Naturelife Super Vitamin İncelemesi

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan VBZE433
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

VBZE433

Uzman Yetiştirici
1606471860149.pngAçıklama :
Naturelife Super Vitamin hidro çözülebilir vitaminlerin ve glikozun özel bir karışımıdır. Vitamin A, D3, K3, E ve B kompleks vitaminler kuşların metabolizması için büyük önem taşımaktadır. Glikoz ise bu karışıma kuşlara enerji sağlaması için eklenmektedir. Naturelife Super Vitamin düzenli olarak kullanıldığında;

• Direncin artmasına katkı sağlar.
• Hastalık yapıcı bakterilerin gelişimini engeller.
• En üst düzeyde iyileşmeye yardımcı olur.
• Sağlıklı tırnak yapısına katkı sağlar.
• Kaliteli tüy yapısına katkı sağlar.

İçerik Bileşenleri :

Vitamin A – 50.000 UI
Vitamin D3 – 10.000 UI
Vitamin K3 – 600 MG
Vitamin E – 1.200 MG
Vitamin B1 – 100 MG
Vitamin B2 – 200 MG
Vitamin B6 – 180 MG
Vitamin B12 – 2 MG
Folik Asit – 30 MG
Pantotenik Asit – 400 MG
Niasin – 1000 MG

Kullanımı :
Tüm kuşlar içim üretim sezonu boyunca hafta da 1 kez 1 litre içme suyuna yada 500 gram nemlendirilmiş mama içerisine 5 gr eklenmelidir.

Değerlendirme :
Olması gereken değerlerin altında ve günlük kullanımda "yeteri kadar" anlayışı ile üretilmiş bir "düşük fiyat/performans" ürünü. İçerisinde bolca eksik elementler var.
Kokusuz ve beyaz renkli toz formatındadır. Suda çabuk çözülüyor ve pek koku bırakmıyor. Suyu hafif bulanıklaştırıyor.
İçinde bazı önemli element, mineraller ve amino asitler eksik.

B7 Biotin
C Vitamini
Demir
Bakır
Manganez
Çinko
İyot
Selenyum
L-lizin (amino asit)
DL-metiyonin (amino asit)
Kalsiyum
Prebiyotik

gibi görmeye alıştığımız yüksek kaliteli vitaminlerin içerik olarak pek yakınında değil.

Tek başına değil ancak başka sağlık ürünleri ile ağır gelmeyecek şekilde ilave katkı sağlayabilir. Elle besleme yaparken yavru kuşların elle besleme mamalarına ve yeni yeme düşen yavru kuşların sularına hafif dozlarda katılabilir. Kısa vadede vitamin desteği sağlar ancak uzun vadede kifayetli olamayabilir.

Yaklaşık 3 aylık kullanım sonucunda güçlü ve tam performanslı bir vitamin olmadığını gözlemledim.

Ben şuan multivitamin olarak gerwit, probiyotik ve prebiyotik olarak entrobac kullanıyorum.
Aminosol güzel bir ürün değil tavsiye etmem. Ve b vitamini kompleksi için Gervit w yada opti breed yeterde artar. Ayrıyetten tollyamin yada bt amin kullanmaya gerek yok.. İçeriklerini ve mg'larını incelerseniz sizde gerek olmadığını görürsünüz..

Benim tavsiyem ise kuru mayayı haftada 2 gün vermeye devam edin (hafife almayın bu ürünü tüy döneminde oldukça etkilidir). Haftada birde gervit yada opti breed. Yine haftada birde entrobac kullanabilirsiniz.

Bu program tüy dönemi için yeterde artar ;)

Bu arada entrobac sadece probiyotik değil aynı zamanda multivitamindir. Yani diğer gervit ile beraber hafatada 2 kez multivitamin vermiş olucaksınız.

Tabi bu program tüyden çıkana kadar geçerli, Daha sonra programı seyreltmek gerekir...

Röhnfried Entrobac Probiyotik İçerik;

A vitamini 225,000 IU,
E vitamini 600mg,
K3 vitamini 40mg,
B1 vitamini 470mg,
B2 vitamini 1,800mg,
B3 vitamini 1,000mg,
B5 vitamini 1,000mg
B6 vitamini 470mg,
B7 vitamini (biotin) 1,500µg,
B12 vitamini 2,500ug,

Bacillus subtilis 20 × 10 10 CFU,

Dekstroz,

Sodyum askorbat 11,000mg,
Maltodekstrin,
Maya % 5.

Entrobac'ın multivit özelliği de var

Ayrı günlerde ve program dahilinde ben kullanıyorum. Gerwit'i sadece o günkü vitamin ihtiyaçları için suluktan. Entrobac'ı da ay başı ve ay ortası koruyucu kür uygulaması sonunda probiyotik/multi vit katkısı olarak ertesi günü. Aynı gün hiç kullanmadım.

Polivit ile ve yukarıdaki vitamin ile üretim olmuyor mu? Oluyor ama kuşların zamanla nasıl yıprandığını cılızlaştığını ve her kuluçka sonrası dinlendirmez isen bitkinlikten öleceklermiş gibi olduklarını görüyorsun. Sağlıklı ve doğru usuller ile vitamin ve katkı desteği gerçekten çok fark yaratıyor özellikle ilk üretim yılı tecrübem sonu bunu bariz olarak görmüştüm. Usuller ve beslenme ile katkı/vitaminleri tam oturtana kadar tecrübe kazanıyor insan.

Ayrı günlerde ve program dahilinde ben kullanıyorum. Gerwit'i sadece o günkü vitamin ihtiyaçları için suluktan. Entrobac'ı da ay başı ve ay ortası koruyucu kür uygulaması sonunda probiyotik/multi vit katkısı olarak ertesi günü. Aynı gün hiç kullanmadım.
Yok aynı gün değil, ben haftanın başında suluktan gerwit, hafta sonunda mama üzerine ya da yine suluktan entrobac veriyorum

Gervit kullandığınız hafta entrobac kullanmanızı tavsiye etmem. Bir hafta birini diğer hafta birini kullansanız daha iyi olur bence... Zira entrobacta da bolca vitamin var...

Teşekkürler tanıtım için. Aynı gün değil ama hafta içinde 2 üründe kullanılabilir bence. Probiyotik aksasa da pek problem olmuyor eğer değişen bir bakım, stres durumu ya da farklı şeyler olmadığı sürece.

Ekli dosyayı görüntüle 9426Açıklama :
Naturelife Super Vitamin hidro çözülebilir vitaminlerin ve glikozun özel bir karışımıdır. Vitamin A, D3, K3, E ve B kompleks vitaminler kuşların metabolizması için büyük önem taşımaktadır. Glikoz ise bu karışıma kuşlara enerji sağlaması için eklenmektedir. Naturelife Super Vitamin düzenli olarak kullanıldığında;

• Direncin artmasına katkı sağlar.
• Hastalık yapıcı bakterilerin gelişimini engeller.
• En üst düzeyde iyileşmeye yardımcı olur.
• Sağlıklı tırnak yapısına katkı sağlar.
• Kaliteli tüy yapısına katkı sağlar.

İçerik Bileşenleri :

Vitamin A – 50.000 UI
Vitamin D3 – 10.000 UI
Vitamin K3 – 600 MG
Vitamin E – 1.200 MG
Vitamin B1 – 100 MG
Vitamin B2 – 200 MG
Vitamin B6 – 180 MG
Vitamin B12 – 2 MG
Folik Asit – 30 MG
Pantotenik Asit – 400 MG
Niasin – 1000 MG

Kullanımı :
Tüm kuşlar içim üretim sezonu boyunca hafta da 1 kez 1 litre içme suyuna yada 500 gram nemlendirilmiş mama içerisine 5 gr eklenmelidir.

Değerlendirme :
Olması gereken değerlerin altında ve günlük kullanımda "yeteri kadar" anlayışı ile üretilmiş bir "düşük fiyat/performans" ürünü. İçerisinde bolca eksik elementler var.
Kokusuz ve beyaz renkli toz formatındadır. Suda çabuk çözülüyor ve pek koku bırakmıyor. Suyu hafif bulanıklaştırıyor.
İçinde bazı önemli element, mineraller ve amino asitler eksik.

B7 Biotin
C Vitamini
Demir
Bakır
Manganez
Çinko
İyot
Selenyum
L-lizin (amino asit)
DL-metiyonin (amino asit)
Kalsiyum
Prebiyotik

gibi görmeye alıştığımız yüksek kaliteli vitaminlerin içerik olarak pek yakınında değil.

Tek başına değil ancak başka sağlık ürünleri ile ağır gelmeyecek şekilde ilave katkı sağlayabilir. Elle besleme yaparken yavru kuşların elle besleme mamalarına ve yeni yeme düşen yavru kuşların sularına hafif dozlarda katılabilir. Kısa vadede vitamin desteği sağlar ancak uzun vadede kifayetli olamayabilir.

Yaklaşık 3 aylık kullanım sonucunda güçlü ve tam performanslı bir vitamin olmadığını gözlemledim.
Emeğinize sağlık hocam. İyi ki aramıza katıldınız :)

usta opti breed in suya katılmasında bir sakınca olur mu

opti breed in yerini tutabilecek suya katılan vitamin ne olabir gervit harici
Bu tip karışımlar daha çok yağda çözünen grupta vitaminler içerdiğinden mamayla verilir genelde. Opti-breed türevi bir ürün denk düşmez ama e+s vitaminleri tercih edebilirsiniz. Opti-breed e karşılık gelen tüm ürünler mamaya uygun

Bu tip karışımlar daha çok yağda çözünen grupta vitaminler içerdiğinden mamayla verilir genelde. Opti-breed türevi bir ürün denk düşmez ama e+s vitaminleri tercih edebilirsiniz. Opti-breed e karşılık gelen tüm ürünler mamaya uygun
bir sorum daha var
alta yazacağım ilaçları bit-pire,iç parazit ve dış parazit olarak sınıflandırabilir misiniz tabiiki burda olamayan ilaçlarıda ekleyebilirsiniz
ilaçlar:Tyson bitason,vilmectin,Tollisan U-200 Anti Parasıte Drops,worm-mix,sitraks,ardap,

Tyson Bitason - dış parazitler için
Vilmectin - Dış parazitler ve bazı iç mantarlarda etkili. Örneğin hava kesesi akarlar
Tollisan U-200 de dış parazitler için,
Worm-mix iç parazit, bağırsak kurtları
Sitraks- iç parazit,
ardap dış parazit, haşere

Tyson Bitason - dış parazitler için
Vilmectin - Dış parazitler ve bazı iç mantarlarda etkili. Örneğin hava kesesi akarlar
Tollisan U-200 de dış parazitler için,
Worm-mix iç parazit, bağırsak kurtları
Sitraks- iç parazit,
ardap dış parazit, haşere
bit-pire başlığı altında bunlardan bir yazılamaz mı ya da bunlar zaten bit için etkili oluyor mu