Sultan Papağanı Koyu Yeşil Dışkı

FatihT

Yeni Üye
Merhaba arkadaşlar. Yaklaşık 3 yıldır bir sultan papağanı besliyorum. Yaklaşık 20 30 gündür genel olarak koyu yeşilimsi dışkı yapıyor. Bazen de normalden büyük dışkı yapıyor. Yaklaşık 3 4 gün sulpha diye bir ilaç var onu kullandım bakteri vs olabilir diye ama fayda etmedi gibi. Sizin tavsiyeleriniz nelerdir, bu dışkı sorununu nasıl çözerim ? Yardımlarınızı bekliyorum..WhatsApp Image 2021-05-24 at 19.35.52.jpeg

Dışkılar çok problemli değil ancak yavaş yavaş yükselişe geçen bir bakteriyel durumu olabilir. Baskılamak adına probiyotik türevi bağırsak güçlendiriciler kullanmayı deneyiniz. Toparlamaz ise ilaç kullanmak gerekebilir ancak görselden anlaşılabilir bir dışkısı yok ne yazık ki

Oyla 0
Dışkılar çok problemli değil ancak yavaş yavaş yükselişe geçen bir bakteriyel durumu olabilir. Baskılamak adına probiyotik türevi bağırsak güçlendiriciler kullanmayı deneyiniz. Toparlamaz ise ilaç kullanmak gerWhatsApp Image 2021-05-25 at 18.39.39.jpegekebilir ancak görselden anlaşılabilir bir dışkısı yok ne yazık ki
WhatsApp Image 2021-05-25 at 18.40.03.jpeg
Genel olarak koyu yeşil yapıyor sonrasında siyahımsı oluyor.

Oyla 0
kuşunuz dişi mi acaba
Tam emin değilim ama dişi sanırım. Bu arada mantar olabileceğinden şüphelendik ve bazı ilaçlarda verdim. Mesela sulpha diyer bir ilaç verdi 3 4 gn ardından 10 12 gün decostatin diye mantar ilacı verdim ancak dışkı olarak sanki koyu yapıyor gibi geliyor bana özellikle yaptıktan sonra koyul yeşilimsi siyahımsı oluuyor

Oyla 0
renk olarak normale çok yakın. Sorun renk değil. Kuştan görsel ekler misiniz? Hareketliliği yem tüketimi nasıl?

Oyla 0
renk olarak normale çok yakın. Sorun renk değil. Kuştan görsel ekler misiniz? Hareketliliği yem tüketimi nasıl?
Yem tüketimi normal, çok öyle hareketsizde değil zaten hareketli bir yapısı vardır. Dediğim gibi kafamı yoran bu dışkı durumuydu, yer yer böyle normal dışkı yapsa da kafamı kurcalayan durum bazı dışkıların çok koyu yeşil olması ve kuruyunca resmen siyahımsı olması.. Birde bazen çok büyük dışkı yapabiliyor. Hatta her 2 3 dışkıda bir baya büyük dışkı yapıyor. Bunun sebebi nedir?WhatsApp Image 2021-05-26 at 10.48.19.jpeg

Oyla 0