Natural Ürünlerini İnceledim

Taha Aktaş

Yönetici
Moderatör
Merhaba arkadaşlar.Bugün hepimizi yakından tanıdığı Natural markasının ürünlerini inceleyeceğim.Şahsen bazı ürünleri iyi bulurken bazı ürünlerini de çok gereksiz bulduğumu söyleyebilirim.Haydi incelememizi geçelim.

1)Natural Naturavit
İlk ürünümüz Natural'in multivitamini.Şahsen ürünün içeriğinin açıklanmaması beni bu üründen biraz itiyor.Eğer ben bir multivitamin kullanacak olsaydım sanırım bunu kullanmazdım.Eğer deneyimleyen varsa görüşlerini paylaşırsa çok mutlu olurum.

1609835699628.png

-Yağ asitlerinin ve karbonhidratların bozulmasına izin veren B1 vitamini.
-Güvercin, özellikle yarış mevsiminde artan metabolizması, bu vitaminin çok büyük önemini vurgulamaktadır.
fosfor kalsiyum metabolizmasının düzenlenmesinde önemli bir rol oynayan D vitamini. Bu vitamin iskelet oluşumunda gereklidir.
-A vitamini, genç güvercinlerin büyümesi için gereklidir ve anti-bulaşıcı ve anti-paraziter etkiye sahiptir.
-Doğurganlık üzerinde olumlu etki yapan optimal kas ve sinir fonksiyonunun vazgeçilmezi olan E vitamini.
-K vitamini, anti-hemorajiktir. Büyük kuş hayvanlarında tutulan güvercinlerin diyetleri bu vitaminle zenginleştirilmelidir.
-Doğal Naturavit, vitaminlerin güvercin tarafından hızlı ve tam olarak emilmesini sağlar. Natural Naturavit'in düzenli kullanımı, güvercini avitaminoza karşı korur ve maksimum yarış performansı sağlar.

2)Natural Vitamineral
Belki de Natural markasının en çok bu ürününü duymuşuzdur.Çünkü bunu kullanan çok fazla üretici var.Gelen genel yanıt da olumlu yönde.Bende eğer bir mineral karışımı almak isteseydim sanırım ilk tercihim olurdu.
1609835863283.png1609835878389.png
Natural Vitamineral, dengeli bir beslenme için gerekli tüm mineralleri içerir.

Natural, 1952'de Natural Vitamineral'ı piyasaya sürmüştür. Özel bir vitaminli mineral karışımı üreten ilk şirket Naturaldir ve ilk ürün budur. Bu nedenle piyasada en bilinen markadır.

Natural Vitamineral, temel minerallerin yanı sıra bu minerallerin asimile edilmesi için gerekli olan A, D ve E vitaminlerini de içerir. Bu vitaminler, gençlerin büyümesi ve doğurganlık üzerinde olumlu bir etkiye sahiptir.

Vitamineral, kuşların tüm yıl boyunca ihtiyaç duyduğu bir üründür. Bu nedenle, vitamineral her zaman kuş kaplarında bulunmalıdır. Kuşlar kumu, sadece gerçek fizyolojik ihtiyaçları olduğunda tüketecektir.

3)Natural Vitaminor
Yine çok duyduğumuz ve bilindik olan bir ürün.Yakın çevremde bu ürünü kullanan kişi sayısı oldukça fazla.Ve bana geri dönüşleri genellikle hep şu yönde oldu'Bir bira mayasının verebileceği şeyleri genel anlamıyla kapsıyor.'Yani benim duyduklarıma göre kullanışlı bir ürün.Bana sorarsanız Röhnfried Pavifac,Versele Laga B-Pure varken sanırım kullanmazdım.Ama iyi bir alternatif olduğu kesin.
1609835969321.png

Doğal Vitamin
-Bira mayası % 100 doğal üründür, amino asitler ve B vitaminleri açısından zengin Doğal Vitamin, bir mayanın mayası, tahıl ve şeker türevleri üzerinde mayasıdır.
-Ham madde sadece bira fabrikalarından elde edilir. Tamamen kurutulur ve herhangi bir kimyasal madde eklenmeden detaylara özenle hazırlanır.
-Doğal bileşenlerinin her birinin besinsel özelliklerini tamamen korur.
-Güvercin organizması tarafından tamamen asimile edilen amino asitler, vitaminler ve organik mineral elementler bakımından zengin% 100 doğal bir üründür.
-Doğal Vitamin, şekerlerin, proteinlerin ve yağların metabolizmasında ve dolayısıyla yarış eforunun fizyolojisinde önemli olan doğal bir B vitaminleri kompleksi sağlar.
-B-vitaminleri bu nedenle güvercinlerin üretmesi gereken fiziksel çabalar üzerinde olumlu bir etkiye sahiptir.
-Doğal Vitaminor, genç güvercinlerin beslenmesinde bir büyüme faktörüdür ve çeşitli hastalıklara ve strese karşı dirençlerini arttırır.
-Doğal Vitaminor'un üreme çiftlerinin doğurganlığı ve gençlerin canlılığı üzerinde çok olumlu bir etkiye sahip olduğu bilinen bir gerçektir.

4)Natural Elektrolit

Bu ürün hakkında pek bir şey söyleyemeyeceğim daha doğrusu elektrolitlerin iyi olması için ne tür kriterlere sahip olması gerektiği hakkında pek bir bilgim yok.Yani iyi olmasındaki koşullar neler bilmiyorum.Ama sanırım sadece dekstroz(glukoz)içeriyor.Yani burada tercih size kalmış.Alternatif olarak Röhnfried Elektrolyt Plus mevcut.
Natural Elektrolit kuşların aşırı stres yaşadıklarında karşılaşılan ishal ve aşırı endişe sebebi ile hızlıca vücudunun eski haline geri dönmesi için kullanılır. Uzun uçuşlar , taşınmalar ve yoğun sıcaklardan dolayı kuşlarınızın karşılaştıkları üzücü ölüme kadar giden durumlar için önceden kullanılmalıdır. Tüm kafes kuşları güvercinler ve diğer kanatlılarda güvenle kullanabilirsiniz.

Natural Elektrolit kuşların aşırı stres yaşadıklarında karşılaşılan ishal ve aşırı endişe sebebi ile hızlıca vücudunun eski haline geri dönmesi için kullanılır. Uzun uçuşlar , taşınmalar ve yoğun sıcaklardan dolayı kuşlarınızın karşılaştıkları üzücü ölüme kadar giden durumlar için önceden kullanılmalıdır. Tüm kafes kuşları güvercinler ve diğer kanatlılarda güvenle kullanabilirsiniz.

* Güvercinlerde İshal – Su ve mineral Kaybı Görüldüğünde verilir.
* Sıcak havalarda haftada 2 defa uygulanması tavsiye edilir.

* Özellikle Sıcak havalarda Güvercinlerin uçuş esnasında metabolizmaları hızlı bir şekilde çalışır.
* Güvercinlerde uçuşa bağlı olarak urik ,fosforik laktik ve karbonik asit ve sodyum iyonları elimine olurlar.
* Uçuş esnasında su kaybıda artar.
* Bu yüzden güvercinlere Natural Elektrolit vermek gerekmektedir. Özellik lede yarış dönüşü.
* Bu enerji içeceği su ve elektrolit kaybını azaltır.
* Aynı zamanda hızlı bir enerji takviyesidir ( Glucose içerir ) hızlı bir şekilde güvercinde yapılandırma sağlar.
* Kısa zamanda güvercinin uçuş sonrası eski haline dönmesini hızlandırır.

* Adeno-virus,Paramaxsivirus gibi virus hastalıkları ishal e yol açar. Buda güvercinin su ve mineral kaybetmesi demektir.
* Natural Elektrolit ishal e karşı su kaybını önler ve iyileşme sağlar.Serum etkisi vardır.
1609836009827.png
* Güvercinlerde İshal – Su ve mineral Kaybı Görüldüğünde verilir.
* Sıcak havalarda haftada 2 defa uygulanması tavsiye edilir.

* Özellikle Sıcak havalarda Güvercinlerin uçuş esnasında metabolizmaları hızlı bir şekilde çalışır.
* Güvercinlerde uçuşa bağlı olarak urik ,fosforik laktik ve karbonik asit ve sodyum iyonları elimine olurlar.
* Uçuş esnasında su kaybıda artar.
* Bu yüzden güvercinlere Natural Elektrolit vermek gerekmektedir. Özellik lede yarış dönüşü.
* Bu enerji içeceği su ve elektrolit kaybını azaltır.
* Aynı zamanda hızlı bir enerji takviyesidir ( Glucose içerir ) hızlı bir şekilde güvercinde yapılandırma sağlar.
* Kısa zamanda güvercinin uçuş sonrası eski haline dönmesini hızlandırır.

* Adeno-virus,Paramaxsivirus gibi virus hastalıkları ishal e yol açar. Buda güvercinin su ve mineral kaybetmesi demektir.
* Natural Elektrolit ishal e karşı su kaybını önler ve iyileşme sağlar.Serum etkisi vardır.

5)Natural Tea 16'lı Özel Doğal Kuş Çayı

Adından da anlaşılacağı üzere doğal kuş çayı.Şahsen ben böyle ürünlerin çok gerekliği olmadığı kanaatindeyim.Benim için evde yapacağınız kekik-papatya çayı daha iyi olur gibi geliyor.Eğer çok kullanmak isterseniz alabilirsiniz.Çevremde kullanıp faydalı olduğunu söyleyenler var.
1609836063712.png1609836074244.png

Natural Granen 1936 yılından bu yana yarış güvercinlerinin üzerindeki tecrübesini 3 kuşakta da en üst düzey özel ürünler ile üreterek günümüze taşımıştır. Natural Tea

Özel Doğal Kuş Çayı tam 16 tane özel bitkinin harmanlanması ile üretilmiştir. Çayın evrensel bir rahatlatma ve doğal bir bakım sağladığı gerçeği kuşlarında bu çayı tükettiğinde daha rahat yarış ve üreme dönemi geçirdikleri tecrübe edilmiştir.

İçerik : Sarı Kantaron,Miskotu,Böğürtlen,Gülhatmi,Böğürtlen,Kedi otu kökü,Aksöğüt,Altınbaşak Otu,Kekik,Küçük Isırgan,Adi Isırgan,Adaçayı,Frenk Kimyonu,Fındık,Civanperçemi tohumu,Sİnir Otu Tohumu,Ot tohumları,Buğdaygil,Poaceae

6)Natural Naturaline

Bu ürünümüz de doğal bitki suyu karışımı olarak geçiyor.Ne kadar gerekli tartışılır.Şahsen ben olsaydım büyük ihtimalle almazdım.
1609836120391.png

Natural Naturaline'ın özel bitkileri ve yeşillikleri, solunum, sindirim ve idrar yolları üzerindeki faydalı etkileri nedeniyle özenle seçilmiştir.

Doğal Naturaline, seçilen on dört bitki ve yeşillikten oluşan bir kaynatılmış bitki suyu karışımıdır. Doğal Naturaline ayrıca güvercin genel direncini artıran elementler içerir. Aktif bileşenlerine ek olarak, bu kaynama sayesinde, sindirim sistemi tarafından asimilasyon hızlandırabilecek veya hızlandırabilecekleri için tedavilerin spesifik etkisine katkıda bulunan birçok başka maddeyi içerir.

Doğal Naturaline, pH değerlerini doğal olarak uygun seviyede tutar. Natural Naturaline'ın bileşen bitkileri ve yeşillikleri, solunum, sindirim ve idrar yolları üzerindeki faydalı etkileri nedeniyle özenle seçilmiştir.

Bu nedenle, içme suyunda düzenli olarak Doğal Naturaline alan güvercinlerin, kanlarının saf ve toksinlerden arınmış olduğunu belirten pembe sağlıklı bir ciltleri olur. Tüyleri parlaklaşır ve eşsiz, zengin, kremsi bir pürüzsüzlük sergiler. Ayrıca, gözdeki pigmentasyon ve parlaklık artar.

7)Natural Garlıc Oil

Bu ürüne tavrım yine üstteki gibi.Sanırım bunda artı yöm olarak şunu yazabiliriz.Eğer bağışıklık sistemini güçlendirmek istiyorsanız Hexenbier,Herbolan gibi ürünler yerine kullanabilirsiniz.Ama en iyisi evde yapacağınız sarımsaklı su.:)

1609836152313.png

-Sarımsak, olağanüstü özellikleriyle binlerce yıldır bilinen ve kullanılan bir bitkidir. Mide salgısını uyararak fermantasyonu ve sindirim bozukluklarını önler.

-Dahası, kan dolaşımını iyileştirir ve solunum yollarının korunmasını ve solucanlara karşı koruma sağlar.

-Güvercin meraklılarının çoğu sarımsağın tedavi edici etkisine aşinadır ve birçoğu güvercinlerinin bundan faydalanmasını sağlar. Bu nedenle bazıları güvercinin içme suyuna rutin olarak bir diş sarımsak koyarlar. Bitkinin erdemleri esasen kuş üzerinde kaybolduğundan, bu yöntem etkili değildir.

-Güvercinlerin önde gelen yemi uzmanı Natural, diyetisyenlere ve veteriner hekimlere bu sorunu araştırıp çözdü. Dolayısıyla Doğal Sarımsak Yağı gelişmiştir.

-Doğal Sarımsak Yağı, güvercinlere sarımsağın tüm faydasını sağlayan kendi sınıfında bir üründür. Doğal Sarımsak Yağı, saf sarımsak özleri ve linolenik asit bakımından zengin rafine soya yağından oluşur.

8)Natural Bath Salt

Banyo tuzlarının ne kadar gerekli olup olmadığını bilmiyorum ama kuşlar için suyun ph derecesinde çeşitli yazılar okumuştum.Bu konuda kimisi 7-7,5 idealdir diyor,kimide kuşlar için uygun ph derecesi 4-4,5'tur diyor.Bununla ilgili araştırmalarım devam ediyor.Yakın zamanda inşallah net bir bilgiye kavuşup sizlere aktarırım.Bu arada ph konusu açılmışken Röhnfried Avidress Plus'un birçok kişi tarafından önerildiğini duydum.Bilginiz olsun.
1609836270570.png
-Natural Banyo Tuzu, en zorlu kuş üreticileri için yüksek kaliteli bir üründür.

-Üretiminde kullanılan hammaddeler, insan tüketimi için banyo tuzlarında kullanılanlarla aynıdır. Bileşiminde kimyasal renklendirme kullanılmadığından ve yalnızca doğal çam özütleri kullanılmadığından, mavi veya sarı renklenme olmaz.

-Natural Banyo Tuzu yumuşak, pürüzsüz bir tüy verir ve cildi tahriş etmeden herhangi bir lapa lapa (kepek) epidermisini siler. Soğuk bir banyoda uygulandığında organizmayı güçlendirir ve uyarır.

-Doğal dezenfeksiyon etkisi iyi bir vücut hijyeni sağlar ve haşerenin tüylerini temizler.

-Bu nedenle, parazitler tarafından rahatsız edilmeyen yeni tüylerin büyümesi için önemli olduğundan, su verme sırasında ayda bir veya iki kez banyo suyuna Doğal Banyo Tuzu eklemenizi öneririz. Doğal Hamam Tuzunun tonik etkisi kan dolaşımını uyardığından ve tüylerin dökülmesine yardımcı olduğundan, bu özellikle üreme döneminde önemlidir. Doğal Banyo Tuzu, yeni tüylerin sağlığına verimli bir şekilde katkıda bulunur.

9)Natural Picking Stone,Natural Pick Pot

Aslında bu ürünlerin farklı yapılma amaçlarını anlayamadım.İçerikleri aynı,bende o yüzden aynı başlık altında incelemeye karar verdim.Genel olarak hoşuma giden ürünler oldu.Her ne kadar Pick-Blok Clay-Blok kadar olamasalar da tatmin ediyor.Bu foruma katılmadan önce Picking Stone denemiştim.İlk başlarda kuşum tarafından pek sevilmese de daha sonra alıştı.Yani ben memnun kaldım.
1609836243411.png1609836248473.png
-Natural Picking Stone Doğal Mineral Karışımı Kil, magnezyum, kum, kırmızı taş, istiridye kabuğu, mide kum vb. İçerir.

-Kuşlarınızın iştahını açarak muhteşem bir sindirimi destekler. Özellikle tüy dönemi gibi seçici ve iştahları kapandıkları zaman karşı koyamayacakları karşımı tüketmekten büyük keyif alırlar.

-Katkısızdır ve tamamen doğaldır.

-Natural Picking Stone 40 tan fazla ülkede satılmaktadır ve tüm yetiştiricilerin referans ürünüdür.

10)Hi-Kalsiyumlu Deniz Kabuklu ve İstiridyeli Kum

Sanırım kuş kumu hakkında pek konuşulacak bir şey yok.En önemli maddesi grit olması.Bu ürünümüzde grit içerdiğinden dolayı kullanılabilir.

1609836228087.png

İçindekiler:
Anason,Kırmızı taş,deniz kabukları,istiridye kumu ve çakmaktaşı karışımıdır.İştah açıcı hiçbir madde içermez.

11)Natural Karışık Muhabbet Kuşu Yemi

Gelelim son ürünümüze.Buda muhabbet kuşları için üretilen yem karışımı.Yem orantısı biraz daha iyi olsa çok daha iyi olurdu ama kalitesinin iyi olduğunu deneyimleyip söyleyenler var.Eğer çuval olarak yem alacaksanız tercihleriniz arasında olabilir.
1609836196180.png1609836206224.png

İçerik:
Sarı Darı %40
Beyaz Darı %35
Sade Kanarya Yemi (Aspur) %12
Kırmızı Darı %10
Kenevir Tohumu %2
Nijer Tohumu %1

Eğer ben Natural ürünlerinden kullanacak olsaydım Vitamineral,Vitaminor ve Picking Stone kullanırdım sanırım.

Evet,bugün sizlere elimden geldiğince yardımcı olmaya çalıştım.Sanırım 'Natural' firması hakkında kafanızda bir şeyler oluştu.Umarım faydalı olmuştur.Okuduğunuz için teşekkür ederim.

Naturalin yemini kullandım. İyi bir yem ama karışımı çok zayıf. Şuan vitamineralini kullanıyorum

Natural’in her hangi bir ürününü kullanmadım.Bir ara pıckıng stone’a bakmıştım ama benimki grit kum bile yemiyor bunu hiç yemez herhalde.