Quik Kemirgen Talaşı için Düşüncelerim

Kullanıcı Değerlendirmesi
5.00 Oylama

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Quik Kemirgen Talaşı için Düşüncelerim
Chipsi Talaştan sonra Quik kemirgen talaşı denemek istedim. Sebebi ise Chipsi'nin fiyatının artması ve diğer talaşları değerlendirmek adına ürünü satın aldım. Ürün hakkında ilk izlenimim çok ince yapıda olması ve iyi emici olduğundan yöne. Lakin olumsuz yönleri ise hafif tozlu, iri taneli olması. Benim için olumsuz olan yönleri, sizlerin tercih sebebi olabilir. Bu nedenle alıp değerlendirebilirsiniz. Bazı ürünler gibi kokusuz değil. Yğun bir şekilde çam kokusunu alabiliyorsunuz.

Ürünü tekrar alır mıyım bilemiyorum ama Chipsi talaşla arasında çok fazla fark var. Sanırım tekrar Chipsi'ye döneceğim. Quik talaşından görseller;
WhatsApp Image 2019-01-03 at 19.55.24.jpeg
WhatsApp Image 2019-01-03 at 19.55.24 (1).jpeg
9833013510194.jpg

Moderatörün son düzenlenenleri:

Baran

iyikus.com Üyesi
merhaba bu talaşı ne için kullanıyorsunuz?Kuşların yuvalığın da mı yoksa tavsan mı besliyorsunuz?

Baran

iyikus.com Üyesi
Ben çok daha ince bir talaş kullandım çam kokulu sizce uygunmu?Markasını hatırlayamıyorum kutusunu çöpe attım.Kuşlar halen çiftleşmeye devam ama yumurta yok.

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Talaşlar ince orta sert ve iri taneli, küçük parçalı olarak ayrılıyor galiba. Ara ara bu terimlere rastlıyorum. Çam talaşı olması gerekiyor. Diğer talaşlar bit, pire oluşumuna yatkın. Yumurta gelecektir muhakkak. Yiyor olabilirler mi sizce?

Son düzenleme:

Baran

iyikus.com Üyesi
Yemiyorlar sanırım ama yuvadan dısarı atıyorlar kafesin içine bu talas'da bit,pire engel oluyor diye yazıyordu ona sebep aldım daha öncesinde quik talas vardı onu bosalttım bunu koydum.
Talaş bu....

Son düzenleme:

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Talaşı çok koymuşsunuz. Genelde yumurta dönemi sadece ufak bir tutam talaş koyuluyor. Dişiler yuvada ki talaşı devamlı atıyorlar böyle durumlarda. Yavru çıktığında bu oranda talaş koyuyoruz.
Örnek bir tutam (belki çok az daha fazla olabilir);
WhatsApp Image 2019-01-01 at 13.38.48 (1).jpeg

Baran

iyikus.com Üyesi
Tesekkur ederim azaltalim talaşı.

Yuvada bu şekilde kap yok ama tabanı düz çok az koymuştum.

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Alma şansınız varsa mutlaka alın. Folluksuz yuvalıklarda sakat yavru ve yumurta kırılması, soğuması durumları çok gözlemleniyor. Folluk yoksa eğer talaş bu şekilde kalabilir. Olduğunu düşünerekten yazdım

Baran

iyikus.com Üyesi
Folluk var ama bana küçük gibi geliyor rahat edemezler diye koymuyorum o yüzden yuvaligin tabanını biraz oydum yumurtalar sabit kalabilmesi icin