Sevda Papağani Yumurta

Mati&Cuppi

iyikus.com Üyesi
3 Yaşinda evcil sevda papağanima 1,5 yaşinda erkek aldim 20 gün oldu iyi anlaştilar çiftleştiklerini yuvalikta gördüm yaklasik 5 6 gün sonra karni şişti bugün sabah 1 yumurta vardi şimdi baktim 2 .yide yapmiş fakat yumurtalar birbirinden çok ayrı sorun olurmu birde yumurtlara dokunmamda sakinca varmi

Merhaba aramıza hoş geldiniz 🙂
Yumurtalar birbirinden ayrı cümlesini anlayamadım yumurtalara farklı yerlere mi yapmış yoksa boyutları mı farklı

Son düzenleme:
Farklı yerlere yapmış toparlar diye düşünüyorum ama sizde düzenlenme yapabilirsiniz eğer tekrardan farklı yerlere atarsa davranış bozukluğu olabilir ilk kulukca mi?

Farklı yerlere yapmış toparlar diye düşünüyorum ama sizde düzenlenme yapabilirsiniz eğer tekrardan farklı yerlere atarsa davranış bozukluğu olabilir ilk kulukca mi?
Evet ilk yumurta fakat bugün baktim toplamiş yan yana 2 tane daha gelebilirmi daha kuluçkaya oturmamiş birde yumurtalar dolumu diye baksam kuşum kirarmi kokudan dolayi

Evet ilk yumurta fakat bugün baktim toplamiş yan yana 2 tane daha gelebilirmi daha kuluçkaya oturmamiş birde yumurtalar dolumu diye baksam kuşum kirarmi kokudan dolayi
Henüz kontrol etmenize gerek yok. Sultanlar ortalama 4,5 yumurta yapıyor ve genelde 3. Yumurtadan itibaren düzenli yumurtaları isitiyorlar

4-5 günden önce damarlanma olmuyor. Bu nedenle anca 3. yumurtadan sonra eğer düzenli yatmışsa anne yumurtanın canlılığı anlaşılabilir. :Tabi 1. yumurtanın

yani kuluçkayı o odada başlattı ise sorun değil ancak uyku saatlerine dikkat edilmeli. Sürekli girip çıkılan bir odaysa pek sağlıklı sonuçlar olmayabiliyor.

Odayi değiştirdim birde bugün kontrol ettim bi yumurta çok ufak çatlamiş sorun olurmu
çatlayan yumurtalar genelde ölüyor ne yazık ki. Çok geç değilse eğer

çatlayan yumurtalar genelde ölüyor ne yazık ki. Çok geç değilse eğer
Aslinda daha ilk yumurtlari o yüzden kendi kendilerine bıraktım fakat içi boşsa almammi gerkiyor

mutlaka alın, çatlak yumurtalar koku yapıyor
Bugün yarisini yemişler yumurtanin aldim yuvadan diğer yarisini 2 si duruyor ama o çatlak olanmi emin değilim bakamadim bakarsam diğerlerinide kırar diye sıkıntı şu çatlak olani yememişler ve çatlak olan dolu gibi

Son düzenleme: