Sultan papağanı kafes sorunu

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan İzel ece
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

İzel ece

iyikus.com Üyesi
Merhabalar site de oldukça yeniyim kuşum kafesini çok seviyor içine giriyor çıkıyor bir sorun yok ta ki kafesin kapısını kapatana kadar kapattıktan sonra deliriyor ve malumunuz kış geldi geceleri kafese kapatmak istiyorum ve kapatıyorum ama kafesin içinde hiç rahat durmuyor sürekli bir o yana bir bu yana gidiyor ses çıkarıyor takır tukur bu kuşun kafese alışması için ne yapmalıyım evin sıcaklığı ona göre geceleri düşük olabilir ne yapmam gerek kapatıp ses çıkarsa bile delirse bile kafesten çıkarmamalımıyım onun iyiliği için lütfen bir akıl verin :(

Ahahah tabiki en son konuşmamızdan sonra bir kafes aldım çocuğuma eziyet edemem değilmi ebatları oldukça büyük ama fotoğrafta büyük çıkmamış açıdan dolayı kaynaklı

Ekli dosyalar

• B5C393EB-AFC6-4DFE-8C8D-DCAE6B45CCD4.jpeg
    B5C393EB-AFC6-4DFE-8C8D-DCAE6B45CCD4.jpeg
    896.7 KB · Görüntüleme: 19
Oyla 0
Ahahah tabiki en son konuşmamızdan sonra bir kafes aldım çocuğuma eziyet edemem değilmi ebatları oldukça büyük ama fotoğrafta büyük çıkmamış açıdan dolayı kaynaklı

İyi yapmışsın ama bence yeterince büyük değil. Şöyle düşün içinde bir tünekten diğer tüneğe kanat çırparak gidebiliyorsa ozman yeterince büyüktür! Yani rahat hareket edebilmesi lazım. Kafesin içerisinde geniş bir yaşam alanı olması lazım. İçerisinde oyalanabileceği salıncak, oyuncak vs. olması lazım. Ve dal darı gibi kuşların sevdiği yiyeceklerde olması lazım..

Ancak bu şekilde kafesi benimser ve kapısını kapattığında rahatsız olmaz. He birde kafesin konumu boy hizasından yüksek olursa psikolojik açıdan daha rahat hisseder kendini...

Oyla 0
Yani eğer rahatsız oluyorsa alıştırmak lazım. Gece kafes dışı uykular riskli olabilir.

Oyla 0
İyi yapmışsın ama bence yeterince büyük değil. Şöyle düşün içinde bir tünekten diğer tüneğe kanat çırparak gidebiliyorsa ozman yeterince büyüktür! Yani rahat hareket edebilmesi lazım. Kafesin içerisinde geniş bir yaşam alanı olması lazım. İçerisinde oyalanabileceği salıncak, oyuncak vs. olması lazım. Ve dal darı gibi kuşların sevdiği yiyeceklerde olması lazım..

Ancak bu şekilde kafesi benimser ve kapısını kapattığında rahatsız olmaz. He birde kafesin konumu boy hizasından yüksek olursa psikolojik açıdan daha rahat hisseder kendini...
Aaa anlıyorum teşekkür ederim ama evim çok küçük o kadar büyük bir kafes koyacak yerim yok yakın zaman da taşınacağım o zaman düşünebilirim teşekkürler beni bilgilendirdiğiniz için ilk kuş besleyişim ve acemiyim :) hapşırsa korkuyorum bişey oldu diye

Oyla 0
Aaa anlıyorum teşekkür ederim ama evim çok küçük o kadar büyük bir kafes koyacak yerim yok yakın zaman da taşınacağım o zaman düşünebilirim teşekkürler beni bilgilendirdiğiniz için ilk kuş besleyişim ve acemiyim :) hapşırsa korkuyorum bişey oldu diye

Rica ederim herzman :)

Oyla 0