Soğuk hava

Seyda Yesil

iyikus.com Üyesi
İyi Günler muhabbet kuşumun tırnakları çok uzadığı ve bir yerlere takıldığı için veterinere götürmek istiyorum. Fakat havalar çok soğuk ve veteriner uzakta. Arabayla götürmeyi düşünsemde sıcak ve soğuk etkileşimi olacak yinede. Götürürken üşümemesi için nasıl bir önlem almalıyım? Kuşum 4 aylık gaga ve tırnağı için mineral bloğu alacaktım fakat petshop küçük olduğu için sert geleceğini söyledi. Gaga taşının da zararlı olduğunu düşündüğüm için kumlu tünek aldım ama bir faydasını görmedim.

Merve B.

Veteran
İyi Günler muhabbet kuşumun tırnakları çok uzadığı ve bir yerlere takıldığı için veterinere götürmek istiyorum. Fakat havalar çok soğuk ve veteriner uzakta. Arabayla götürmeyi düşünsemde sıcak ve soğuk etkileşimi olacak yinede. Götürürken üşümemesi için nasıl bir önlem almalıyım? Kuşum 4 aylık gaga ve tırnağı için mineral bloğu alacaktım fakat petshop küçük olduğu için sert geleceğini söyledi. Gaga taşının da zararlı olduğunu düşündüğüm için kumlu tünek aldım ama bir faydasını görmedim.
Kumlu tünekler daha çok zarar verebilir.Siz gaga taşı kalamar takın.O yeteri kadar yer zaten.Kendiniz de kesebilirsiniz.Ancak cesaret edemiyorsanız veterinere götürürken kafesiyle götürün.kafesn üzerine bir kazak vb birşey giydirin direk hava çarpmasını engeller.Arabada da yüne üzerine ince bir battaniye atabilirsiniz.Ama hava alacak kadar yer bırakmayı unutmayın.

Bakabirsiniz

Son düzenleme:
Oyla 0

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Tırnak kesimleri çok komplike değil aslında. Onlar için bir makas alarak hızlı bir şekilde yapabilirsiniz. Tabi damarlı kısımlara denk getirmeden, birazcık uç kısmından alarak.

Oyla 0