Sirkenin zararı

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Liebe55
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Ben de sirkenin zararlı olduğunu düşünüyorum. Dezenfektan olarak kullanıldığında bile kafes tellerinin rengini değiştirdiğini gözlemledim. Peki tüm bunların haricinde yağlanmış kuşlarda diyet yem ve egzersizden başka ne yapılabilir? Çünkü yıllardan beri suluğa bir kaç damla limon ya da sirke damlatmayı öneriyorlar.

Düzenli L-karnitin + metiyonin + kolin takviyesiyle yağ yakımını destekleyebilirsiniz;) Röhnfried ürünlerin de bu tarz katkılar vardı sanırım...

Düzenli L-karnitin + metiyonin + kolin takviyesiyle yağ yakımını destekleyebilirsiniz;) Röhnfried ürünlerin de bu tarz katkılar vardı sanırım...
Baktım şimdi bölünmüşleri nispeten uyguna geliyor. Röhnfriedın dışında yağ yakıcı ürün üreteni bulamadım. Aklımdaki tek soru acaba işe yarar mı?:unsure: Önereceğim arkadaşıma alırsa sonucu ayrı bir konuda before-after şeklinde paylaşırım.
Bir de şu karnitin maddesine baktım. Hayvansal gıdalar haricinde kuşkonmaz bitkisinde bulunuyormuş. Onu da kuşlara verebilir miyiz ayrı bir muamma.

Baktım şimdi bölünmüşleri nispeten uyguna geliyor. Röhnfriedın dışında yağ yakıcı ürün üreteni bulamadım. Aklımdaki tek soru acaba işe yarar mı?:unsure: Önereceğim arkadaşıma alırsa sonucu ayrı bir konuda before-after şeklinde paylaşırım.
Bir de şu karnitin maddesine baktım. Hayvansal gıdalar haricinde kuşkonmaz bitkisinde bulunuyormuş. Onu da kuşlara verebilir miyiz ayrı bir muamma.
Bu tip takviyeler elbette işe yarayabilir lakin yeme düzeni ve hareketlilik ile çözüm sağlanır

13B854D9-98FD-4ADB-9B60-A76F7A3423CB.jpeg42EF2CFD-F543-4B5F-BAC9-B19CB5C87ACC.jpeg

Bunlar ne kadar çelişkili adamlar ya.Bir dedikleri bir dediklerini tutmuyor.Anlamadım ben bu makaleleri hangi kafayla yazıyorlar.Birinde zararlı diyor birinde göz hastalıklarında kullanılabilir diyor.:mad:

Ekli dosyayı görüntüle 12384Ekli dosyayı görüntüle 12385

Bunlar ne kadar çelişkili adamlar ya.Bir dedikleri bir dediklerini tutmuyor.Anlamadım ben bu makaleleri hangi kafayla yazıyorlar.Birinde zararlı diyor birinde göz hastalıklarında kullanılabilir diyor.:mad:

Tahacım zararlıdan kasıt ''bazı'' şeylerin sürekli/sıklıkla kullanılması muhtemelen. Miktarına/dozajına dikkat edilerek ara sıra kullanılabilir yani. Aradaki fark bu ;)

Tahacım zararlıdan kasıt ''bazı'' şeylerin sürekli/sıklıkla kullanılması muhtemelen. Miktarına/dozajına dikkat edilerek ara sıra kullanılabilir yani. Aradaki fark bu ;)
Aradaki fark o ama sorsan bebe bisküvisini asla verme derler fakat ‘Doğal Besleme Maması’ adında yazdıkları makalenin içeriğinde 250 gram bebe bisküvisini koymuşlar. :)

Moderatörün son düzenlenenleri:
Size bir ip ucu vereyim arkadaşlar kendisi yabancı kanarya forumlarında takılmayı çok sever, tabi bazı bilgileri akademik ve mesleki olarak edinse de kanarya formlarını kurcalamayı özellikle çok sever, her sohbetinizde kanarya forumlarından bahseder...

Günümüzde bile, insanlar konusunda besin bağlamında doğru bilinen yanlışlar çıkıyor ortaya. Sözkonusu kuşlar ise, gerisini siz düşünün:)

Kemiklerle, sütlerle, ekmeklerle, yemek artıklarıyla besledik sokak hayvanlarını, kim karşımıza çıkıp, zararları şunlardır dedi:)

Bu konu için söylemiyorum ama, durumlar değişkenlik gösterebilir. Dün vitaform mucize iken bugün olmayabilir...

Taha neyi zorluyorsun anlamadımki? Herkesin her söylediğinin doğru olmasını bekleme zaten. Söylediklerinden doğru olanı alıcaksın yanlış olanı almıyacaksın bu kadar basit. Yoksa internette bilgi kirliliği çok fazla ;)
bazı şeyleri direkt doğru kabul etmeden sorgulamak gerekiyor bence de.
Yok hocam birşeyleri zorladığım yok.Sadece @neanderthalensis hocamında dediği gibi direk kabul etmeden sorgulamamız gerektiğinden bahsediyorum.”Ooo bu adam avian veteriner,ülkemizde zaten adam akıllı kanatlı veterineri yok ben buna gözüm kapalı inanırım”gibi kalıplamış cümlelerden uzak durmamız gerekiyor.Tamam her ne kadar bu adamlar işlerinde çok profosyonel de olsalar da onlar da insan nasıl olsa yanlış yapabilirler.Yanlış anlaşılmasın asla bu veterinerlerimizi kötülemiyorum öyle birşey zaten asla olamaz,ben kim onları kötülemek kim ama dedim ya dogmatik anlayışa yer vermememiz gerektiği kanaatindeyim.Sözüm meclisten dışarı..

Örneğin;
3E3FA339-DB3E-4DFF-81C9-E548AC662E19.jpeg0A52AD47-AD4A-4D2E-80F5-0D2F4CEAC344.jpeg
Yazdıklarımın hepsi ikinci fotoğrafda anlatılmış ben niye bu kadar yazmışım ya:)

Son düzenleme:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...