Salmonella başlangıcı mı

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Yumoş
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Yumoş

Forum Sakini
Herkese merhaba
Benim geldiğinden beri hasta olan kuşum bugün arada bir resimdeki hareketi yapmaya başladı. Dışkı da atıcam ama dışkısının normal olmadıgını söyleyebilirim. Elimde enrocure var başlamalı mıyım başka etken maddeli ilaçlar mı kullanmalıyım. Kesin olarak salmonella arkadaşlar. İlaç almaya gidicem bactrim mi almalıyım augmegtin mi

Son düzenleme:
Bana geldiği günden bu yana dışkıları aşağı yukarı bu şekilde sadece bazen daha bozuk oluyor. Bakteriyel değilde iç organlarıyla alakalı bir sorunu olduğunu düşünmeye başlıyorum
böyle hep bozuk dışkılı bir kaç kuşum olmuştu, uzun yıllar yaşamını sürdürdü. Hiç bir ilaca tepki vermiyordu. Oda muhtemelen dediğiniz gibi bir durumdaydı.

Herkese merhaba arkadaşlar. Durum güncellemesi yapmaya geldim.
kuşum bahsettiğim kafa hareketini yapmayı çok aza indirdi. Nadir yapıyor. Güncel videosunu ekliyorum sizin gördüğünüz herhangi bir sorun var mı Muhabbet kuşu
Şu an tek sorun dışkı. Boyamalı ve formu bozuk bazen su gibi dışkı yapıyor. Bu resimlere bakarakta beslenme kaynaklı diyebiliyor musunuz yoksa bir ilaca başlamam gerekli mi

Gayet iyi görünüyor durumu. Hatta eş zamanı gelmiş bence :) Yalnız tünek sayısı fazla iki tünek daha iyi olur.. Bir uçtan bir uca kanat çırpar.. Dışkı konusunda çok hafif bir bozukluk var sadece.. Flagyl ve mikostatin ile kısa süreli bir kür yapılabilir..

Gayet iyi görünüyor durumu. Hatta eş zamanı gelmiş bence :) Yalnız tünek sayısı fazla iki tünek daha iyi olur.. Bir uçtan bir uca kanat çırpar.. Dışkı konusunda çok hafif bir bozukluk var sadece.. Flagyl ve mikostatin ile kısa süreli bir kür yapılabilir..
60 cm kafese de 2 tünek mi öneriyorsunuz canı sıkılmasın ordan oraya gezsin diye bu şekilde yapmıştım. Eş zamanı geldi biliyorum ama 2 erkek kuşum var 4 kuşa çıkarsa zorluk çekerim diye düşünüyorum

Sadece 2 tünek yeterli olacaktır. Mutlaka atlayabilecegi bir mesafeye konulmalı. Ben genelde soldan sağa 8. Tel aralığına, diğer kısımda da 7/8. Tele tünelleri takıyorum

Sadece 2 tünek yeterli olacaktır. Mutlaka atlayabilecegi bir mesafeye konulmalı. Ben genelde soldan sağa 8. Tel aralığına, diğer kısımda da 7/8. Tele tünelleri takıyorum
Nöbet tuttuğum günler haricinde her gün en en az 3 saat dışarıda duran kuşlar içinde bu geçerli midir. 2 tünek olursa çok sade olur ben yokken sıkılırmış gibime geliyor 😂 zaten kafes düzeni konusunu konuşmak istiyordum. Konunun dağılmaması adına başka bir başlıkta veya açılmış olan başlık varsa oradan kafes düzenimi atarak fikirlerinizi alacağım 😄

Nöbet tuttuğum günler haricinde her gün en en az 3 saat dışarıda duran kuşlar içinde bu geçerli midir. 2 tünek olursa çok sade olur ben yokken sıkılırmış gibime geliyor 😂 zaten kafes düzeni konusunu konuşmak istiyordum. Konunun dağılmaması adına başka bir başlıkta veya açılmış olan başlık varsa oradan kafes düzenimi atarak fikirlerinizi alacağım 😄

Yeni konu açınca fikirlerimi yazarım tekrar.. Ama iki tünek bence daha iyi zira tünekten tüneğe atlamak yerine kanat çırparak gidicektir.. Canı sıkılmaması içinde bazı oyuncaklar eklenebilir kafese.. Ayrıyetten kafes üstünede tünek salıncak vs. eklenebilir...

2 tünek oldukça yeterli. Önemli olan zıplayıp kanat kullanımına yetecek alanın bulunması. Bu sayede bu sağlanmış oluyor. Oyuncaklar da asla bu atlayışa engel oluşturmayacak şekilde köşelerde olmalı, fazla oyuncakla boğulmamalı kafes

Böyle birşeyler düşünebilirsin :)
Bu konuyu incelemiştim ama dışardayken zaten sıkılmıyorlar içerisi için 2 tünek az gibi geliyor gözüme ama bir gün deneyeceğim 😂

Güncellemeyle geldim. Öncelikle kuşumda ki benim gördüğüm baş hareketi sanırım o günlük bi takıntıymış sonrasında düzeldi. Nilverm de kullandım ama dışkıda ki son durum aynı. Şu sıralar zaten tüyde ama açıkcası biraz sıvı yapıyor bu durum beni korkutuyor ve acaba ağrısı var mı diye düşünüp üzülüyorum.

Diğer kuşumun da dışkısında bozulma gördüğüm için onu da atıcam
1. Konusunu açtıgım yeşil kuşum(Bulut)
2. Beyaz kuşum(Yumoş)
Çok fazla olmasa da ikisi de tüyde şu an

Ekli dosyalar

• 2E7682FC-0958-4C0B-9728-05402107EBF4.jpeg
    2E7682FC-0958-4C0B-9728-05402107EBF4.jpeg
    102.4 KB · Görüntüleme: 5
  • 0B71E3C1-F9F9-4D92-AFF5-FFE2F95032A4.jpeg
    0B71E3C1-F9F9-4D92-AFF5-FFE2F95032A4.jpeg
    97.9 KB · Görüntüleme: 5
Maşallah onlara tüyden kaynaklı olabiliceği gibi sanki bir iç parazit için ilaç kullanımı yeterli olacak gibi. Ya da şu sıralar taze kekik, nane, semizotu üçlüsünü haftada 2 kez kafese asınız + mamalara da ilave ediniz. Epey toparlayıcı olacaklardır. Brokoli de varsa mamada olsun mutlaka