POWERMAX İLUH BİG İncelemesi

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan VBZE433
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

VBZE433

Uzman Yetiştirici
Çift fonksiyonlu "Bit Kovucu ve Nefes Açıcı" olarak tanıtılıyor sitesinde.

1606806983179.jpeg1606807017985.jpegMuhteviyatı: (1 Lt'de)

Mentol Özü: 15,000 Mg
Okaliptüs Özü: 10,000 Mg
Nane Özü: 10,000 Mg
Ardıç Özü: 10,000 Mg
Biberiye Özü: 10,000 Mg
Kekik Özü: 5,000 Mg

Kullanımı:
1 Lt içme suyu veya 1 Kg mamaya 2 kapak şeklinde belirtilmiş

Deneyimlerim :
Koyu mavi renkli akışkan sıvı şeklinde ve yoğun mentol kokusu hakim. Kokusu rahatsız edici değil. Buğuseptili andıran ama rahatsızlık vermeyen bir formu var. Nefes açıcı olarak fonksiyonu güzel. Bit kovucu özelliği esans birleşimi ile alakalı ancak tecrübe etmedim. 1 Lt'ye 2 kapak kullanımı bana çok fazla geldi ve yarım litre suya 4-5 damla yeterli oluyor. Ilık suya katıp kuşlara sprey banyo için kullanıyorum. Kafes telleri ve tüneklere de sıkıyorum. Çok hoş bir koku bırakıyor ve kuşların hiç biri rahatsız olmadı. 1606808051228.pngYaklaşık iki aydır düzenli kullanıyoruz ve çok memnunuz. Bazen Virkon-S ile yavrulu takımların ara kafes ve tabanlık dezenfektasyonlarını yaptıktan sonra da uyguluyorum ve Virkon-S'in ağır kokusunu bastırıyor.

Suluktan ilk uygulamada (100 ml suluk 2-3 damla) pek içmediler ancak sonra tadını ayarlamak için 100 Ml suluk 2 damla İluh Big ve 3-4 damla Polivit şeklinde uyguladım gayet güzel içmeye başladılar.

Sadece 500 Ml olarak satılıyordu aldığımda ve bir kaç kuş besleyen bir kimse için çok fazla. Bir kaç kişi belki ortaklaşa alınabilir.

Nefes açıcı, duş katkısı ve koku giderici olarak çok memnun kaldım.

Daha önce Nature Plan Avian Showers Fresh Kuş Banyo Spreyi kullanmıştım ve kuşları rahatsız ediyordu. İluh Big ile banyodan sonra kuşlarda gözle görülür bir hareketlenme ve canlılık oluyor. İnşallah mentol yakmasından değildir :)

öyle olması lazım ama birleşimin kendisi yağlı gibi değil. suda çok çabuk çözünüp kayboluyor.

Yağlı gibi değilse bu ekstrakt dedikleri şey olabilir...

Her bitkinin özünde bir veya birden fazla etken madde vardır. Bu etken maddenin ekstraktsiyon yöntemiyle alınıp insan sağlığına gıda takviyesi olarak sunulacak hale gelmesine EKSTRAKT denir.

Ekstrakt Nedir ?

Kurutulmuş bitkilerden, özel ekstraksiyon yöntemleri kullanılarak, ayrıştırma (osmoz) işlemlerinin gerçekleştirilmesi sonucunda elde edilen, ilaç hammaddesi olarak da kullanılan bitki özlerine (etken maddelere) "EKSTRAKT" denir.