Sahiplendirme Sevda Papağanı

Sahiplendirme seçilmiş ise ücretlendirme yapılamaz!

minikmichael

Forum Sakini
Bu sitede sahiplendirme yapma hakkım var mı bilmiyorum, eğer izin verilmiyorsa lütfen uyarın.
2 tane yavru sevda papağanım var ve nedense bi türlü onlara iyi bakamıyomuş gibi hissediyorum. Bi kardeşleri daha bugün öldü, şuan yaşayan yavrulardan birinin tüylerini annesi yoldu ilerde uzar mı uzamaz mı bilmiyorum, kanat tüylerinin çoğu var ve şimdilik sorunu yok. Diğer yavru da ufak. Uzun lafın kısası onlara gerçekten iyi bakacağına emin olduğum kişileri yalnızca burda bulabilirim diye düşündüm. Onları isteyen, bakabileceğine inanan ve en az benim kadar sorumluluk alabilen birine ücretsiz sahiplendirmek istiyorum.
Umarım açtığım konu yanlış anlaşılmaz, sadece yavrulara yeterince iyi bakamadığımı düşünüyorum ve her ne kadar üzülsem de onların sağlıklı büyümesi benim için çok daha önemli.

Ekli dosyalar

• 20210313_111527.jpg
    20210313_111527.jpg
    1.1 MB · Görüntüleme: 21
Konunu alakalı alana taşıdım, rica etsem gerekli düzenlemeyi yapar mısın (y)

Umarım destek olabilecek birisi çıkar. Üzüldüm duruma açıkçası.

Haftalık bakım ve beslenmelerinden ve de çiftin genel davranış kuluçka durumundan bahseder misiniz?

Umarım destek olabilecek birisi çıkar. Üzüldüm duruma açıkçası.

Haftalık bakım ve beslenmelerinden ve de çiftin genel davranış kuluçka durumundan bahseder misiniz?
Çift kuluçkada ve ilk yavrunun çıktığı günden, dişi kuşun en büyük yavrunun tüylerini kopardığı güne kadar gayet iyiydi. Bu süreçte meyve sebzelerini probiyotiklerini vitaminlerini eksik etmedim. Normalde de çok hassastım bu konuda ama kuluçka döneminde daha önem verdim. Dediğim gibi yavrunun başına bu olay gelene kadar her şey güzel gidiyodu yavruları doyuruyolardı ve ikisi birlikte yuvadan yemek hariç çıkmazlardı. Temizliklerine vs de çok dikkat ederim, hem yavruların hem de büyüklerin. Şuan yavrulara tamamen ben bakıyorum çünkü babası da kızgınlık dönemine girdiğinden yavrularla hiç ilgilenmedi. Onların da ilk kuluçkası benim de ilk yavru besleyişim ve çok bilgisiz hissediyorum kendimi. Ortanca yavrunun ölmesinde de suçlu olduğumu düşünmeden edemiyorum. Umarım hayvanlara kâr elde etme amacıyla bakmayan, onları benim kadar sevebilecek ve sağlıkla yetiştirecek biri vardır.