Sultan Papağanı Küsmesi

çapkın009

iyikus.com Üyesi
Merhaba ben sultan papağanı almak istiyorum.Kafes falan her şeyim tamam.Ama bir arkadaşımdan bir şey duydum.Şöyle gezmeye falan gidersek kuşu birine veya evde bırakırsak küsüp ölüyorlarmış.1 günlüğüne bile olsa mutlaka yanımızda götürmeliymişiz.Eğer yazın tatile gidersek sultan papağanını birine bırakırsam ölür mü?

Küserler evet ama hemen pat diye ölücekler diye birşey yok.Ama kimisi sahibine çok bağlı olabiliyor.Bu nedenle belki ama illa ölcek diyemeyiz.Yanınızda da götürebilirsiniz sorun olmaz

Oyla 0
Peki eğer başkasına bırakırsak sizce kaç günlüğüne bırakmamız uygun olur?10 gün falan çok fazla olur mu?

Oyla 0
Merhaba ben sultan papağanı almak istiyorum.Kafes falan her şeyim tamam.Ama bir arkadaşımdan bir şey duydum.Şöyle gezmeye falan gidersek kuşu birine veya evde bırakırsak küsüp ölüyorlarmış.1 günlüğüne bile olsa mutlaka yanımızda götürmeliymişiz.Eğer yazın tatile gidersek sultan papağanını birine bırakırsam ölür mü?
Bu alacağınız kuşa ve size alışmasına bağlı,Sultan papağanları en dayanıklı kuşlardır,Küstüğü için ölmezler strese girebilirler buda kuşunuz'da ruhsal sıkıntılar yaratabilir.Öncelikle kuşunuzun sizi aşırı derece'de sahiplenemsi gerekir lakin öyle üç,beş gün ayrı kaldığı için ölmezler,Arkadasınızın sizin gibi bakacağını düşünüyorsanız gönül rahatlığı ile bırakabilirsiniz.

Oyla 0
Kuşlar sahiplerini arıyorlar. Eğer alıştırma, eğitim verilirse özlem daha çok artacaktır. Döndüğünüzde biraz yabani olabilir.

Oyla 0
Genelde yer değiştirmeleri bu süreçte etkin rol oynuyor. Gitmeden bir kaç gün önce kuşu teslim edeceğiniz kişiye bırakın ve gözlem yapılsın. Aynı ilgiyi misafir bakıcı sağlaması gereklidir ki, yokluğunuzu pek hissetmesin. Sadece emanet edip, ilgisiz kaldıklarında daha huzursuz ve agresif oluyorlar. Buda eskisi gibi yaklaşmamasına sebep oluyor. Birde her kuşun kendine has kişiliği olduğundan bunlar ön gördüğümüz zor durumlar. Hiç bir problem olmaya da bilir.

Oyla 0