Nekton Biotin Tüy Gelişim Vitamini İncelemesi

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Umit.
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Kullanıcı Değerlendirmesi
5.00 Oylama

Umit.

Yönetici
Moderatör
1713095796953.png
Nekton biotin yada eski ismiyle nekton bio, tüy gelişimi için önemli bir vitamin olan biotini yüksek oranda içeriyor. Ek olarak diğer vitamin, mineral ve amino asitleride içeriyor. Aslında nekton s den tek farkı biyotin oranının fazla olması. Tıpkı versele laganın mutavit ürünü gibi. Mutavitin muadili olarak düşünebilirsiniz bu ürünü..

Bu ürünü tüy sorunu olan kuşlarda multivitamin desteği olarak öneriyorum. Yani ekstra multivitamin kullanmanıza gerek yok. Ancak tolyamin forte yada bt amin forte gibi sadece b grubu vitamin içeren ürünlerle birlikte kullanılabilir. Nekton biotinin 35 gr, 75 gr, 150 gr, 330 gr ve 700 gramlık paketleri mevcut piyasada.

Kullanım talimatında yine nekton s de olduğu gibi bana göre yüksek dozaj yazılmış. Tam dolu suluğa çay kaşığının ucuyla göz kararı ekleseniz yeterli olur. Haftada 1 veya 2 kere kullanılabilir. Ekstradan bt amin forte gibi bir ürün kullanıyorsanız bunu haftada bir kullansanız yeterlidir..

Versele laga mutavitmi yoksa nekton biotinmi derseniz, amino asit çeşitliliği açısından nekton bio bir adım öne çıkar. Tabi kuşlarınızın tadını sevip sevmeyeceği, tüketim oranı vs. hangisinden daha iyi verim alınırsa o tercih edilmeli..

Nekton Biotin
nekton-biotin.jpg

Ürün Açıklaması
NEKTON-Biotin yumuşak bir tüy dökümü sürecini ve tüy yenilenmesini destekler. NEKTON-Biotin tüm gerekli vitaminleri, amino asitleri, mineralleri, eser elementleri ve 200.000 µg biotin içerir. NEKTON-Biotin kuşlara pürüzsüz ve parlak tüyler verir. Kuşları beslerken meydana gelen tüy hasarının çoğunluğu, yalnızca yetersiz beslenmeye bağlanabilir.

Tüyler protein açısından zengin bir maddeden oluştuğundan, kuşun özellikle zengin ve dengeli bir protein diyeti, kusursuz bir tüy oluşturmanın ön şartıdır. Günlük beslenmenin, işleyen bir metabolizma için yeterli miktarda vitamin, mineral ve eser element içermesi gerekir. Bitki bazlı yemlerin çoğunda amino asitlerin dengesiz oranı, NEKTON-Biotin bileşimi açısından açıkça dikkate alınmış ve dengelenmiştir.

NEKTON-Biotin kullanımı sırasında başka hiçbir multivitamin bileşiği uygulanmamalıdır. NEKTON-Biotin soğuk suda çözünür ve içme suyu veya yumuşak yemle kolaylıkla uygulanabilir.

Ürün İçeriği
A vitamini, 6.600.000 IU
C vitamini 16.670 mg
D3 vitamini,10.000 IU
E vitamini,20.160 mg
K3 vitamini 1.333 mg
B1 vitamini 670 mg
B2 vitamini 1.680 mg
B3 vitamini 10.000 mg
B5 vitamini 3.330 mg
B6 vitamini 670 mg
B7 (biyotin) vitamini 200.000 μg
B9 vitamini 225 mg folik asit,
B12 vitamini 2.000 μg
Demir 2.500 mg
Çinko 1.220 mg
Manganez 1.255 mg
Bakır 200 mg
İyot 100 mg
Aminoasitler,
Dekstroz,
Kalsiyum.

Kullanım Talimatı
250 ml içme suyuna veya 100 g mama içerisine 1 g (= 1 ölçü kaşığı) NEKTON-Biotin,
Tüylerin ağır hasar görmesi durumunda,
Sadece kuşun günlük tükettiği kadar içme suyu/mama hazırlamanızı ve suyu/yemi günlük olarak değiştirmenizi öneririz.