Renk kombinasyonu

Taha Avcu

Yasaklanmış Kişilik
Yavruların renklerini tahmin etmek için anne baba yetmiyor biliyorum ancak yüzdelik bir oran verirsek yeşil opal erkek x mavi opal dişi ( dişinin anne babada parçalı mutasyon var) yavru renkleri nasıl olur.

Yeşil ve mavinin tonuna yani siyah faktörüne göre değişiyor.
Burada renk olasılıklarını yazdım. 2 opal kuşun yavrularının çoğu opal gelecektir. Aralarda normal, parçalı verme olasılığı olur.

Oyla 0
Yeşil ve mavinin tonuna yani siyah faktörüne göre değişiyor.
Burada renk olasılıklarını yazdım. 2 opal kuşun yavrularının çoğu opal gelecektir. Aralarda normal, parçalı verme olasılığı olur.
Teşekkürler hocam sayenizde kuşların renginide öğrenmis oldum birisi açık yeşil birisi kobalt mavi

Oyla 0
Kobalt mavi baskın olduğu için açığa muhtemelen 1 siyah faktör içeren yeşil (olan yeşilden daha koyu + kobalt mavi bebekleri olacaktır.

Oyla 0
Hocam siyah faktör dediğimiz rengin koyulugumu oluyor yoksa kanat rengimi
Dark faktör, karanlık Faktör, koyu diye tabir ediyorlar. Tkkkf ye göre koyu faktör diye geçiyor. Dünyada dark faktör. Yeşili baz alırsak light green karanlık faktör yok tip0, dark green Tip1 faktör, grey green çift faktör (tip2) oluyor. Mavi içinde aynısı renk koyuluğu dominant kısmıda etkiliyor yani. Orta yani 1 faktörler yarı dominantken Tip2 faktörler dominant özellikte oluyor. Kanat rengi değil bu gövde yani taban rengi derler ondan bahsediyorum. Doğanay düzeltsin yanlışsa

Oyla 0
Taban rengi hariç diğer dediklerine katılıyorum ama anlaşılmasını zorlaştırıyor tip olayı işin içine girince. Taban rengi beyaz ya da sarı olabiliyor. Taban rengi değil de feno'da gördüğümüz renk yansıması koyu faktörler.

Oyla 0