Muhabbet Kuşları Kullandığımız sulukların plastik türleri

Liebe55

Veteran
5 numaralı plastik türünden (en güvenlisi) yapılmış sulukları nereden temin edebiliriz ?

“5” PP veya PE (PE Polietilen)
İçerisindeki gıdalara sızdırdığı bilinen herhangi bir zararlı madde olmayan bu malzeme en güvenli olarak kabul edilen plastik türüdür. 2 ve 4 numaralı maddeler bu maddenin düşük ve yüksek yoğunluklu halleridir. Bu madde de bulaşık makinesinde yıkanabildiği gibi mikrodalga fırınlarda da kullanılabilir.

1 ve 2 numaralı olanlarda zararsız yazıyor ama tek kullanımlık için ! Kullandıktan sonra çöpe atılır ! (Pet şişe) Üzerinde bakteriler hızla ürer.
3094
Alıntıdır.

Moderatörün son düzenlenenleri:

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Bu konu epeydir aklımda lakin bir ibare olmadığı için bilemiyorum açıkcası. Suluklar da denk gelmedim. Büyük olasılık 1 numaralı ürünü kullanıyoruz. Hem şeffaf, hemde kokusuzlar.

Merve B.

Veteran
Bu konu epeydir aklımda lakin bir ibare olmadığı için bilemiyorum açıkcası. Suluklar da denk gelmedim. Büyük olasılık 1 numaralı ürünü kullanıyoruz. Hem şeffaf, hemde kokusuzlar.
Bende hiç denk gelmedim numaraya bakmak lazım.Ama bende makinede vs yukıyorum.Koku olmuyor.Ama bu sıralar kireçlenme olmuş bir ikisinde.çizgi halinde.Değiştirmenin zamanı gelmiş harelde.İyi su kullanılıyorum aslında