Parmak ucunda kan !

Kafeste tül ya da benzeri birşey yok. İp, ince tel gibi de... Garip bir durum çözemedim! Kafes gayet sade...Görüntüden belli oluyor mu bilemedim ama...
.

20200923_192730.jpg

Oyla 0
Maşallah çok güzel bir eşleme. Muhtemel hala yumurtlayacak. Bu beklediğimiz bir durumdur, ortam değiştiren kuşların kuluçkayı devam etmemeleri. Bana göre bir kıyım ve herkes buna yöneliyor öncelikle ::(Ayağını da kavga etmiş olabilirler, kıstırmış olabilir.

Oyla 0
Teşekkür ederim hocam. Açıkçası yumurtlamasını şu dönemde hiç istemiyorum ki en çok yumurta istediğim eşleşmem buyken.
.
Muhtemelen yumurta gelirse şayet, onu da tepsiye bırakacak=(
.
Maşallahları var erkek çok güzel besliyor, dişi de tam bakıcı.

Oyla 0
Genelde 17-18 günde tamamlıyorlar gelişimi ve çıkıyorlar. İlk yumurta 19 gün üzerinde çıkmıyorsa ölmüş kabul edilebilir. 18. günde ses kontrolü yapmalısınız. Vikvikleme varsa o yumurtanın gün içinde çıkması beklenir. Çıkmazsa müdahale etmelisiniz :(

Maşallah, bakıcı kuşları daima bulundurmak lazım.

Oyla 0
Ses gelmiyorsa çıkma günü (yumurtladığı saati tahmin edebiliyorsunuzdur, ona yakın bir aralıkta ciyaklıyor), bir flash yardımıyla yumurtada hareket var mı yok mu kontrol ediniz. Anlaşılmaz ise bir miktar yumurtayı izlerseniz oynadığını görebilirsiniz. Kimisi anlına koyup hissediyor. Nasıl rahat anlarım derseniz. Eğer harekette yoksa bekletip ertesi gün kırınız dikkatlice :(
Kırmadan önce yazarsanız tekrar değerlendirelim durumu

Oyla 0
Tamam hocam, teşekkür ederim. Umarım bi sıkıntı yaşamam. Bu arada 17 yazmışım yanlışlıkla. 16. Gününe girdi.

Oyla 0
Hocam bugün çok gergimdim bu konudan ötürü. Sizinle değerlendiremedik durumu ama ben müdahalede bulunmuş oldum.
.
Yuvalığı hızlıca çıkarıp karanlık başka bi odaya geçtim ve hızlıca ama dikkatlice telefon ışığından yumurtaları kontrol ettim. Malesef 3 yumurta döllenmemiş bile. 1 tanesi döllenmiş ve başlangıç aşamalarında kupkuru olmuş. 1 tanesi dolu gibiydi ( damarlar var ve siyahlık sabit değil hafifçe döndürdüğüm de siyahlıklar da hareket ediyordu ) çözemedim ve riske girmedim, kıymak istemedim açıkçası...ve de muhtemelen sonradan yanına koyduğum yumurtalardan birisi.
.
Yerine yerleşririr yerleştirmez üstüne yatmaya devam etti, yadırgamadı.
.
Üzüldüm açıkçası, o kadar emek verdi yavrucağız...E tabi beraberin de beni de sürükledi...

Oyla 0
Tüh üzüldüm sürece ya. Oda değiştirmeye gerek yok aslında. Telefon flası ile anlaşılabiliyor çok rahat.
Umarım bir sonraki kuluçkası olumlu geçer. Başka bir çift varsa o tek yumurtayı kaydırın derim.

Oyla 0