Papağan arkadaşı

degerbilir

iyikus.com Üyesi
konuyu kısa keseceğim zira papağanım hastalandığı için sitemizi keşfettim.

Adım Ramazan, 34 yaşındayım.
şu an işsizim, uzunca bir dönem avukat katipliği yaptım.
Konya'da yaşıyorum.
4 adet sultan papağanım var ve birisi çok hasta solunum yollarında bir problem var.

hoşbuldum

sizi bulduğuma çok sevindim :)

başta telaş ile girdim. biraz kendimden bahsedeyim. ben anne ve babamla yaşıyorum.

4 adet papağanım var demiştim zaten.

papağanlarımdan birisi 17 yaşında (fıstık), maalesef bu arkadaşın eşi kaçtı. (kaçan eşinin adı paşa)

birisi 14 yaışında (cücük) bir diğeri 13 yaşında (Çıtır)

hasta papağanım ise 3 yaşında. (kendisine ben boncuk desem de annem ve babam yavru demeyi tercih ediyor)

uzun süredir bu arkadaşlarla birlikte yaşıyoruz. anneme ve babama özel şebeklik yaptıkları için evin içinde (doğru olmasa da) serbest geziyorlar.
kafeslerine bir yem yiyip su içmeye giriyorlar 5 yıldır. hele pandemiden sonra daha da bir özgürleştiler.
14 yaşında ki arkadaşımız (cücük) yemek yerken mutfağa özellikle gelir bize şarkılar söyler yemeklere dadanır. ne kadar zararlı şey varsa tadına bakmaya çalışır ama elimden geldiğince izin vermem. annem ve babam tam bir torun edasınca baktıkları için bazen dayanamayıp göz yumuyorlar yaramazlık yapmasına. :D

normalde bir çift papağan bizde, diğer çift papağan ise abimlerde duruyordu. onlarda bebek olunca ve bebek de biraz problemli olunca nüfusumuz 2'den 4'e çıktı ve artık tamamen bizim evde kalıyorlar diyebilirim.

umarım hasta papağanım iyileşir ve onunla da güzel anılar biriktiririm diye umut ediyorum. :(

Ben ise iki üniversite bitirmiş bir işsizim. Gıda (alan olarak süt ve ürünleri) ve işletme okudum.
daha önce dediğim gibi uzunca bir süre avukat katipliği yaptım.
özel güvenlik görevlisi belgesine sahibim ve küçük bir tecrübem var.
şu an da kpss'ye çalışıyorum ve uygun bulduğum yerlere elimden geldiğince iş başvurusu yapıyorum. (uygun derken ne iş olsa yaparım abi modundayım fakat insanca şartlar altında :D kpss'ye kadar biraz özel sektörde iş aramayı ertelemiş bulunuyorum)

aranızda olmaktan mutluluk duyarım.
iyi günler. :)

Detaylı tanıtım için teşekkür ederim. Bende KPSS maduruyum ve tekrar hazırlanıyorum. Papağanlarınız umarım daha uzun süre sizinle olmaya devam ederler. Ömrünüzün yarısı kadar neredeyse sizle olan bir canlı, dile kolay. Maşallah

ailenin bir bireyi resmen bir şaklabanı oluyorlar.
kendilerini bir evcil hayvan değil de ailenin bir üyesi olarak görüyorlar ve bir süre sonra sen de ailenin bir üyesi olarak görüyorsun. hatta durumun farkındalığını kaybedersen haddinden fazla insansılaştırıyorsun :D hayvan olduklarını unutuyorsun.

küsüyorlar, gelip moral veriyorlar, trip atıyorlar, hepsinin ayrı karakteri ve kişiliği var, kendi egoları var...
evcil hayvan olarak satın alıyorsun ve daha fazlası olup arkadaş oluyorlar.
bir insan kadar değerli oluyorlar.