Röhnfried Probiyotik ve Gervit-w nasıl kullanılır?

Merve Kıratlı 

Yönetici
Moderatör
Arkadaşlar iyi günler. Siparişlerim bugün geldi kullanım talimatını rica etmiştim fakat unuttular sanırım. Evde herhangi bir ölçü kabı yok. Çingenelerimin de aylık su çizelgesi var. 1 litre suyla yaptığım zaman bize çok fazla gelir. Probiyotik ve Gervit-w'yi azaltılmış ölçüde nasıl verebilirim? Teşekkürler ☺️

Çözüm
Merhaba, probiyotik için mamaya ya da 1 lt içme suyuna 5 g (1 ölçü kaşığı)
Haftada en az 2 kez kullanılması önerilmektedir.

Vitamin ise hafif verilmelidir. Sebebi ise kokusu ve tadı baskın olduğundan, tam dolu suluğa 5-6 damla yeterli olacaktır. Orijinal kullanımı ise
Üreme ve Tüy Zamanı: Haftada 2 kez, 2 litre suda 10 ml veya 1.5 kg mamaya ilave (kuş sayınız 2 olduğundan bu oranlar size uygun olmaz)
Diğer zamanlarda: Haftada bir kez 2 litre suda 10 ml veya mama ve yemde 1.5 kg 10 ml
Kuşların içme sularının 2 lt / 10 ml olarak kullanılınır.

Kaan Omurtak

Yasaklanmış Kişilik
Arkadaşlar iyi günler. Siparişlerim bugün geldi kullanım talimatını rica etmiştim fakat unuttular sanırım. Evde herhangi bir ölçü kabı yok. Çingenelerimin de aylık su çizelgesi var. 1 litre suyla yaptığım zaman bize çok fazla gelir. Probiyotik ve Gervit-w'yi azaltılmış ölçüde nasıl verebilirim? Teşekkürler ☺️
Gerwit W kullanımını tam dolu (100 ml) suluğa 6 damla olacak şekilde uygulayabilirsin. Probiyotiği ise yine tam dolu suluğa çay kaşığının ucuyla mercimek tanesi kadar olacak şekilde koyabilirsin.

Oyla 0

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi

Vitamin ise hafif verilmelidir. Sebebi ise kokusu ve tadı baskın olduğundan, tam dolu suluğa 5-6 damla yeterli olacaktır. Orijinal kullanımı ise
Üreme ve Tüy Zamanı: Haftada 2 kez, 2 litre suda 10 ml veya 1.5 kg mamaya ilave (kuş sayınız 2 olduğundan bu oranlar size uygun olmaz)
Diğer zamanlarda: Haftada bir kez 2 litre suda 10 ml veya mama ve yemde 1.5 kg 10 ml

Oyla 0
Çözüm

Merve Kıratlı 

Yönetici
Moderatör

Teşekkür ederim. Tüy dökümüne girdiklerini nasıl anlarım? Masanın altında kafeslerinde tüyler var. Buna ek olarak tüylerin altında sert tüyler çıkıyor. Tüy dökümünden dolayı mıdır?

Oyla 0

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Evet kesinlikle. Tüy döneminde kafes çevresinde dökülen tüy oranı artıyor, kuş üzerinde iğne görünümlü sivri, sert kapsüller oluyor. Bunlar tüy döneminde olduğunu gösterir. Hafif kırgınlık ve dışkı bozulmaları da gözlemlenebilir bu süreçte. B vit, Protein ve probiyotik katkılı beslemek gerekir bu süreçte ve banyo yapması için banyoluk takılmaldır.

Oyla 0

Merve Kıratlı 

Yönetici
Moderatör
Evet kesinlikle. Tüy döneminde kafes çevresinde dökülen tüy oranı artıyor, kuş üzerinde iğne görünümlü sivri, sert kapsüller oluyor. Bunlar tüy döneminde olduğunu gösterir. Hafif kırgınlık ve dışkı bozulmaları da gözlemlenebilir bu süreçte. B vit, Protein ve probiyotik katkılı beslemek gerekir bu süreçte ve banyo yapması için banyoluk takılmaldır.

Genelde dışarıda oldukları için bir kaba su koyup içerisine çıngırak lı topunu, yeşillik veya yeşil olan bişeyler koyuyorum. Akşam bir de besin çizelgesi hazırlamayı düşünüyorum + su çizelgesini de düzenleyeceğim

Oyla 0

Rüştü Okumuş

Çevirmen
Öncelikle doğru seçim yapmışsınız. :) ( bana göre ). Bende 1 hafta önce aldım ve gayet yararı olur gibi oldu 2sininde.

Oyla 0

Kaan Omurtak

Yasaklanmış Kişilik
İnternetten araştırdığım da en çok önerilen marka oydu burada da bir arkadaş önerdi birde :) inşallah bizde yararını görürüz :)
Görürsün görürsün, tesadüftür bugün benim de Gerwit W vitaminim kargodan geldi. Daha ilk kullanımda etkisini gösterdi, içinde 18 vitamin bulunduran çok güçlü bir ürün. Probiyotik için de aynı şeyi söyleyebilirim. Çok kaliteli ürünler.

Oyla 0

Rüştü Okumuş

Çevirmen
Ne gi
Görürsün görürsün, tesadüftür bugün benim de Gerwit W vitaminim kargodan geldi. Daha ilk kullanımda etkisini gösterdi, içinde 18 vitamin bulunduran çok güçlü bir ürün. Probiyotik için de aynı şeyi söyleyebilirim. Çok kaliteli ürünler.
Ne gibi etkilerini gördün? Bende bugğn ilkkez gerwit w verdim.

Oyla 0

Kaan Omurtak

Yasaklanmış Kişilik
Ne gi

Ne gibi etkilerini gördün? Bende bugğn ilkkez gerwit w verdim.
Öncelikle kuşları sakinleştirici etkisinden bahsetmeliyim. Kuşlarıma verince hayvanlar bir rahatladı, sakinleştiler sonra tatlı tatlı ötmeye başladılar. Enerji verici özelliği çok güzel. Çok güzel enerji veriyor. Ayrıca hastalıklara karşı direnç oluşmasına katkı sağlayan bir ürün.

Oyla 0

Merve Kıratlı 

Yönetici
Moderatör
Ben Akyol Kardeşlerden sipariş verdim dal darı ve yulaf ile beraber :)

Oyla 0

Kaan Omurtak

Yasaklanmış Kişilik
Olabilir :) Çiçi'de tüy dökümü başladı, kışa giriyo olmamız da gözümü korkuttu :) Bir de tüy dökümünde kuşlarda agresiflik olur mu? :/
Tüy döneminde kuşlarda ani duygu değişimleri normaldir, bir gün çok sakin ve yorgun olabilirler ertesi gün bakarsın agresifleşmiş. Normal bir durumdur.

Oyla 0

Merve Kıratlı 

Yönetici
Moderatör
Tüy döneminde kuşlarda ani duygu değişimleri normaldir, bir gün çok sakin ve yorgun olabilirler ertesi gün bakarsın agresifleşmiş. Normal bir durumdur.
Bizim ki omzumdaydı koluma indiğini görünce rahat hareket etsin diye kolumu kaldırdım. Tuhaf sesler çıkararak ısırmaya başladı :D

Oyla 0