Sahte Hipradoxi S lere Dikkat! | Bu ilaç artık üretilmiyor!

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Umit.
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Umit.

Yönetici
Moderatör
Arkadaşlar malum bu ilaç piyasadan kalkalı çok uzun zaman oldu ve artık üretilmiyor. Ama ne hikmetse piyasada bazı facebook sayfaları, bazı youtube kanalları ve bazı internet sitelerinde küçük damlalıklı şişelerde hala satılıyor!

images.jpg

Bu ilacı hiçbir ecza deposunda yada hiçbir veterinerde göremezsiniz, çünkü piyasada yok üretilmiyor. Facebook'ta, youtube'ta yada herhangi bir internet sitesinde bu ürünü görürseniz bilinki sahtedir. Küçük damlalıklı şişelerde hipradoxi s diye satılan ürünlerin içinde Allah bilir ne var? O da antibiyotik bu da antibiyotik deyip içine baytril bile koymuş olabilirler bilemeyiz :)

indir (1).jpg

Arkadaşlar bu tarz ürünler sadece isim yapmış meşhur olmuş ürünlerdir, mucize ürünler değildir! Bu hipradoxi diye satılan ilaç orjinal bile olmuş olsa yinede bu kadar değerli olmazdı. Zira aynı etken maddeye sahip yani aynı işi gören piyasada bir sürü doksimis yada levadoks gibi veteriner ilaçları var. Eğer herhangi bir doksisiklin etken maddeli veteriner ilacı işinize yaramadıysa, orjinal dahi olsaydı hipradoxi de yaramazdı emin olun. Facebookta yada youtube'ta hipradoxi yi övüp övüp daha sonra neüldüğü belirsiz küçük küçük şişelerde hipradoxi s satıyorlar. Lütfen bu tarz kişilere itibar etmeyin...

424-home_default.jpg

Özetle bu tarz küçük damlalıklı şişlerde satılan hipradoxi'ler sahtedir! Bazı işgüzarlar bu ilacın piyasada olmadığını bildiğinden ve ilaca talepte olduğunu bildiğinden sahtesini satmaktadır! Uyarması benden arkadaşlar ;)

He unutmadan alta orjinal hipradoksinin görselinide ekliyorum. Bu 100 ml'lik orjinal hipradoxi s çoktan piyasadan kalktı aramayın boşuna! Ayrıyetten dediğim gibi ilaçların etken maddesi önemlidir yani herhangi bir doksisiklin etken maddeli ilaç aynı işi görücektir. İsmi hipradoxi yada doksimis olmuş farketmez. Yeterki elinizdeki ürün aynı etken maddeli ve orjinal ürün olsun. Kalın sağlıcakla...

hiprodoksi.jpg

hipradoxi bulması çok zorlaşan ürünlerden maalesef. Umarım yakın zamanda eski üretim düzenine döner

Yarın Bulutu veterinere kontrole götürüyorum,hekimle telefonda çok uzun konuştuk.Yasaklı ve üretilmeyen bir madde olduğunu az önce öğrendim ben de,çok şaşırdım.

Hangi veterinere gidiyorsunuz?
Bursa’da bulabildiğim(hayvan hastanesi harici) kanatlılara bakıyoruz diyen, sadece Vena veneterinerlik oldu.Hekimin yaklaşımından telefonda bile çok memnun kaldım,gerekli görürsem swap,ultrason vs yaparım dedi.Şimdilik röntgen,gaita ekimi ve genel kontrol üzerine konuştuk.İnşallah iyi geçer sürecimiz :/

Bursa’da bulabildiğim(hayvan hastanesi harici) kanatlılara bakıyoruz diyen, sadece Vena veneterinerlik oldu.Hekimin yaklaşımından telefonda bile çok memnun kaldım,gerekli görürsem swap,ultrason vs yaparım dedi.Şimdilik röntgen,gaita ekimi ve genel kontrol üzerine konuştuk.İnşallah iyi geçer sürecimiz :/
Mesajı daha yeni gördüm.? Umarım iyi geçer süreciniz. ? Yalnız ben sizin kuşun hastalık sürecini bilmiyorum. Neyi vardı?

Mesajı daha yeni gördüm.? Umarım iyi geçer süreciniz. ? Yalnız ben sizin kuşun hastalık sürecini bilmiyorum. Neyi vardı?
Arada gene bozulan dışkılar ve öğürme tarzı bir hareketi vardı :cautious: kontrolde swapa gerek görülmedi neyse ki,dışkılar da düzelmeseydi eğer tahlile gidecekti.

Hazal Hanım ben de Bursa da yaşıyorum. Araştırıp bulabildiğim, kanatlılar için güzel yorumlarını duyduğum nadir yer şuan için Vetorka. Dilerseniz siz de araştırın. Şahsen gitmedim henüz ancak gideceğim ilk yer orası olacak sanırım.

Hazal Hanım ben de Bursa da yaşıyorum. Araştırıp bulabildiğim, kanatlılar için güzel yorumlarını duyduğum nadir yer şuan için Vetorka. Dilerseniz siz de araştırın. Şahsen gitmedim henüz ancak gideceğim ilk yer orası olacak sanırım.
Çok teşekkür ederim bilgi için.Tekrar gitmemiz gerekirse burayı değerlendiririm kesinlikle.Ben de çok araştırdım ama gözümden kaçmış bu klinik.Sağolun ?