Sultan eş tutmuyor

Zeynep Köroğlu

Yeni Üye
Merhaba brnim erkek 1.5 yaşında bir sultan papağanım var uzun melodili otusler yapmaya baslayinca ona dişi almak istedim dün bir whiteface dişi aldim ayağında mavi TKF bileziği var bu da 3 yaşında olduğunu gösteriyor uzun zamandir böyle bir dişi aradığım için hemen aldım fakat üretici dedi ki bu kuş büyük kafeste ciftlesmis 1 2 güne yumurtlayacak fakat bu durum eş tutmasına engel değil dedi dişiyi eve getirdim ilk gün benim erkek papağanım dişiden korktu fakat sonra alıştı birvirlerinin yanina yanaşiyorlar ama hiç tepki vermiyorlar çok fazla yanasinca erkek olan tıslıyor ona acaba dişinin yumurtlayacak olmasi onların ilişkisi için bir engel midir?

Ekli dosyalar

• IMG-20190727-WA0065.jpeg
    IMG-20190727-WA0065.jpeg
    587.4 KB · Görüntüleme: 3
Hayırlı olsun. Aslında 3 yaşında gibi bakmamak lazım. İlk yaşı pek sayamıyoruz kuşlar için. Üremiyorlar, gelişimlerini tamamlıyorlar genelde. Bu nedenle kuş yaşlı değil. Yumurtlayacak olması engel olmaz ama hem erkeğin ona alışması, hemde dişinin alışma sürecinden kaynaklı ufak sorunlarınız var gibi. Zamanla düzeleceğine inanıyorum. Yumurta dizmeye devam ederse çiftleşebilirler bu kuluçkada. Yuvalık takın derim yoksa eğer

Oyla 0
Çok sağolun bu durumdan dolayi eş tutmayacaklariyla ilgili kaygim vardi rahatladim. Beklemeye devam edeceğim umarım yumrtalardan sonra birbirlerine alisirlar yuvalıkları var

Oyla 0
Eğer yumurtaya yatmama durumu gözlemlenirse bu normal bir durum. Neden yatmıyor endişeniz olmasın.

Oyla 0