sultan papağan hastalığı

ahmetyilmaz

Yeni Üye
sultan papağanın kabızı var soda ve elma verdim geçmiyor ve titreme başladı nasıl geçer ve tehlikeli mi

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Ateşli bir durum olabilir. Titreme stres kaynaklı, yüksek ateşten dolayı olabilir. Veterinere götürünüz.

Oyla 0

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Kuşu yeni almışsınız. Ortam florasına alışması gerekir.

Oyla 0

Umit. 

Yönetici
Moderatör
abi peki ne hastalığı var kuş kendini sevdiriyor ve alıştım değişmek istemiyorum

Kuşun dışkılarının resmini ve kısa bir videosunu ekle yardımcı olmaya çalışayım.
Resim ve videoyu bu sitelere yükleyip linkini atın...

Oyla 0

Ömer_

iyikus.com Üyesi
Kuşun dışkılarının resmini ve kısa bir videosunu ekle yardımcı olmaya çalışayım.

Abi ishal ken kuşa darı verilince sıkintı oluyormu geçmişti ishalı babam darı vermiş tekrar biraz ishal gibi foto koyamıyorum

Oyla 0

Ömer_

iyikus.com Üyesi

Oyla 0

Umit. 

Yönetici
Moderatör
Abi ishal ken kuşa darı verilince sıkintı oluyormu geçmişti ishalı babam darı vermiş tekrar biraz ishal gibi foto koyamıyorum

Darıyla alakası yok eğer bayat ve pis değilse tabiki. Video ve resim yüklersen daha iyi yorumlarım. Video ve resim yüklemek için alttaki siteleri kullan. Linkleri kopyalayıp at buraya ;)

Oyla 0

Ömer_

iyikus.com Üyesi
Darıyla alakası yok eğer bayat ve pis değilse tabiki. Video ve resim yüklersen daha iyi yorumlarım. Video ve resim yüklemek için alttaki siteleri kullan. Linkleri kopyalayıp at buraya ;)
Abi kuş biraz daha hareketlendi yemini felan yiyor suyunu ben içiriyorum kendi içemiyor abi geçen severken gögüsünü elledim sanki sivrileşmiş gibi geldi kuşu uyurken kaldırdım az once çekmek için yarın elime alıp orasınıda çekicem kuruma mı olmuş acaba diye düşünüyorum

Son düzenleme:
Oyla 0

Umit. 

Yönetici
Moderatör
Abi kuş biraz daha hareketlendi yemini felan yiyor suyunu ben içiriyorum kendi içemiyor abi geçen severken gögüsünü elledim sanki sivrileşmiş gibi geldi kuşu uyurken kaldırdım az once çekmek için yarın elime alıp orasınıda çekicem kuruma mı olmuş acaba diye düşünüyorum

Kurumayı falan karıştırma şimdi. Dışkıları karanlık çıkmış. Flaş açma ama normal oda ışığında ve yakından tekrar çekermisin. Dışkıları kötü gibi ama resim karanlık çıkmış.

Oyla 0

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
dışkılar iyi görünmüyor. Bence bir veterinere danışınız. Sarıya çalan dışkı boyamaları veteriner kontrolü gerektirir.

Oyla 0

Ömer_

iyikus.com Üyesi
Kurumayı falan karıştırma şimdi. Dışkıları karanlık çıkmış. Flaş açma ama normal oda ışığında ve yakından tekrar çekermisin. Dışkıları kötü gibi ama resim karanlık çıkmış.
Biraz fazla atmisim kusura bakmayin kuşun sıkıntısı nedir abi çok korkuyorum bişey olcak diye

Oyla 0

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Dışkılar çok kötü değil. Öncelikle bi sitraks kullanmanızı öneririm. Varsa iç parazitler dökülsün. Hala boyaması varsa başka bir rahatsızlık olmalı.

Oyla 0

Umit. 

Yönetici
Moderatör
Eczaneden sitraks şurup al tam dolu suluğa 6-7 damla damlat ve günde 2 defa tazele. Bu ilacı 2 gün kullan bir hafta sonra 2 gün daha kullan. Daha sonra dışkı resimleri tekrar at ona göre yardımcı oluruz ;)

Oyla 0