Sultan papağanı ayak rahatsızlığı

reallerking

Yeni Üye
Sultan papağanımın ayağı yara, irin ve beyazlama sonucunda rahatsız. Yaraları geçti sayılır fakat beyazlıklar devam ediyor. Mantar olduğunu düşünerek mantar kremi avi-dor kullanıyorum yaklaşık 1 haftadır. Yara ve irinleri geçtiysede papağanım ayağını tünekteyken tek ayak üstünde duruyor. Sol ayağı sağ ayağına göre daha kötü durumda. Tırnakları sanki düşecek gibi tırnaklarının ucundan mantar kapmış olabilir mi? Ön tırnaklarının altı şiş durumda ? Ne yapmam gerekir yardımlarınızı istiyorum...

Merhaba, ayak kullandığınız ürüne olumlu tepki veriyor ise geçene kadar düzenli kullanmanızı öneririm. Kullandığınız tünekler nasıl acaba?

Oyla 0
Bu şekilde. Kremi aldığım petshop ayağını bir yere taktırmış olabileceğini ya da tüneklerden bakteri veya mantar kapmış olabileceğini söyledi. Ama benim aklım kırık mı acaba kısmında. Kırık olabilir mi ? Sol ayağı sağ ayağına göre biraz şiş. Birde araştırdığımda felç konusunu gördüm b vitamini eksikliğiyle ilgili alakası olabilir mi ?

Oyla 0
Tırnaklar normal geldi bana ama ayak için bi veterinere göstermenizi öneririm. Mantardan ziyade dediğiniz gibi biraz intihaplımsı bir durum var gibi. Şişmesi de buna bağlı oluyor olabilir ya da batık olabilir.

Oyla 0