Quik Muhabbet Kuşu Yemi İncelemem

Beyzagül G.

Çevirmen
Merhabalar. Muhabbet kuşu bakımında hâlâ acemi olduğumdan sabit bir yem bulabilmiş değilim. Bu yüzden de sık sık yem değiştiriyorum. Genelde hızlı ulaşabileceğim pet shop ürünlerini deniyorum. Küçük bir inceleme denemesi yapmak istedim.

1609685397152.png

İçindekiler:
Sarı darı
Kırmızı darı
Ak darı
Soyulmuş yulaf
Kanarya yemi(Aspur)
Keten tohumu
Aspir
Renklendirilmiş ekmek

33333333333333.jpg (Renkli ekmekler ayıklanmış durumda, direkt yemliklerimden birini yükledim)

Yorumum: Farklı gramajlarda aldığım ikinci paketi bu quik'in. İçeriğinde renkli ekmek olması zaten baştan bir eksi. Karışım oranlarından fazla anlamıyorum ama yulaf oranı biraz daha fazla olabilirdi. İçerikte aspir'e ne kadar gerek var bilemiyorum yiyebildikleri bir şey gibi değil. Toz açısından fazla tozu yok sadece dibinde bulunuyor. Tazelik açısındansa berbat durumda. İlk aldığım paketin dipleri, mevcut paketiminse tamamı bayat yemle dolu. Özellikle ak darılar ve keten tohumları bayat.

Bugün içinde de sindirilmemiş yem tespit ettim bir mubişimin dışkısında (sindirim sistemi zayıf olduğundan anında fark ediliyor). Ben yarın değiştireceğim sizlere de kesinlikle önermiyorum.

Şahsen öneri yapabilecek durumda olduğumu düşünmüyorum. Daha önce quik, jungle, versele laga prestige ve petshopların kendi paketlerini denedim. Phetshopların açık yemlerini ve quik'i önermem. Jungle'a aspur ve yulaf eki yapıp içeriğindeki boyalı ekmekleri ayırmaya üşenmeyecekseniz öneririm. Versele Laga Prestige'i benim kuşlar beğenmedi ama bir deneyebilirsiniz.

Çok amatör bir karışım. Maalesef tohumların içerisinde fazla yağlı ve kendini bırakan tohumlar var. Bunlar yemin çabuk bozulmasına sebep oluyor. İnceleme için teşekkür ederim.