salmonella ve ecoli

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan martindn
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

martindn

Yeni Üye
IMG_2063.jpeg IMG_2060.jpeg4 yaşında dişi kanaryamın dışlısı ve poposu bu şekilde ecoli ve salmonella dediler veterinere götürdüm genvektör verdiler aldım kullanmaya başladım dört beş gün ama çok bir fark göremedim soruşturmaya başladım bana genvektör iyileştirmez salmonella mix extra 4in 1 al dediler aldım bugün geldi onun dışında gervit-w, röhnfried hexenbier ve entrobac aldım şuan bende versele laga calci-lux usegano, sedochol, carni speed ve avisress plus var fakat bu ürünleri onda hangi sıralamayla kullanmam gerektiğini bilmiyorum mesela mix extra 4in1 verdikten sonra ne vermeliyim nasıl toparlayabilirim bilmiyorum bu hastalık daha fazla ilerlemeden nasıl durdurabilirim

Genvektör bitkisel bir üründü sanırsam onun pek etkisi olmaz. Piyasada mix ilaçta çok var sizinki hangisi resmini ve içeriğini paylaşırsanız bakalım..

Dışkıya bakılırsa dediğiniz gibi bakteriyel enfeksiyon olasılığı yüksek. Popoda şişmiş gibi dışkılamakta zorlanıyormu? Kuşta başka hastalık belirtileri varmı? Halsizlik, kabarıklık, sürekli uyuklama, yem yememe, kusma vb. ?

Evet dıs
Genvektör bitkisel bir üründü sanırsam onun pek etkisi olmaz. Piyasada mix ilaçta çok var sizinki hangisi resmini ve içeriğini paylaşırsanız bakalım..

Dışkıya bakılırsa dediğiniz gibi bakteriyel enfeksiyon olasılığı yüksek. Popoda şişmiş gibi dışkılamakta zorlanıyormu? Kuşta başka hastalık belirtileri varmı? Halsizlik, kabarıklık, sürekli uyuklama, yem yememe, kusma vb. ?
evet dıskılamada zorlanıyor hala dün gece takip ediyordum gece ona kadar uyuyamadı ve hava çok sıcak bende belki aç ya da susuzdur diye ışığı açıp soğuk su verdim soluğuna ve biraz yem yedi sonra da ilk defa kustugunu gördüm gece boyunca takip ettim bir daha tekrarlanır mı bu kusma diye olmadı ve uyudu sabaha kadar. Bir kaç gün önce çok halsiz ve durgundu Karadeniz petsden aldığım multivitamin vs görselini yüklüyorum tarif edilen şekilde karıştırıp verdim bir sonraki gün daha iyiydi ve elektrolit yapıp verdim yem yemesinde bir sıkıntı görmedim karpuz vs verdim onu güzelce yedi Antep fıstığı verdim yedi ama bu hastalık sallabas vs ye dönüştüğü ve kuşumu da kaybetmek istemediğim için ilaçların verilme oranı bu hastalık sürecinde elimdeki takviyelerle nasıl bir yol izlemeliyim bilmiyorum yem olarak karışık veriyorum nasıl bir yem vermeliyim ya da meyve ve yesıllık olarak ne leri verebilirim bu süreçte

Ekli dosyalar

• IMG_2064.jpeg
    IMG_2064.jpeg
    271.3 KB · Görüntüleme: 2
  • IMG_2066.jpeg
    IMG_2066.jpeg
    131.6 KB · Görüntüleme: 2
Aslında ben bu tarz mix ilaçları önermiyorum. Çok fazla antibiyotik etken maddesini karışım yapıyorlar. Birde orjinal olup olmadıklarıda belli değil..

Eğer imkanınız varsa veterinerlerden enrofloksasin etken maddeli bir antibiyotik alıp kullanın..

Bakteriyel enfeksiyonlar için bir adet enrofloksasin içeren ilaç;

3.jpg

Temin edemezseniz eğer elinizdeki mix ilacı kullanabilirsiniz. Tam dolu suluğa çay kaşığının ucuyla bir iki pirinç tanesi kadar eklenebilir. İlaçlı su hergün tazelenir. Hatta havalar sıcak olduğu için günde 2 sefer tazelerseniz daha iyi..

Tedavinin 3. ve 5. günleri dışkı resmi ekleyin kontrol edelim. Duruma göre bir hafta kullanılabilir..

Röhnfried ürünleri ise aslında gereksiz bana göre. Sadece gervit ve elektrolit ürününü düzenli kullansanız yeterlidir..

Aslında ben bu tarz mix ilaçları önermiyorum. Çok fazla antibiyotik etken maddesini karışım yapıyorlar. Birde orjinal olup olmadıklarıda belli değil..

Eğer imkanınız varsa veterinerlerden enrofloksasin etken maddeli bir antibiyotik alıp kullanın..

Bakteriyel enfeksiyonlar için bir adet enrofloksasin içeren ilaç;

3.jpg

Temin edemezseniz eğer elinizdeki mix ilacı kullanabilirsiniz. Tam dolu suluğa çay kaşığının ucuyla bir iki pirinç tanesi kadar eklenebilir. İlaçlı su hergün tazelenir. Hatta havalar sıcak olduğu için günde 2 sefer tazelerseniz daha iyi..

Tedavinin 3. ve 5. günleri dışkı resmi ekleyin kontrol edelim. Duruma göre bir hafta kullanılabilir..

Röhnfried ürünleri ise aslında gereksiz bana göre. Sadece gervit ve elektrolit ürününü düzenli kullansanız yeterlidir..
Teşekkür ederim suya buz vs atayım ilaç su yapıcagım zaman içme suyunu kaynatıp sogutup o şekilde veriyorum ya da bazen buz atıyorum bunda bir sıkıntı var mı bir de mixi güvercineczanesinden almıştım umarım orjinaldir

buz vs yapmayın boyle şeyler, ambalajlı ya da damacana su kullanın bu donemde

elinizdeki mix ilaç guzeldir çoğu bakteriyel enfeksiyona etki gösterir ancak icerisindeki kloramfenikol artık çok tercih edilen bi etken madde değil, ileri vakalarda yeterli gelmeyebilir.

guvercin eczanesinden ben de alışveriş yaparım

not: imzanızda izmir yaziyor

veterinerlerde umit beyin yazdığı ilacı bulamazsanız, yine genvet'ten "mega procol" alabilirsiniz (yeri izmir'de , aynı ilaçtır)
Genvektörüde genvetten aldım ümit pekmez vermişti ama dediğiniz ilacı bulmam. daha kolay en kısa zamanda onu da temin edeceğim teşekkürler umarım işe yarar

Geri