Probiyotik ve verimi artırma

KARAKUŞ64

Yeni Üye
Muhabbet kuşu üretimhanelerin de kuşların verimini artırmak ve daha sağlıklı görünmeleri için probiyotik ve vitamin kullanımının öneminden bahsediyoruz ben kuşlarıma ilaç vermeye karşıyım normal şartlarda doğan gıdalardan alması taraftarıyım mamalarına ne gibi şeyler karıştırılabilir veya ne verilebilir ben genelde klasik havuç yumurta veya mevsimine göre veriyorum aklıma takılan bu probiyotik ve mamalar tavsiyesi olan varmı verimi dana kaliteli sonuçlarla taçlandıracak fakat doğal olacak ilaç tavsiyesi veya pahalı ilaç tavsiyeleri istemiyorum saygılar sunarım

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Merhaba, probiyotik ve vitaminler ilaç değildir. Besin takviyesidir. Doğal yollarla vitamin ihtiyacını karşılayabilirsiniz. Sitemizde bununla ilgili birçok konu var. Birkaçını paylaşacağım burada.
Bu konu içerisinde verilebilecek gıdalardan bahsediyor. Benim karışımımdan bahsedeyim mama için: 1 yumurtayı iyice haşlıyorum, suyu sıkılmış yarım havuç ekliyorum, pazı varsa pazı, roka, maydonoz ve az dereotu veriyorum yeşillik olarak. Ayrıca elma, armut katıyorum zaman zaman çok hızlı bir şekilde tüketiyorlar. Baharat olarak çok az tarçın ve çok az keçi boynuzu tozu ilave ediyorum. Tohum olarak mavi haşhaş ve biraz aspur ekleyip sunuyorum. Kimi zaman kalamar kemiği tozu da ilave ediyorum.

Probiyotik olarak şu markayı öneririm:
Diazyme 256 Kullanımı, Ne işe Yarar?

Oyla 0

KARAKUŞ64

Yeni Üye
Teşekkür ederim sağol doğanay bey aydınlatıcı bilgileriniz inşallah benden başma arkadaşlarada bu bilgiler rehberlik eder bilgi paylaştıkça çoğalır selamlar saygılar.

Oyla 0