Ne olur yardım edin.1.5 Aylık Sultan Papağanım var ama hasta görünüyor

Samet_Allen

Yeni Üye
Bi çift sultan papağanı almıştım anne 5 tane yumurtladı 2 tane çıktı biri normal biri kırmızı göz.Kısa bir süre öncesine kadar bir sorun yoktu.3 4 gün önce sokakta muhabbet kuşu bulmuştum hala yaşıyor ama o hastalık getirmiş olabilirmi.
Yavru daha yeme düşmediği için şırıngayla besliyordum.Şırınganın ucunda plastik boru vardı yırtıldı.Bende 1 2 gün zar zor biraz besledim sonra metal aparat buldum ama bu metal aparatla muhabbet kuşunu beslemiştim şırıngayıda aparatıda sabunlu suda yıkadım öyle verdim mama iyi yedi eskisi gibi tekrar kafese koyduğumda duruldu mama verdikten sonra uyumaya başladı mamayı 10.30 da vermiştim tünekte gözlerini kapatıyordu.
Bir yakınımdan kendi kuşlarına kullandığı sirkeli bir ilaç aldım onu verdim şırıngayla,birazda su verdim.
Diğer yavru yeme düştü ama bu hala aynı yem yemiyor.
Uyuma sebebi şu olabilir diye düşünüyorum ama hasta olma ihtimaline karşı buraya yazayım dedim
-Beslerken çok çırpınmıştı bende zorlamış olabilirmiyim.(En sonunda yedi mamayı)
-1 2 gün zar zor azıcık beslediğim için gücsüz düşmüş ya da gece karnı aç diye uyuyamamış olabilir
-Ama bunarın dışında muhabbet kuşundan hastalık kapmış olabilirmi.
-Muhabbet kuşu başka kafeste ve başka odada
Lütfen yardım edin

Merhaba, çok geçmiş olsun. Elle besleme aparatı dikkatli kullanılmalıdır. Dediğiniz gibi biraz hasar vermiş olabileceğiniz gibi diğer muhabbet kuşundan aktarılanlar olmuş olabilir (küçük ihtimal).
Yuvadan yeni atlayan kuşlar eğer anne babası beslemiş olsaydı ilk ay kolay kolay hastalanmazlardı. Şu aşamada durumu anlamak haricinde bir şey diyemeyeceğim. Anlık bir düşüş olabilir. Probiyotik ve vitamin takviyesi yapınız mama içerisine bir miktar. O şekilde hazırlayıp, hafif ılık derecede sunabilirsiniz.

Oyla 0