Nesnelere kusma bitmedi?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Selmans

Yeni Üye
Yüreği hayvan sevgisi ile dolu herkese merhabalar.
Muhabbet kuşumun kusma problemi için araştırma yaparken sitenizden faydalandım ve yeni üye oldum.
Erkek bir yerli muhabbet kuşum var. Gayet sağlıklı. Aynasına kafesine yani nesnelere mekanik kusma yapıyor yaklaşık iki aydır. Kuşçuya sorunca eşleşme zamanı gelmiş olabilir dedi. Kendine albino bir eş seçti ve 3 haftadır aynı kafesteler ve gayet iyi görünüyorlar. Ama hala kafesine, tüneğine kusma yapmaya (sanki beslemeye) devam ediyor.
Ne yapmalıyım?
Not: Eşinden önce ayna vardı kaldırdım.
Yemi yiyip hemen ardından kusma yapıyor.

Iyi günler ve teşekkürler

Merhaba hoş geldiniz. Bizi bulmanıza sevindim. Dediğiniz gibi genelde eş belirlediği objelere kusma eğilimi olabiliyor eş geldiğinde de. Böyle durumlarda kafes aksesuarlarının değiştirilmesi, kafes konumunun değişmesi vb. durumlar eşine yöneltmeye sebep olabilir. Genelde o kur yaptığı kısımda ki tutunduğu tüneğin yerini değiştirmek bile yeterli oluyor.

Aynayı kaldırmanız isabet olmuş. Kuşlar için çok sakıncalı çünkü.
Eğer mama yeme alışkanlığı varsa yemi çıkartıp mamadan sonra da aynı eğilime mi yöneliyor kontrol edebilir misiniz? Ardından yemi geri takabilirsiniz.

Oyla 0
muhabbet kuşunuzun tam olarak nelere kustuğunu öğrenin ve ona çok yaklaştırmayın ve onunla biraz vakit geçirin unutmasını sağlayın

Oyla 0
Konu 1.5 sene önce açılmıştır. Lütfen yorum yapmadan evvel konunun güncelliğine ve yapılan yorumlara dikkat ediniz. Teşekkürler.

Oyla 0
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...