Sebebini çözemedim

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan alper111
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

alper111

Yeni Üye
7 aylık sultan papağanı, internette herhangi bir bilgi bulamadığım için buraya yazıyorum.

Tüyünün üstünde kan görünce şüphelendim. Son zamanlarda biraz sakin ara ara kabarık duruyor. Bazen titrediğini görüyorum. Serbest dolaşan istediği zaman kafesine giren bir kuş. Derisini kırmızı görünce boyunluk taktım. Yemine suyuna gerekli takviyeleri de koydum. Boyunluk çok strese soktuğu için bugün çıkarttım. Zar zor bir fotoğraf aldım kabuk olmuş gibi. Sizce nedir bunun sebebi? Ne yapmak gerekir?

Ekli dosyalar

• WhatsApp Image 2021-03-08 at 16.47.54.jpeg
    WhatsApp Image 2021-03-08 at 16.47.54.jpeg
    100.8 KB · Görüntüleme: 9
Yanlış görmüyorsam sırt bölgesinde yara var. O bölgeyi nemli bir bezle temizleyip tekrar resim çekermisiniz. Acaba ur gibi birşey vadrdıda kuşta rahatsız olup uğraştımı o blgeyle diye düşünüyorum. Temiz bir görsel ekelrseniz daha iyi anlarız...

Eğer sadece yara varsa sabah akşam önce batikonla silip ardından teramisin yara kremi uygulamanız gerekiyor...

Yanında başka kuş varmı yoksa tekmi?

Oyla 0
Kafesinde tek duruyor, herhangi bir şey göremedim, yara kabuklaşmaya çalışıyor sanırsam.

Fotoğraf çekip atmaya çalışıcam birazdan.

Oyla 0
Temiz görünüyor sadece yara var sanırım dediğim gibi batikon artı teramisin uygulayın düzelir inşaalalh..

Oyla 0