Sevda papağanım ısırıyor

asliguven

Yeni Üye
Merhaba arkadaşlar, sırf bunu sormak için üye oldum sevda papağanım 22 gündür benimle. Aldığım yer yaklaşık 1 buçuk 2 aylık olduğunu söyledi. Aldığımda gagasındaki siyahlik henüz gecmemişti daha yeni geçti tamamiyle. Ilk baslarda hic ısırmıyordu. Elime geliyor elime alışkın. Ama son 1 haftadır etimi kopartıyor. Ellerim kan içinde kaldı. Elimi çekmedim hiç tepki vermiyordum alısmasin diye ama kopartmaya başladığından beri ister istemez çekiyorum ve bağrıyorum acıdan. Iyice alıştı o yüzden ne yapsam olmadı nolur yardım edin. Gaga tası var sürekli onla cebelleşiyor. Elimden yem yiyor. Hiçbir sıkıntımız yok başka. Ama parmaklarım kan içinde kaldı ne yapmam lazım 😔 3b1kwoa.jpg

Yapılması gerekeni yapmışsınız. Bu aşamadan sonra iyi davrandığında size ödül veriniz. Kötü davrandığında ise kafese kapatıp bir süre davranışının yanlış olduğunu anlamasını sağlayınız. Ödül olarak çekirdek veya aspur verilebilir. Isırdığında temiz su dolu fısfıs sıkılırsa da olabilir.

Yapılması gerekeni yapmışsınız. Bu aşamadan sonra iyi davrandığında size ödül veriniz. Kötü davrandığında ise kafese kapatıp bir süre davranışının yanlış olduğunu anlamasını sağlayınız. Ödül olarak çekirdek veya aspur verilebilir. Isırdığında temiz su dolu fısfıs sıkılırsa da olabilir.
Teşekkür ederim ilginize fısfısı bir deneyeceğim kafesinden pek çıkmak istemediği için kafese kapatma olayını yapamam ona ödül gibi gelir zaten kapatılmak. Bir de suyla deneyeceğim

Benim 3 yıldır bende olan dişi bir kuşum var evcil beni öper omzuma konar ama elimi hals ısırıyor çok yavruyken aliştirmak gerekiyor şuan ona bi erkek aldim 1.5 yaşinda dahada yabanileşti