Steam güncelleme için çevrimiçi olmalıdır hatasının Çözümü

Doğanay Y.

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi

Steam güncelleme için çevrimiçi olmalıdır hatasının Çözümü​

Değerli arkadaşlar, forum içeriğimizle bağlantılı olmasa da benim gibi steam kullananların zaman zaman yaşadığı bir problemle alakalı bir çözüm konusu açmak istedim.
Bir çok blog, forum gezmeme rağmen hiçbir öneri sorunumun çözülmesini sağlamadı. Alttaki hatayı alıp durdum. "Steam güncelleme için çevrimiçi olmalıdır."
WhatsApp Image 2022-03-27 at 18.11.50.jpeg
Steam güncelleme için çevrimiçi olmalıdır hatasını nasıl çözdüm?

Onca yöntem içerisinden hiç biri olmadı ancak son olarak alttaki yöntemi uyguladığımda steam güncelleyebildim ve nihayet eski erişimimi sağladım. Win10 kullanıyorum, dolayısıyla yolu ona göre anlattım.
Bilgisayarınız Ağ ayarlarından > Ara Sunucu -Sol panelden- > El ile ara sunucu kurulumu kısmına gelin. "Ara sunucu kullan" kısmını aç diyoruz ve alttaki linkteki siteyi ziyaret edip bir proxy deniyorsunuz (free-proxy-list . ne t). Bu aşamaları ve deneme kısmını anlatan bir videoda mevcut. İnceleyip uygulayın ve ardından steam güncellemenizi yapacağını göreceksiniz. Bende FR proxyler iyi çalıştı.
2 dk'lık video bitiminde denediğinizde sorunun hallolmuş olması ümidiyle. Benim sorunumu çözdüğü için paylaşmak istedim.