Pankreas Sorunundan Dolayı, Pankreoflat Nasıl Kullanılır?

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Akifcik
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Akifcik

Veteran
Önceki konumda beyaz dışkının sebebini sormuştum ve ben fazla kalsiyum tükettiği için dışkının beyaz rengi aldığını sanmıştım. Fakat forumdan birkaç kişi pankreas hastalığı olduğunu söyledi, ilgileri için onlara ayrıca teşekkür ederim:)

Soruma geçecek olursam; Bugün eczaneden Pankreoflat alacağım fakat sanırım bu tablet şeklindeymiş. İlaçlar ve ilaç kullanımları ile aram hiç iyi değildir. Pankreoflat'ın ne sıklıkta, hangi dozda ve Probi-Zyme probiyotik ile nasıl kombine edebileceğimi sormak istedim. Şimdiden teşekkürler.

Screenshot_2021-06-28-14-19-48-290_com.android.chrome~2.jpg
Screenshot_2021-06-27-23-21-48-438_com.google.android.apps.photos~2.jpg

Çözüm
Akifcim tabletin dış kabuğunu bıçakla kazıyıp at öncelikle. Çünkü pek çok gereksiz yardımcı madde bu kabukta. İkinci olarakta soyduğun tableti ezip toz haline getir ve tam suluğa 2 pirinç tanesi kadar toz ekleyip karıştır. İlaçlı suyu gün ortasında bir defa tazele.. Akşamları bir iki saat normal su verebilirsin...

Probi-zyme dediğin versele laganın ürünü sanırım. Bu ürünü mamaya yada normal yeme çay kaşığının ucuyla ekleyebilirsin.. Ama eğer ürünü almadıysan tyson'ın meşhur probiyotiğini alıp kullan. Onun içinde de enzimler var. Ayrıyetten probiyotik çeşitliliği daha fazla. Probiyotiklerinde faydası oluyor bu tip durumlarda..

İlaveten pankroflat ilacından önce 3-5 gün enrofloksasin antibiyotik uygulaması yapmanı öneriyorum. Bu ilaçtan...
Benzer birkaç olayda dış kabuğun soyulup tam dolu suluğa 2 pirinç tanesi kadar eklendiğini okumuştum. Yanında probiyotik nasıl verilir bilmiyorum. Onu da mamaya katıp kullanabilirsiniz herhalde. Daha iyi bilenler doğru doz konusunda yardımcı olacaktır, ben böyle biliyorum.

Oyla 1
Tabletin 8 de 1 kadarını 0.5 L suyla karıştırıp suluğuna 5 damla olacak şekilde koyabilirsin. 6 saat sonra ilaçlı suyu değiştirmeyi de ihmal etme.. Kalan ilaçlı suyu buzdolabında muhafaza edebilirsin. 5 gün kullan şimdilik...

Oyla -1
Tabletin 8 de 1 kadarını 0.5 L suyla karıştırıp suluğuna 5 damla olacak şekilde koyabilirsin.
Dış kabuğunu soymalı mıyım, yoksa önemli değil mi?
saat sonra ilaçlı suyu değiştirmeyi de ihmal etme.
Yani günde 4 kez değiştirmem gerekiyor. O hâlde su israfına sebep olmamak için yarım suluğa 3 damla damlatmam nasıl olur?
5 gün kullan şimdilik...
Ara vermeden 5 gün boyunca suyuna Pankreoflat mamasına Probi-zyme ekliyorum o zaman.

Oyla 0
Dünkü önerdiğim ilaç buydu herhalde. Bazı kişiler yanlış kullanımda sorun yarattığını söylüyordu. @Ümit T. Hocam ne kadar kullanılması gerektiğini söyleyecektir ben hiç kullanmadım şükür.

Oyla 0
Tamamdır ilacı an itibariyle almış bulunmaktayım. Ümit abiyi bekleyelim o hâlde ?

Oyla 0
Akifcim tabletin dış kabuğunu bıçakla kazıyıp at öncelikle. Çünkü pek çok gereksiz yardımcı madde bu kabukta. İkinci olarakta soyduğun tableti ezip toz haline getir ve tam suluğa 2 pirinç tanesi kadar toz ekleyip karıştır. İlaçlı suyu gün ortasında bir defa tazele.. Akşamları bir iki saat normal su verebilirsin...

Probi-zyme dediğin versele laganın ürünü sanırım. Bu ürünü mamaya yada normal yeme çay kaşığının ucuyla ekleyebilirsin.. Ama eğer ürünü almadıysan tyson'ın meşhur probiyotiğini alıp kullan. Onun içinde de enzimler var. Ayrıyetten probiyotik çeşitliliği daha fazla. Probiyotiklerinde faydası oluyor bu tip durumlarda..

İlaveten pankroflat ilacından önce 3-5 gün enrofloksasin antibiyotik uygulaması yapmanı öneriyorum. Bu ilaçtan sonra pankreoflata gerek kalmayabilir..

Son olarak pankreas sorunları uzun tedavi süreci gerektirebiliyor. Yani hergün enzim ve probiyotik takviyesi yapman gerekebilir bir süre...

Oyla 0
Çözüm
Dış kabuğunu soymalı mıyım, yoksa önemli değil mi?
İlaçlardaki çoğu yardımcı madde dış kabuğunda. Yani soymalısın. Mesela Pankreoflat’ın ki şu şekilde;
8FC83B94-CE66-4847-B5E9-1DF9E34BC42A.jpeg
Yani günde 4 kez değiştirmem gerekiyor. O hâlde su israfına sebep olmamak için yarım suluğa 3 damla damlatmam nasıl olur?
Benim dediğim şekilde de yapabilirsin şimdi Ümit hoca mesaj atmış onun dediği şekilde de yapabilirsin. Karar senin...

Son düzenleme:
Oyla 0
Probi-zyme dediğin versele laganın ürünü sanırım.
Ama eğer ürünü almadıysan tyson'ın meşhur probiyotiğini alıp kullan. Onun içinde de enzimler var. Ayrıyetten probiyotik çeşitliliği daha fazla
Ümit Abi bu tür probiyotik almam şart mı? Çünkü elimde tüm kuşlarıma 4 ay yetecek kadar Entrobac var şuanda. Sanırım Cactus-zyme'dan bahsediyoruz ve bölünmüşünü de bulamadım. Pek fazla kullanan olmayınca da almak içime de pek sinmiyor. Ha tabi tedavi için Entrobac yerine zorunlu olarak Probiyotik değiştirmem gerekiyorsa, VL Probi-zyme alabilir miyim? Çünkü tysonun 500gramını bitiremem ve fiyatı da bölünmüş olmadığı için tuzlu olacak.

Son olarak bu Pankreoflat tedavisini kaç gün sürdüreyim. Yani mola vermek vs. gerekiyor mu kuş için. Bu arada uğraşıp yazdığın için teşekkür ederim ?

Oyla 0
Ümit Abi bu tür probiyotik almam şart mı? Çünkü elimde tüm kuşlarıma 4 ay yetecek kadar Entrobac var şuanda. Sanırım Cactus-zyme'dan bahsediyoruz ve bölünmüşünü de bulamadım. Pek fazla kullanan olmayınca da almak içime de pek sinmiyor. Ha tabi tedavi için Entrobac yerine zorunlu olarak Probiyotik değiştirmem gerekiyorsa, VL Probi-zyme alabilir miyim? Çünkü tysonun 500gramını bitiremem ve fiyatı da bölünmüş olmadığı için tuzlu olacak.

Son olarak bu Pankreoflat tedavisini kaç gün sürdüreyim. Yani mola vermek vs. gerekiyor mu kuş için. Bu arada uğraşıp yazdığın için teşekkür ederim ?
Hocam bende Cactus-zyme var, daha paketini açmadım. Yarısını paylaşmayı düşünüyorum, konusunu açmıştım.

Oyla 0

İçinde enzim içeren bir ürün olması şart. Çünkü pankreas enzim salgılayamadığı için dışarıdan destek vermek gerekiyor. Vl probi-zme de olur ancak dediğim gibi diğer ürünün probiyotik çeşitliliği daha iyi. Ayrıyetten forumda kullanıcıları var herkeste memnun. @neanderthalensis @Hazal @Eyunal kullanıyorlar..

Pankreoflat ilacıda enzim takviyesi zaten. Biraz daha yoğun bir ürün. Bu ilacı bir hafta 10 gün falan kullanalım ardından bir değerlendirme yapalım. Probiyotiğide günlük yemine ekle. Bir günde bitirebileceği kadar yem koy ve üzerine çay kaşığının 3te biri kadarda probiyotik ekle karıştır homojen bir şekilde. Yeme yapışır zaten...

Oyla 0
Bu ilacı bir hafta 10 gün falan kullanalım ardından bir değerlendirme yapalım.
Evet Ümit Abi bugün itibariyle hemen hemen 2 hafta oluyor. Değerlendirme için yazıyorum, dışkısı bu şekilde;
Screenshot_2021-07-12-04-16-49-220_com.google.android.apps.photos~2.jpg

Probiyotiğide günlük yemine ekle. Bir günde bitirebileceği kadar yem koy ve üzerine çay kaşığının 3te biri kadarda probiyotik ekle karıştır homojen bir şekilde. Yeme yapışır zaten..
Ayrıyeten yeni farkediyorum; Probiyotik yemlere yapışmıyor, en alt kısımda kalıyor. Şu şekilde;Screenshot_2021-07-12-04-32-03-751_com.google.android.apps.photos~2.jpg

Oyla 0
yapışmaz ki böyle. Kullanım yanlış. Bir miktar kanatlı oil ya da zeytinyağı gibi bir ürünle hafif nemlendirip üstüne serpiştirmek gerekir.

Oyla 0
Hayır, ilgili kuş dediğim gibi çok kötü şartlarda yaşıyordu. Doğal olarak ömründe bir kere bile mama verilmemiş. E böyle olunca da mamayı yemiyor. Suya katayım desem suda Pankreoflat var. Zeytinyağı problem olmayacaksa onunla probiyotiği kombine edeyim.

Oyla 0
Hayır, ilgili kuş dediğim gibi çok kötü şartlarda yaşıyordu. Doğal olarak ömründe bir kere bile mama verilmemiş. E böyle olunca da mamayı yemiyor. Suya katayım desem suda Pankreoflat var. Zeytinyağı problem olmayacaksa onunla probiyotiği kombine edeyim.
Enrofloksasin e başlamayı düşünüyor musunuz? 2 hafta pankreoflat kullanım sonrası düzelme olmaması ilginç.

Oyla 0