Nasıl engellenir?

Mithrandir

iyikus.com Üyesi
Kuşum avizelerin üzerine konuyor sürekli ve asla oradan inmiyor bu sorunu nasıl çözeriz şimdi durmasında bir sakınca yok açıkçası ama beni yoruyor oradan almak ve sanki orada durdukça bizden uzaklaşıyor. Ne yapabilirim sizce

Eğer evcil değilse kısa vade de bu tür önlemler almak durumu rahatlatabilir fakat başka şeylere yönelme durumu vakıf olabilir bu defa da. Bu sebeple genelde güven duymayan kuşların davranışlarıdır uzak noktalara tünemek. Bu bağlamda güven problemi ile alakalı çalışma yapılması gereklidir kanaatimce.

Oyla 0
Bende de aynı sorun vardı.. avizenin üstüne örtü örttüm, ilk başta korkmaya başladı örtüden konmadı 1 ay falan böyle yaptım unuttu şimdi çok nadir konuyor.

Son düzenleme:
Oyla 0
yavru daha ama çok vahşi ısırıyor saldırıyor kafeste durmak istemiyor zaten gün içinde sürekli kafes dışında olduğu için de bize yanaşmıyor ben bu sorunu çözmek istiyorum

Oyla 0
Benim ki de aynı ama ordan iniyor da. Pek sorun yaşamadım. İlk geldiğinde yaşıyordum. Şuan pek öyle bir durum yok size güvendikçe geçiyor merak etmeyin.

Oyla 0
Şu anda 5 aylık 1 aydır bende
Bunları uyguladınız mı peki?

Oyla 0