Multivitamin ve E vitamini

Taha Avcu

Yasaklanmış Kişilik
Haftada birgün multivitamin kullanıyorum. Haftada bir günde selenyumlu E vitamini kullansam ikisi fazla gelir mi. Kimi kişi bu ara multivitamin kullan mevsim geçişi tüy dökümü vsden dolayı sonra e vermeye başlarsın dedi. Sizin düşünceniz nedir erkekle dişi tüyden çıktı sayılır dişi bu ara çok aranıyor baya kalamar ve su tüketiyor.

Haftada birgün multivitamin kullanıyorum. Haftada bir günde selenyumlu E vitamini kullansam ikisi fazla gelir mi. Kimi kişi bu ara multivitamin kullan mevsim geçişi tüy dökümü vsden dolayı sonra e vermeye başlarsın dedi. Sizin düşünceniz nedir erkekle dişi tüyden çıktı sayılır dişi bu ara çok aranıyor baya kalamar ve su tüketiyor.

E vitamini verdiğin hafta başka ürün kullanmanı önermem. Hatta e vitaminini de önermem :) Zaten multivitaminlerin içinde herşeyden var. Kuşları vitamine boğmaya gerek yok...

Oyla 0
E+S içeriğine bakıldığında neredeyse multivit kadar geniş spektrumla karşılaşırsınız. Bu nedenle eğer üretme sorununuz yoksa multi vit tek başına yeterlidir. Daha da kızıştırayım dersen de haftada 2 kez verilebilir.

Oyla 0
Merhaba,
Değişir Taha. İçerik önemli. E ve Selenyum katkında yalnızca E, selenyum ve birkaç mineral var ise kullanmanda bir sakınca olmayacaktır ama Fertivit gibi kompleks, aslında multivitamin, bir ürün kullanıyorsan ikisinden birini tercih etmen daha sağlıklı olur diye düşünüyorum. Eğer ürün etiketini iyi okuyabilirsen sorun olmaz kısaca.

Oyla 0
Merhaba,
Değişir Taha. İçerik önemli. E ve Selenyum katkında yalnızca E, selenyum ve birkaç mineral var ise kullanmanda bir sakınca olmayacaktır ama Fertivit gibi kompleks, aslında multivitamin, bir ürün kullanıyorsan ikisinden birini tercih etmen daha sağlıklı olur diye düşünüyorum. Eğer ürün etiketini iyi okuyabilirsen sorun olmaz kısaca.
Basit bir ürün içinde sadece e vitamini selenyum biotin ve antioksidan var diğer vitaminler yok fertivit gibi. Avisol SE

Oyla 0
Basit bir ürün içinde sadece e vitamini selenyum biotin ve antioksidan var diğer vitaminler yok fertivit gibi. Avisol SE
Avisol S+E ben kullanmıştım kuş üretmeye ilk başladığımda. Öyle gözle görülür bir değişim yaratmadığı için bıraktım. Likit formlu diye hatırlıyorum, kötü bir kokusu ve yoğurt suyu gibi bir görüntüsü vardı.

Oyla 0
Avisol S+E ben kullanmıştım kuş üretmeye ilk başladığımda. Öyle gözle görülür bir değişim yaratmadığı için bıraktım. Likit formlu diye hatırlıyorum, kötü bir kokusu ve yoğurt suyu gibi bir görüntüsü vardı.
Geçen bir ay önce diğer kuş için almıştım. Elimde duruyor. Dediğin gibi beyaz bir görüntüsü var ama kokusu yok. Elimde duruyor kuşlarda eş tuttu ama çiftleşme yok. İkisininde ilk tecrübe olacak hani o yüzden bı sorayım dedim de multivitamine devam ederim.

Oyla 0
Bence SE ürününü bırakıp daha profesyonel bir ürüne geçiniz. Selenyum vitamini kötü kokusuyla ünlüdür.

Oyla 0
Bence SE ürününü bırakıp daha profesyonel bir ürüne geçiniz. Selenyum vitamini kötü kokusuyla ünlüdür.
Bakiyim hocam daha 1 hafta oldu kuş geleli erkek sürekli yem kusuyor. Nezaman kura başlasa dişi direkt ağız açıyor :) birbirlerini kaşımaya başladılar. Ben 2-3 ay sürer kafese ortama alışması diyordum. Maşallah 1 haftada alıştı. Tuydeydi tüyden çıktı. Ceresi daha kararmadi. Ama kalamara saldırmaya başladı. Bir süre Multivitamin probiyotik devam ederim. Bir grlisme olmazsa fertivit vb denerim.

Oyla 0