Powermax Meyveli Kuş Maması incelemem

Kullanıcı Değerlendirmesi
5.00 Oylama

Doğanay Y.

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi

Powermax Meyveli Kuş Maması incelemem​

Bu ürünü değerli eski moderatörümüz @farukk denemem için verdi ve 2 aylık kullanım sonrasında sizlere mama hakkında ki düşüncelerimi belirteceğim.

Öncelikle kullandığım mama powermax'in meyveli maması.
powermaxmeyveli.jpg

Mama içeriğinin görünümü:
WhatsApp Image 2021-02-18 at 21.28.25.jpeg
Buda hızlı hazırladığım bir karışımım. Havuç ve roka ile nemlendirdim.
WhatsApp Image 2021-02-18 at 21.28.25 (1).jpeg

Powemax mama bana göre nasıl?​

Gördüğünüz gibi mama biraz iri taneli. Kıyas yapmak gerekirse bulgur tanesi kadar iri taneleri mevcut. Kokusu portakal çiçeği, vanilya arası karma bir kokuda. Kardeşim ilk kokladığında Herbalife çayım gibi kokuyor dedi :D

Daha önceki mamalarımla kıyasladığımda kuşlarımın yeme oranı iyi olmadığı için pek olumlu bir yorum yapamayacağım. Çok nijer mevcut, taneli yapısı fazla, nem emme oranı çok iyi, kısırmış gibi görünüme kavuşuyor ıslandığında.

Görüntü olarak, kuşların yememe durumunu da baz alarak bence mama olmamış. Yerli bir markamız, sevenleri çok lakin aynı fiyatla daha profesyonel ürünlere yönelirim gibi görünüyor tekrardan.

Mamadan bağımsız olarak içindeki kuru meyveleri ben sağlıklı bulmuyorum. Sebebide bu kuru meyvelerin satıldığı bir yerde sormuştum bunlar doğalmı herhangi bir katkı varmı diye. Adam bana yok abi bunları bandırıyorlar demişti :D Neye bandırdıklarını nedense hiç merak etmedim :)

Sayın hocam sizinle aynı görüşteyim.Versele Lega mamayı zar zor yedirebildiğim kuşlarıma bunu hiç yediremedim.Yabani Güvercinlere attım onlar yedi.En azından paramız boşuna gitmedi.Güvercinler tüketti.

İncelemenize ve emeğinize sağlık.Teşekkür ederim.Saygılarımla.