Refarm Probio Life OB

neanderthalensis 

Yönetici
Moderatör
Ürün hepimizin bildiği Refarm Kimya A.Ş 'ye ait. Firmanın ürün içeriklerini yetersiz bulsam da kullandıkları hammaddelerin kalitesinin üst düzey olduğunu düşünüyorum, Nekton-S içeriğinde bir ürün çıkarsalar gözüm kapalı alırım.

vitaminler: ADEC grubu + K3 + biotin
iz element: çinko + selenyum
probiyotik : bacillus licheniformis
prebiyotik: Saccharomyces cerevisiae (maya)
enzim : proteaz

1 kg mamaya 1 silme çay kaşığı ekleniyor, yemin içine yağla da eklenebilir. İçeriği yoğun olduğu için evde az sayıda kuş besleyenlere 50 gr küçük boyu 1 yıl rahatlıkla yetecektir. Ben mamanın içine ekliyorum, yavru/kuluçka hariç haftada 1-2 kere veriyorum, ortalama 10 kuşum var ve 6 ayda yarısı bitti

Ürün içeriği amatör hobicilerin ana diyetlerinde görülen temel besin eksiklikleri gözönüne alınarak asgari seviyede oluşturulmuş. B grubu vitaminler eklenmemiş ancak içerisindeki maya birçok B grubu vitamini doğal olarak içeriyor. Probiyotik ve enzim içeriği de temel düzeyde yeterli. Aromatik karışım ise bitkisel extraktlardan oluşuyor

Netice olarak, evde hobi amaçlı kuş besleyen amatörler için temel maddeleri asgari düzeyde içeren uygun fiyatlı ve hammadde olarak kaliteli bir ürün olduğunu düşünüyorum

20210413_211443.jpg20210413_211219.jpg20210413_211038.jpg

neanderthalensis 

Yönetici
Moderatör
Geri dönüş olarak olumlu/olumsuz gözlemlerin nelerdir?

bunu yardımcı ürün olarak kullanıyorum memnunum, özellikle uygun fiyata probiyotik + maya içermesi bana pratik geliyor, kuşların dışkı ve genel durumunda fark yaratıyor. ilk aldığımda çok beğenmemiştim ama kullandıkça hoşuma gitti

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Tanıtım için teşekkür ederim, alinabilir gibi görünüyor

scl_lkm

iyikus.com Üyesi
Ürün hepimizin bildiği Refarm Kimya A.Ş 'ye ait. Firmanın ürün içeriklerini yetersiz bulsam da kullandıkları hammaddelerin kalitesinin üst düzey olduğunu düşünüyorum, Nekton-S içeriğinde bir ürün çıkarsalar gözüm kapalı alırım.

vitaminler: ADEC grubu + K3 + biotin
iz element: çinko + selenyum
probiyotik : bacillus licheniformis
prebiyotik: Saccharomyces cerevisiae (maya)
enzim : proteaz

1 kg mamaya 1 silme çay kaşığı ekleniyor, yemin içine yağla da eklenebilir. İçeriği yoğun olduğu için evde az sayıda kuş besleyenlere 50 gr küçük boyu 1 yıl rahatlıkla yetecektir. Ben mamanın içine ekliyorum, yavru/kuluçka hariç haftada 1-2 kere veriyorum, ortalama 10 kuşum var ve 6 ayda yarısı bitti

Ürün içeriği amatör hobicilerin ana diyetlerinde görülen temel besin eksiklikleri gözönüne alınarak asgari seviyede oluşturulmuş. B grubu vitaminler eklenmemiş ancak içerisindeki maya birçok B grubu vitamini doğal olarak içeriyor. Probiyotik ve enzim içeriği de temel düzeyde yeterli. Aromatik karışım ise bitkisel extraktlardan oluşuyor

Netice olarak, evde hobi amaçlı kuş besleyen amatörler için temel maddeleri asgari düzeyde içeren uygun fiyatlı ve hammadde olarak kaliteli bir ürün olduğunu düşünüyorum

Ekli dosyayı görüntüle 15705Ekli dosyayı görüntüle 15706Ekli dosyayı görüntüle 15707
İyi akşamlar Muhabbet kuşumun karnında şişlik olduğu için veteriner hekim bu ilacı kullanmamı önerdi. Ama hangi oranda ne kadar vereceğimi kestiremedim. Siz düzenli kullanıyorsunuz anladığım kadarı ile yardımcı olabilir misiniz?

neanderthalensis 

Yönetici
Moderatör
İyi akşamlar Muhabbet kuşumun karnında şişlik olduğu için veteriner hekim bu ilacı kullanmamı önerdi. Ama hangi oranda ne kadar vereceğimi kestiremedim. Siz düzenli kullanıyorsunuz anladığım kadarı ile yardımcı olabilir misiniz?

bu ilaç değil besin desteğidir (vitamin, probiyotik, enzim vb içerir)

üzerinde yazan ölçüye göre nemli mamaya eklenip haftada 1-2 kez verilebilir (tohuma yapışmaz o nedenle nemli mamaya eklenmeli)

ancak karın şişliğinin bir çok nedeni olabilir bunu göz ardı etmemek lazım