sultan papağanım biraz halsiz

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Beyza
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Beyza

iyikus.com Üyesi
Sultan papağanım bugün halsiz uyuyor sürekli dışkısını yaparken sümüksü kıvamdaydı uzuyodu düzelmesi için ne yapabilirim böyle yeşil kısım popoda kalıyo beyaz ve sulu kısımı yapıyo

Ekli dosyalar

• image.jpg
    image.jpg
    745.3 KB · Görüntüleme: 13
Bir kaç tane daha dışkı resmi atarmısınız. Resimler yakından ve net olsun.

Oyla 0
Öncelikle probiyotik alıp 3 gün kullanın. Probiyotikli su günde 2 sefer tazelenicek.

Eğer düzelmez ise veterinerden sulphamezathine alıp 5 gün kullanın. Geçmiş olsun...

Oyla 0
Öncelikle probiyotik alıp 3 gün kullanın. Probiyotikli su günde 2 sefer tazelenicek.

Eğer düzelmez ise veterinerden sulphamezathine alıp 5 gün kullanın. Geçmiş olsun...
ne problem olmuş olabilir yarın dediğinizi temin ederim bebe bisküvisi havuç ve yumurta maması vermeyi düşünüyorum sıkıntı olurmu çok sever uzun süreden beri vermedim

Oyla 0
ne problem olmuş olabilir yarın dediğinizi temin ederim bebe bisküvisi havuç ve yumurta maması vermeyi düşünüyorum sıkıntı olurmu çok sever uzun süreden beri vermedim

Bebe bisküvisi hariç diğerlerini verebilirsiniz. Sindirimde problem var gibi görünüyor.

Oyla 0

şuan için yapabileceğim bir şey varmı başka alternatif iyi gelebilecek kendini iyi hissetmesi için yarına probiyotiği kullanmaya başlarımda korkuyorum halsiz ve sürekli uyuyor

Oyla 0
Enerjisini hızlı kazanması için taktikler var. Örneğin pirinç tanesi kadar balı suya eklemek, siyah çay suyu 1/3 oranında suyuna karıştırmak, kekik çayı kullanılabilir. Fakat tedavisi için pek değişiklik yaratmayacaktır. Probiyotik ve elektrolitte kullanmak kuşun enerjisini yükseltecektir.

Oyla 0
Merhabalar bugün probiyotik araştırması yaptım fakat çevrede bulamadım onun yerine sera diropur W önerildi onu almış bulundum bugün başladım sudan sadece bir kere içti çoğunlukla uyku halinde ara sıra kusma durumu var bugün farkettim dışkısı bu durumda yem değilde dal darı yiyor ara sıra kuş kumu vs. herşey mevcut pirinç haşlamasıda koydum şuan onu yemiyor70927091

Oyla 0
Merhaba, iyi görünmüyor kuşunuz. Veteriner kontrolüne götürünüz.

Oyla 0
Doğanay'ın dediği gibi veterinere götürmeniz gerekiyor. Götüremiyorsanızda en azından sulphamezathine alıp başlayın biran önce. Sera diropurla falan düzelmez. Kuşun durumu iyi değil.

Oyla 0
Birde kuşun beslenmesi gerekiyor. Bir tane yumurta haşlayın ve sarısını ılık suyla sulandırın. İçerisine havanda dövülmüş yada rondodan geçirilmiş toz haline getirilmiş yem ekleyin. Birazda buğday ruşeymi bulabilirseniz ekleyin (migrosta vardı). Ve çok azda kuru kekik ekleyin. Mama muhallebi kıvamında olucak. Bu mamayı çay kaşığı ile kuşun ağzına damlatın azar azar. Ne kadar yedirebilirseniz kardır. Son dışkılarına bakınca kuş beslenmemiş görünüyor. Mutlaka birşeyler yedirin.

İstanbuldasınız sanırım 7/24 açık veterinerlere sorun illaki birinde sulphamezathine vardır. Mutlaka bugün temin edip kullanın bence.

Oyla 0
Birde kuşun beslenmesi gerekiyor. Bir tane yumurta haşlayın ve sarısını ılık suyla sulandırın. İçerisine havanda dövülmüş yada rondodan geçirilmiş toz haline getirilmiş yem ekleyin. Birazda buğday ruşeymi bulabilirseniz ekleyin (migrosta vardı). Ve çok azda kuru kekik ekleyin. Mama muhallebi kıvamında olucak. Bu mamayı çay kaşığı ile kuşun ağzına damlatın azar azar. Ne kadar yedirebilirseniz kardır. Son dışkılarına bakınca kuş beslenmemiş görünüyor. Mutlaka birşeyler yedirin.

İstanbuldasınız sanırım 7/24 açık veterinerlere sorun illaki birinde sulphamezathine vardır. Mutlaka bugün temin edip kullanın bence.
veterinere götürdüm zaman kaybetmeden şuan veterinerde yoğun bakım ünitesinde kalıyor eve getirmem doğru olmazdı veteriner hekimde aynı fikirde o haldeyken ama ümidim yok arkadaşlar hiç hali yoktu yürüyemiyordu bile oksijen verilde ve antibiyotik tedavisi dendi sonuç bekliyorum önerileriniz için çok teşekkür ederim saolun

Oyla 0
Çok geçmiş olsun. Umarım tez zamanda iyileşir. Tedavi süreci ve sonrası için diğer kuşseverlerin de yararlanabilmesi için gittiğiniz veterineri tanıtmanız mümkün mü?
Bu kategoride eğer isterseniz yeni bir konu açabilirsiniz bununla ilgili

Oyla 0