Pelet Yem ve Normal Yem İçin En İyi Tercihler

Taha Aktaş

Yönetici
Moderatör
Öncelikle şunu söyleyeyim.Ülkemizde sayılı avian veterinerler mevcut toplasan bir elin parmağını geçmezler.Onlardan iki taneside izmirde bulunan Öz-Vet tir.Onlar da kesinliklle pelet yem kullanılmalıdır diyor.Ben bir gün hangi markanın pelet yemini önerirsiniz dediğimde Energy Cube'nin pelet yemini öneriyoruz demişiti.Daha sonradan araştırdım da gerçekten yorumlarda memnun olmayan bir tane vatandaş yok.Hemde fiyatı 100 tl nin altında denemenizi tavsiye ediyorum.Hem büyük papağanlar için var hem de sultan cennet ve muhabbet kuşları için var ben size linklerini bırakayım.

İçeriğide çok zengin şöyleki Energy Cube Pelet Yem içerisinde; soya fasulyesi, yulaf, ayçekirdeği, sarı mısır, mangosin, arpa, pirinç, yer fıstığı, firik, mercimek, bezelye, deniz yosunu, tatlı su yosunu, biberiye özü, karnı yarık otu tohumu kabuğu tozu, aloe vera protein tozu, deniz tuzu, lesitin, kalsiyum karbonat, aktif kil, tokoferol, keten tohumu yağı, aspir yağı, chia tohumu, çörekotu yağı, susam yağı, ruşeym, maş fasulyesi ve kinoa vardır.

Büyük papağanlar için:https://www.trendyol.com/energy-cub...boutiqueId=543626&merchantId=122849&gads=true

Parkeetler için(sultan,sevda,muhabbet):https://www.hepsiburada.com/energy-...emi-800-gr-p-HBV00000JH2CZ?magaza=BonaDea Avm

Eğer ki yok ben pelet yem kullanmayacağım dersenizde size darılardan oluşan yem markaları hakkında bilgi vereyim.
Öncelikle şunu söyleyeyim çok bilinen versele laga,vivid bir,benelux gibi yem markalarını yazmayacağım forumda zaten onlarca var. Ben size başka bir yem karışımından bahsedeceğim.Bu karışım Petmarketburda nın kendi ürettiği G1 Experience markasının karışımı.
İçeriği şöyle:
%50 Sade Kanarya Yemi (Aspur)
Ak darı (Beyaz Darı)
Sarı Darı
Kızıl Darı
Siyah Darı
İnce Kenevir Tohumu
Keten Tohumu
Nijer Tohumu
resim_2020-12-11_182537.png

Yemin içerisinde asla toz olmaması ve vakumlanarak gelmesi gerçekten insanı cezbeden özellikleri arasında.
Bana kalırsa tek bir dezavantajı var oda yulaf içermemesi onuda kendimiz ekleyerek bu sorunu çözebiliriz.
İsteyenler için linkini bırakıyorum:G1 Experience Muhabbet Kuşu Üretici Yemi (Bölünmüş Vakum Paket) 1 kg sadece 23,00 TL
Eğer yardımcı olabildiysem ne mutlu bana:)

Siteye hoşgeldiniz daha yeni görüyorum sizi. Bende yakın zamanda bu yemle ilgili yaz paylaşmıştım. Üstüne denk geldi :D

Siteye hoşgeldiniz daha yeni görüyorum sizi. Bende yakın zamanda bu yemle ilgili yaz paylaşmıştım. Üstüne denk geldi :D
Evet yeni geldim sizin incelemenizde gayet güzel olmuş

Uzun süredir G1+VL prestige+benelux üretici yemi+G1 baharat karışımı bunları karıştırarak kullanıyorum. G1 karışım olarak güzel fakat kalite olarak VL ürününden çok aşağıda bence. Mesela toz ve yabancı madde oranı çok fazla. Bu sebeple tekrar tercih edermiyim sonra ki süreçlerde bilemiyorum.

Diğer ürüne gelince. İçeriği çok komplike, böyle olması iyi ya da sağlıklı olduğunu göstermiyor ne yazık ki. Mühim olan gerekli değerlerin bulunması orantılı olarak. Detaylı araştırma gerektiriyor. Müsait bi zamanımda bakacağım tekrar bu ürüne. Versele laga pelet yemlerin muhabbet kuşu için olanı malesef ülkemize gelmiyor. Bunun yerine darı yerine %50 aspur içeren geri kalanının aynı olduğu seçenekler var, ya da sultan gibi türlerin kullandıklarını parçalayarak verme gibi durumlar.

Paylaşım için teşekkür ederiz :giggle:

Uzun süredir G1+VL prestige+benelux üretici yemi+G1 baharat karışımı bunları karıştırarak kullanıyorum. G1 karışım olarak güzel fakat kalite olarak VL ürününden çok aşağıda bence. Mesela toz ve yabancı madde oranı çok fazla. Bu sebeple tekrar tercih edermiyim sonra ki süreçlerde bilemiyorum.

Diğer ürüne gelince. İçeriği çok komplike, böyle olması iyi ya da sağlıklı olduğunu göstermiyor ne yazık ki. Mühim olan gerekli değerlerin bulunması orantılı olarak. Detaylı araştırma gerektiriyor. Müsait bi zamanımda bakacağım tekrar bu ürüne. Versele laga pelet yemlerin muhabbet kuşu için olanı malesef ülkemize gelmiyor. Bunun yerine darı yerine %50 aspur içeren geri kalanının aynı olduğu seçenekler var, ya da sultan gibi türlerin kullandıklarını parçalayarak verme gibi durumlar.

Paylaşım için teşekkür ederiz :giggle:
Önemli değil yalnız pelet yem tercihi benim değil orada dikkatinizi çekmek isterim ülkemizde tek bulunan avian veteriner Burak Uçar ve Ali Toygar'ın tercihidir.
İkinci konuya gelicek olursak g1 in vl den kalite anlamında düşük olmasına katılıyorum lakin vl seviyesinde olması zaten çoğu kişinin aklında bile değil.Daha o seviyeye gelebilmesi için çok çalışması lazım.:)

G1 de Güray özkulun ürünleridir:) Mesele isimler ya da ünvanları değil. Ben ürüne kötü demiyorum, sadece detaylı bakılması gerektiği kanaatindeyim. Bu ürüne karşı ket koymuyorum yani yanlış anlaşılmasın:)

Sadece muhabbet kuşu için değil, yaşamımızda doğru bilip uyguladığımız birçok şeyin sonralardan yanlış olduğunu görebiliyoruz. İhtiyatlı bakmak gerekli.

G1 de Güray özkulun ürünleridir:) Mesela isimler ya da ünvanları değil. Ben ürüne kötü demiyorum, sadece detaylı bakılması gerektiği kanaatindeyim. Bu ürüne karşı ket koymuyorum yani yanlış anlaşılmasın:)

Sadece muhabbet kuşu için değil, yaşamımızda doğru bilip uyguladığımız birçok şeyin sonralardan yanlış olduğunu görebiliyoruz. İhtiyatlı bakmak gerekli.
Kesinlikle,bir sorum daha vardı konu açmıştım onada bakabilir misiniz

Teşekkürler ürün öneriniz için. Kullanmadığım bir ürün bu nedenle ekleyebileceğim bir yorumum yok şuan için.

Merhaba. Bende bir petshop çudan meyveli yem aldım. Bir kavanozda saklıyorum. Altta resmi var.

Ekli dosyalar

• image.jpg
    image.jpg
    1.4 MB · Görüntüleme: 18
Merhaba. Bende bir petshop çudan meyveli yem aldım. Bir kavanozda saklıyorum. Altta resmi var.
İçeriğinin çok da berbat olduğunu söyleyemeyeceğim ama meyveli-vitaminli yem adında sattıkları şey aslında boyalı ekmek kırıntılarıdır.Yem alırken göz önünde bulundurmanızı tavsiye ederim.

arkadaşlar, ipek değirmen diye bir marka var 10 kg. olanlarının fiyatı uygun. deneyen ya da bilgisi olan var mı?