Sizce bu kafes nasıl?

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Enes153
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Enes153

Forum Sakini
Arkadaşlar merhaba aslında uzun süredir kafes değiştirmeyi düşünüyorum.Fakat bir türlü elim olmadı.Birdlife h01 gibi büyük kafesler istiyorum.1çift sultan papağanı için.Hayvanlar rahat etsinler diye.Fakat malum fiyatlar baya bi arttı ben yine de almaya kararlıydım fakat sonra bu modelde ki sehpanın bana gereksiz olduğunu gördüm alıp kullanmıyacağım birşey.Bende onun yerine yine aynı büyüklüklerde fakat sehpasız kafeslere yöneldim.Şans eseri ikinci el güzel bir kafes gördüm 400tl fiyatında 44cm en ve uzunluk boyu da 86 cm fiyatı uygun geldi 1 sene kakadu beslenmiş içinde.Sizce nasıl daha ucuz yada biraz daha pahalı sıfır buna yakın birşey bulabilirmiyim yoksa almalıyım.Salma kafes kullanıyordum 60 a 30 en ve uzunluk 50 cm de yükseklik olmak üzere aslında yetiyor ama yavru alacak kafesim kalmadı.Son kafesi bir tanıdığa verdim kuş ile.Ne dersiniz.?

Yanlışlıkla iki tane aynı konudan açmışım ben silemedim.Kusura bakmayın🙏🙏.Modaratör arkadaşlar diğer konuyu silerse sevinirim.

sultan papağanı için uygun fiyatı da aynı şekilde
Ben 60 lik kafesi 200 TL indirimli aldım
Bu fiyata bu kafes çok iyi bence ekipmanları dahil mi kafesi sirke ile guzelce dezenfekte ettikten sonra kullanıma hazır olacaktır
Konuyu silemiyorum diğer konularda denedim konuyu sil seçeneği çıkıyor ama sizin konuda çıkmıyor bir sorun oldu sanırım 🤷

Selam, eski konunuzu sildim, bu başlık altından devam edebilirsiniz. Boyanın hangi tür olduğu belirli değil sanırım. Eğer ki kuşunuzun telleri kemirme alışkanlığı varsa daha sağlıklı çözümlere yönelmenizi tavsiye ederim.

Açıkçası çift sultan için uygun bir kafes değil. Bu fiyata iyi olabilir evet ama genişliği yetersiz. Dayang marka ya da herhangi geniş salma kafes modellerini incelemenizi öneririm. Tabi ne kadar bir alanınız var kafes için bilmiyorum ama oldukça geniş alan sağlayacaktır. Çakmak kafes imalatla da görüşülebilir.
Facebook ilanlarını da takip etmenizi tavsiye ederim. İyi bir şeyler yakalanabilir.

Açıkçası çift sultan için uygun bir kafes değil. Bu fiyata iyi olabilir evet ama genişliği yetersiz. Dayang marka ya da herhangi geniş salma kafes modellerini incelemenizi öneririm. Tabi ne kadar bir alanınız var kafes için bilmiyorum ama oldukça geniş alan sağlayacaktır. Çakmak kafes imalatla da görüşülebilir.
Facebook ilanlarını da takip etmenizi tavsiye ederim. İyi bir şeyler yakalanabilir.
Hocam böyle uzun ince kafesler arıyorum.Çünkü yer kısıtlı.Uzunluk iyi ama 44cm mi yetersiz?

Çakmak kafes e yazdım.Bu ölçülerde bir kafes için yapamıyacaklarını söylediler.Sur kafes var belki bilirsiniz.Ordan Daha geniş uzunluklarda kare bir kafes yaptırtabilirim.

Son düzenleme:
Merhaba.Dediğim gibi sur kafes ile de konuştum.71,41,52 ebatlarında 600tl dedi.Teller kaliteli ama bu parada bunu bukunca daha mantıklı geldi.Tellerin çok kalın olduğunu düşünmüyorum.Az önce attığmda çünkü kakadu kendisi iki teli kırmış.Gerçi o kuşlar da baya bi güçlü🙂.Boyalar kalitesiz olsa 1 senede bi atma vb olurdu diye düşünüyorum.Sizce bu daha mı iyi?

Zaten şu an o tip bir kafes kullanıyorum.Fakat yükseklik yetersiz gibi biraz daha kat kat yapmak istiyorum o nedenle böyle türler e bakmıştım.

Bu paylaştığınız galvanizli kafesler güzel ancak çok para eden kafesler değil. Bu nedenle yüksek ücretler ödemeyiniz. 100-150 tl gibi paylaşılan görselde ki kafeslerin 60'cm lik versiyonları.
Standart 40 cm en sultan için az. En az 50 cm önereyim. 60 bana göre ideal. Yani almanız gereken kafes kare görünüme yakın bir model olmalı (tabi rahat etmesini istiyorsanız).

Bu paylaştığınız galvanizli kafesler güzel ancak çok para eden kafesler değil. Bu nedenle yüksek ücretler ödemeyiniz. 100-150 tl gibi paylaşılan görselde ki kafeslerin 60'cm lik versiyonları.
Standart 40 cm en sultan için az. En az 50 cm önereyim. 60 bana göre ideal. Yani almanız gereken kafes kare görünüme yakın bir model olmalı (tabi rahat etmesini istiyorsanız).
Tamam bu şekilde tercih edeceğim teşekkürler.