Şehirler Arası Taşıma (İzmit-İstanbul YHT)

CiCi Kuş

iyikus.com Üyesi
Merhaba Arkadaşlar,
Üni. öğrencisiyim bizim ufaklık 2 aydır benimle. Kocaelinde okuyorum ve burda kalıyorum. Dönemin bitmesine 3 hafta civarı bir süre var ardından İstanbula döneceğim. Dönem arası 1 ay kadar olduğundan onuda yanımda götürmek istiyorum fakat nasıl yapsam diye emin olamıyorum. Trenle İzmit-İstanbul arası 50 dk -1 saat arası. Tren garından arabayla aldırmayı düşünüyorum. YHT lerde de pet taşıma için %50 indirimli biletler varmış. Bana sorun çıkarmaz gibi geldi. Tren garınada 30-40 dk bir toplu taşıma ile ulaşabiliyorum.(Duruma göre takside tercih edebilirim.) Planlamam bu şekilde ama ufaklık sıkıntı çeker mi, hastalanır mı endişelerim var. Kafesi yaklaşık 27x30x40 civarında kendi kafesi ile götürmeyi kafesi de büyükcene bir torbaya koyacağım. Taşıma kafesi alayım mı diye düşündüm ama 1 ay onun içinde tıkılı kalması içime sinmedi. Gerçi sık sık dışarı çıkarıyorum ama yinede mantıklı görmedim. Sizce problem yaşar mı ? Yada başka bir önerisi olan var mı ?

Moderatörün son düzenlenenleri:
Kafesle seyahat edebilir. Alçak bir tünek takılması gerekir. Diğer aksesuarlar çıkartılmalıdır. Kafesin etrafını hafif bir boşluk olacak şekilde streç filmle sarılıp, poşete konulabilir. Eski bir kazak da geçirilebilir poşet yerinde. Taşıma kafesi adı üstünde olsa daha iyi olur ancak 1 ay orada duramaz.