nasıl mama vermeliyim

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan emirhan
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

emirhan

iyikus.com Üyesi
Kuşumu 2 yıl önce komşumdan sahiplendim sahiplendikten 12 14 ay sonra da versele laganın meyveli nemli mamasını alıp yemliğine koyduktan sonra üstüne yem serpiştirdim ama yemiyordu sonrasında mamayı mama askılığına koyup her gün yeniledim ama yüzüne bile bakmadı çünkü komşum hiç bir şeye alıştırmamış. Şuan da tekrardan mama alıp denicem cede ve versele laganın yumurtalı ballı mamasını alıcam, bu mamaları nasıl vermeliyim. Yemi mamayla harmanlayıp yemliğine koysam yermi yoksa ayrı bir mamalıktamı vereyim, ya da sizin bir tavsiyeniz varmı ? 1 ay önce de versele laganın sağlık tohumunu aldım ama şuan da kabız olduğu için vermiyorum. Mamaları alırken yanında chia tohumu ve sevdiği tohumlardan olan kızıl darı da alıcam. Chia tohumunun faydaları nedir ve nasıl kullanmalıyım ? Biraz fazla soru oldu ama kusura bakmayın :)

Tabana bir yem kabı bir de mamayı koyunuz ama yan yana dursunlar. Kokusu ilgisini çekerse mamanın yönelecektir. Üstüne ya da mama içine biraz yulaf ekleyiniz. Yulaf hayır diyemedikleri tohumlardan bir tanesidir ama düzenli yoğun kullanımdan kaçınılması gerekir.

Tabana bir yem kabı bir de mamayı koyunuz ama yan yana dursunlar. Kokusu ilgisini çekerse mamanın yönelecektir. Üstüne ya da mama içine biraz yulaf ekleyiniz. Yulaf hayır diyemedikleri tohumlardan bir tanesidir ama düzenli yoğun kullanımdan kaçınılması gerekir.
Tam anlamadım, kafesin tabanına yem dolu yemlik yanında mama dolu bir mama kabımı koyucam ? Bir de chia tohumunun faydaları nedir ve nasıl kullanmalıyım ?

Verilen linkte çoğu tohumun -chia'da dahil- artıları ve eksileri belirtilmiştir..
Evet linki yeni gördüm çok faydalı bir link olmuş ama kullanımı konusun da çok kararsızım ve arada kalıyorum. Kuşum fazla birşey yemeye alışık değil kenevir ve kinoa tohumları hoşuma gitti kuşumda kabızlık olduğu için kinoa faydalı olacaktır ama kenevir tohumunu da alırsam ikisini birlikte nasıl kullanabilirim ?

Verilen linkte çoğu tohumun -chia'da dahil- artıları ve eksileri belirtilmiştir..
Ben size özet geçeyim yoksa derdimi anlatamıcam. Komşumdan 2 yıl önce sahiplendiğim için yem dal darı kum taş kemiş dışında başka birşeye alışık değil büyük ihtimalle tohumları yemin içine koyarsam yiyecektir, şuan da kuşum da bir kabızlık söz konusu entrobac aldım şuan kargoda ama doğal olarak tohumlardan da faydalanmak istiyorum çünkü gervit w vitamini verdiğim de bünyesi kaldırmıyor gibiydi. önceliğim tohumlar çünkü sebze, meyve yemeye alışık değil mama alıcam eğer mamaya alıştırırsam işim daha da kolaylaşır ama henüz mama hazırlık aşamasın da gelmedi.

Söylediğiniz tarifi tam anlamadım. Kafesin tabanına boş bir yemlik yanına ise içi dolu bir mamalıkmı koyucam ? Bir kaç gündür kafanızı şişirdim kusura bakmayın lütfen

Kafes tabanina 2 kase koyunuz ve birinde yem bir diğerinde mama olsun. Mamayi tabi hafif nemli, havuçlu yapmaniz lazim. İçeriğini daha fazla ürünle zenginlestirebilirsiniz ancak şu aşamada sadece havuçla nemlensin. Rendelenmelo havuç. Bu mamanin üzerine de varsa yulaf tohumu ekleyiniz.

Chia gibi tohumlari muhabbet kuşları çok nadir yer. Almadiysaniz eğer para yatirmamanizi öneririm

Kafes tabanina 2 kase koyunuz ve birinde yem bir diğerinde mama olsun. Mamayi tabi hafif nemli, havuçlu yapmaniz lazim. İçeriğini daha fazla ürünle zenginlestirebilirsiniz ancak şu aşamada sadece havuçla nemlensin. Rendelenmelo havuç. Bu mamanin üzerine de varsa yulaf tohumu ekleyiniz.

Chia gibi tohumlari muhabbet kuşları çok nadir yer. Almadiysaniz eğer para yatirmamanizi

Chia gibi tohumlari muhabbet kuşları çok nadir yer. Almadiysaniz eğer para yatirmamanizi öneririm
Cede ve versele laga mama siparişinin yanında soyulmuş iç yulaf siparişi ve kinoa siparişi vericem. Geçen ay versele laganın sağlık tohumunu almıştım mamaya alıştıktan sonra bu sağlık tohumunu da mamaya ekleyebilirmiyim, bir de kinoanın kullanımını bir yerde bulamadım nasıl kullanmalıyım ?

Cede ve versele laga mama siparişinin yanında soyulmuş iç yulaf siparişi ve kinoa siparişi vericem. Geçen ay versele laganın sağlık tohumunu almıştım mamaya alıştıktan sonra bu sağlık tohumunu da mamaya ekleyebilirmiyim, bir de kinoanın kullanımını bir yerde bulamadım nasıl kullanmalıyım ?
Sağlık tohumu gibi, kinoayi da karistirabilirsiniz mamaya ilave edebilirsiniz

Geri