Petshop da yaşadığım iğrenç olay

GüzelKuş

Veteran
Daha önce tanıttığım yem vardı Krax. Onu mubişime vermek istemediğim için yem almaya gittim, bir kere yedi ve bugün yem almaya gittim. Yemi aldığım petshop kapalı olunca bende farklı bir yere girdim dışarda kafesin içinde bi mubiş vardı. Bakayım dedim keşke bakmasaydım. İnsanlığından utandım. Yemler en az 2 aylık suluk yasun tutmuş... Kafesin her yeri perişan hava rüzgarlı ve kuş kafesi dışarda... Farklı bir kafese baktım sultan papağanı vardı. Hayvana kıyamam suyu buharlaşmış bildiğin tırnak kadar kalmış. İçeri girdim gördüklerimi söyledim. Birde pişkin pişkin "Ya boşver bacım onlar alışık." Bende sinirlendim adresi aldım ve şikayet ettim. Yetkililer gelene kadar da bekledim. Geldiler mühürlediler ve ceza yazdılar. Arkadaşlar lütfen böyle bir olaya tanık olduğunuzda yetkililere durumu bildirin. Bu hayvanların ne kadar canı var ki? Kısacık ömürleri var bari bu ömürleri iyi geçsin. Biz insanlar hem onların üstünden para kazanıyorsak onları düzgün muhafaza etmeliyiz sahiplerine gidene kadar iyi bakmalıyız. (Hayvanlara da yetkililer önce vet. kontrolüne daha sonra koruma altına alıcaklarını söylediler.)

Daha önce tanıttığım yem vardı Krax. Onu mubişime vermek istemediğim için yem almaya gittim, bir kere yedi ve bugün yem almaya gittim. Yemi aldığım petshop kapalı olunca bende farklı bir yere girdim dışarda kafesin içinde bi mubiş vardı. Bakayım dedim keşke bakmasaydım. İnsanlığından utandım. Yemler en az 2 aylık suluk yasun tutmuş... Kafesin her yeri perişan hava rüzgarlı ve kuş kafesi dışarda... Farklı bir kafese baktım sultan papağanı vardı. Hayvana kıyamam suyu buharlaşmış bildiğin tırnak kadar kalmış. İçeri girdim gördüklerimi söyledim. Birde pişkin pişkin "Ya boşver bacım onlar alışık." Bende sinirlendim adresi aldım ve şikayet ettim. Yetkililer gelene kadar da bekledim. Geldiler mühürlediler ve ceza yazdılar. Arkadaşlar lütfen böyle bir olaya tanık olduğunuzda yetkililere durumu bildirin. Bu hayvanların ne kadar canı var ki? Kısacık ömürleri var bari bu ömürleri iyi geçsin. Biz insanlar hem onların üstünden para kazanıyorsak onları düzgün muhafaza etmeliyiz sahiplerine gidene kadar iyi bakmalıyız. (Hayvanlara da yetkililer önce vet. kontrolüne daha sonra koruma altına alıcaklarını söylediler.)
Harbi yaptın mı la? Helal olsun valla.

Bu tür şeylerde nereye ihbar etmeliyiz?
E-devlet üzerinden şikayet oluşturabilirsiniz.

20201116_213202.jpg

Ayrıca, 153 numaralı telefonu arayarak her türlü şikayetinizi dile getirebilirsiniz. 153 ü bir nevi operatör olarak düşünün. Siz sadece şikayetinizi belirtin.

Ayrıca bu numara üzerinden zarar görmüş sokak hayvanlarını da bildirebilirsiniz.

Çok iyi yapmışsınız. İyi ki benim çevremde böyle kötü petshoplar yok.
Duyarlılığın için teşekkürler Şimal, tebrikler(y)Malesef birçok petshop bu şekilde. Ve bu davranışın örnek niteliğinde.
Bir telefona bakıyor ihbarları. Ciddi cezalar yiyorlar. Tebrik ederim duyarlılığın için.
Şimal bravo sana iyi yapmışsın (y) Yalnız o nasıl bir konu başlığı tacize uğradın sandım :ROFLMAO:
Tebrik ederim seni Şimal, senin yerinde olan çoğu kişi şikayet etmez döner giderdi eminim.İyi ki aramış ve beklemişsin ,o minnoş canlılar adına ben teşekkür ederim sana :m10:
Harbi yaptın mı la? Helal olsun valla.
Umarım kimseyi eklemeyi unutmamışımdır. Hepinize teşekkür ederim. Umarım gören herkes artık arayarak şikayet eder. Numaraları : (232) 369 50 55 Sahipsiz hayvanalara yapılan şiddet vs. şeyleri şikayet edebilirsiniz bu numaraya.

Çok iyi yapmışsınız ben de yarın pamuğa dişi alcam bir tane dikkat edicem kuşların yerlerine kötüyse şikayet edicem