi bir marka bulamadım Keyf multivit isimli bir multivitamin aldım. En azından az da olsa faydası olur diye. Onda da 20 damla yazıyor ama yeni başladığım için 6 damla damlattım. Şimdi iki suluğuna da ayrı ayrı ilaçları damlattım. Az önce b vitamininin olduğu sudan bir yudum içti. Avisol her gün mü kullanmalıyım birkaç günde bir mi?

İpek.s 

Yönetici
Moderatör
Avisol haftada iki defa yeterli olabilir ben bu markayı kullanmıyorum keyf markasını da ilk defa duydum bunlardan daha etkili ürünleri tavsiye ederim
B vitamini =BT tollayamin Forte
Multi vitamin = gerwit öneririm

Fatma Ftm

iyikus.com Üyesi
Avisol haftada iki defa yeterli olabilir ben bu markayı kullanmıyorum keyf markasını da ilk defa duydum bunlardan daha etkili ürünleri tavsiye ederim
B vitamini =BT tollayamin Forte
Multi vitamin = gerwit öneririm
Bugün acele olduğu için hemen semtteki petshoplara gittim oralara baktım ama dediğim gibi buralarda o markaları bulamadım. En kısa sürede merkezden o markaları bulup tedarik etmeye çalışacağım. Multivitamin günlük mü kullanalım?🙏🏻

GülşahM.

Forum Sakini
Avisol ile aminosol vitaminlerini denedim ben bir fayda görememiştim☹️ tollyamin iyi diyor herkes onu hiç kullanmadım ama iyi onu bulamazsan röhnfried al. Röhnfried B vit kullanıyorum faydasını görüyorum kafadaki kapsülleri azaltıyor tüy döneminde🙂