Serum fizyolojik ve tahlil kabı buldum

Mustafa Tetik

Forum Sakini
Disk şeklinde pamuklardan var evde. Onlardan birini kabın alt kısmına yerleştirip şu serum ile ıslatacağım. Ne kadar ıslatmam gerekiyor tamamen mi? Daha sonra kabın üstünü dışkılara değmeyecek şekilde yine ıslatılmış pamuk ile kapatmam gerektiği yazıyor. Nasıl kapatacağım değdirmeden?
@Eyunal
@Emirhan Mahmut Erciyas
Siz göndermiştiniz bakar mısınız?

Ekli dosyalar

• IMG-20210614-WA0008.jpg
    IMG-20210614-WA0008.jpg
    141.1 KB · Görüntüleme: 9
Tamamen nemlendirin. 2-3 ampul yeterli olur. Dışkılara değmesi problem değil. Değdiği zaman daha çok işe yarıyor. Değmemesini istesek nemli pamuğun üstüne koymazdık zaten. O yüzden üstünü kapatın değil de bastırmadan üstünü örtün yazmıştım. Dışkılara değebilir kargo da ona salto attıracaklar zaten :) Üstüne öylece bırakın yeterli. Üstünü kapatırsak dışkıların formu bozulur.

Oyla 0
Tamamen nemlendirin. 2-3 ampul yeterli olur. Dışkılara değmesi problem değil. Değdiği zaman daha çok işe yarıyor. Değmemesini istesek nemli pamuğun üstüne koymazdık zaten. O yüzden üstünü kapatın değil de bastırmadan üstünü örtün yazmıştım. Dışkılara değebilir kargo da ona salto attıracaklar zaten :) Üstüne öylece bırakın yeterli. Üstünü kapatırsak dışkıların formu bozulur.
Üstüne koyduğumu da ara sıra nemlendirip değiştirmem gerekiyor mu peki?

Oyla 0
2 3 ampul mü ? Hayır altta ki yüzey nemli kalsin kafi amaç diskinin kurumamasini sağlamak.

Oyla 0
2 3 ampul mü ? Hayır altta ki yüzey nemli kalsin kafi amaç diskinin kurumamasini sağlamak.
Bilmem, benim deneyimimde makyaj pamuğu 2-3 ampulle tamamen nemli olmuştu. 1 ampul ile nohut tanesi kadar yer anca nemlenmişti yoğundu ve ampulun ucunda yüzey gerilimi oluyordu dokundura dokundura nemlendirmiştim bu yüzden. Amacımız alttaki yüzeyin nemli kalmasıysa madem ben bu şekilde yapmıştım ki burada deneyimimden bahsettim. Gönderdiğim bey de sadece ortamı değil de dışkılara temas ettirerek daha sağlıklı bir süreç olacağını söylemişti. Bu yüzden pamuğun tamamını nemlendirdim sadece bir bölümünü değil. Pamuğu değiştirmeden ise toplamaya başlayıp kargonun ulaşmasına kadar geçen 5 günlük süreçte hala aynı nemini korumuştu pamuk. Gönderdiğim beyefendi de doğru yaptığımı söylemişti. Mustafa bey de 1 ampulü döksün bakalım nemlenecek mi pamuk ? Kendisi ona göre gördükten sonra doğru ölçüyü bulacaktır. Hayır öyle değil böyle diye bir tarifi olduğunu zannetmiyorum. Yaptığım şekilde kuruma olmamıştı değiştirmedim. Ama ne olur ne olmaz diye dışkıların üzerine koyduğum pamuğu kargoya çıkarmadan evvel hemen evde koydum. 2 gün toplamıştım ben de dışkıları.

Son düzenleme:
Oyla 0