Neredeyse 1 yıl oldu fakat hala yavru alamadık

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Enes153
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Enes153

Forum Sakini
Merhaba.Ele alışkın olmasa da elimizden çekirdek yiyen.Konuşan bir sultan papağanımız yaklaşık 2 yaşlarındayken bir eş aldık.Fakat Eşi yaşlı çıktı.Değiştirdik 14-15 aylık bir dişi aldık.İlk başlarda yuvalığa sokmuyordu eşini bizden kıskanıp vuruyordu eşine erkek fakat 4 aydır bu sorunlar çözüldü.Ara sıra yine vuruyor fakat yuvaya sokmama gibi bir şey kalmadı.Beraber yuvalığa giriyorlar.Erkek kur yapıyor.Bende tüm şartları sağlamaya çalışıyorum geniş yuvalıkları var.Kafesleri 80/40/40 ölçülerinde 2-3 aydır düzenli olarak bt amin forte gerwit w mutavit entrobac gibi vitaminler kullanıyorum(dişinin ufak tüy sorunları var).Vitaminlerinin eksik olduğunu düşünmüyorum.Çok sessiz kimsenin girmediği bir odada duruyorlar.Her gün en az 4 civarı çiftleşiyorlar. fakat neden yumurta yapmadıklarını bilmiyorum.Erkek veya dişi de kısırlık olabilir mi?Neden yumurta olmuyor bilenler açıklarsa sevinirim.

Merhaba, yumurta konusu kisirlikla alakali değil maalesef. Böyle bir durumda dişinin keyfine bakiyor her şey ?

Geri