Sultan papağanı davranışları ve yorumlanması

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Beyza
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Beyza

iyikus.com Üyesi
Merhabalar yaklaşık 1 ay önce sultan papağanı aldım dişi veya erkek olup olmadığı konusunda kararsızım bu hareketi yapıyor arada sırada bi bitkinlik hastalık yok gayet hareketli keyfi yerinde bir kuş vitaminlerini falan eksik etmiyorum ama aldığımdan beri tünek üzerinde sakin saatlerde aşağıya eğilip bu şekilde duruyo neden yapıyor acaba bilgisi olan varmı??? 69156914

Merhaba, kuşunuzun ötüşü nasıl? tek düze mi yoksa belirli nameler yapıyor mu? Kafes tabanında ya da baktığı yönde dikkatini dağıtan ya da korktuğu bir obje var mı? Onun haricinde bu hareketin ne anlama geldiğini bilemiyorum.

Oyla 0
Merhaba, kuşunuzun ötüşü nasıl? tek düze mi yoksa belirli nameler yapıyor mu? Kafes tabanında ya da baktığı yönde dikkatini dağıtan ya da korktuğu bir obje var mı? Onun haricinde bu hareketin ne anlama geldiğini bilemiyorum.
3 farklı ses tonu var kısa vickleme gibi ses çıkartıyor odada tek kaldığı zaman kısa şekilde ıslık çalıyor bazende çığlık gibi özellikle heyecanlandığı zaman zaten yavru kafaında kellik var sanırım bu cinslerde kel olması normal bir şeymiş kafes tabanında sadece tabanla mesafeyi yükselten bir tel var baktığı yönde dışkılar var aşağı kısımda kenarlarda yemlik ve kum mevcut kafesini değiştirmiştim bir hafta önce üst kısımlara bir kaçta oyuncak ekledim onun haricinde bir şey yok69166917

Son düzenleme:
Oyla 0
Hocam merhabalar daha öncesi papaganimin cok fazla yumurtladigini söyleyip yardim istemistim o gunden sonra sizin söylediklerinizi uyguladim fakat bu arada disi papaganim hep kafesin dibinde yada bir kenarda duruyordu acaba yumurta tikanmasimi oldu diye huzursuz oldum veterinere götürecektim fakat dün sabah yuvalikta 8.yumurtayi gördum ve kafesin ici asiri derecede tuylerle doluydu anne papaganin yanlardaki uzun kanat tuyleride dahil hepsi dokulmustu yasaktan dolayi şu anda veterinere goturemiyorum bu gun anne kusun yemesini hareketlerini kontrol ettim bir sorun yok sadece o uzun tuyleride gittigi icin ucamiyor ve neden boyle oldugunu anliyamadim bir baska sorumda yuvalikta 8 yumurta ve 3 tanede henuz bir aylik olmamis yavru var ve anne hic yumurtalara oturmuyor diger 3 yavruyuda baba besliyor şu andaki o yumurtalara anne oturmadigi icin yavru olusumu olmaz dimi??? Yardimci olursaniz sevinirim Saygilar.

Oyla 0